18-latek katował w windzie psa

W niedzielę 18-latek usłyszał zarzuty. Odpowie za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem.
W niedzielę 18-latek usłyszał zarzuty. Odpowie za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. fot. policja

Bił i kopał psa, z którym jechał windą. Policjanci zatrzymali 18-latka z Przymorza - odpowie za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Samo zwierzę trafiło do weterynarza, a później do schroniska. Sprawa wyszła na jaw, gdy ochroniarze przeglądali zapisy monitoringu z windy.Kary za znęcanie się nad zwierzętami są:

zbyt niskie 89%
w sam raz, sprawiedliwe 7%
zbyt wysokie 4%
zakończona Łącznie głosów: 1931
W piątek na policję zgłosili się przedstawiciele jednej z gdańskich firm ochroniarskich. Stwierdzili, że 20 września w windzie jednego z budynków, który ochraniają, doszło do przestępstwa - młody mężczyzna miał brutalnie skopać i pobić psa.

Dowodem był zapis z monitoringu. Znajdująca się w windzie kamera zarejestrowała całe zdarzenie. Zauważono je po kilkunastu dniach, gdy - przed skasowaniem - przeglądano taśmy z monitoringiem.

- Policjanci zabezpieczyli nagranie z monitoringu. Na filmie widać, jak sprawca między innymi kopie psa, zadając ból zwierzęciu. Funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia zatrzymali 18-latka z Gdańska podejrzewanego o ten czyn. Podczas czynności policjanci odebrali mężczyźnie psa i przekazali zwierzę do schroniska - mówi Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
W niedzielę zatrzymany 18-latek usłyszał zarzuty znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem i został doprowadzony do prokuratury. Na wniosek funkcjonariuszy prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policji oraz zakaz posiadania wszelkich zwierząt.

Policjanci złożyli także wniosek do gdańskiego magistratu o całkowite pozbawienie 18-latka praw do psa. Za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (167)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wiadomości

Wydarzenia

Urodzinowa Wystawa Kotów 2021/ Galeria Metropolia
Urodzinowa Wystawa Kotów 2021/...
pokaz
paź 24
niedziela, g. 12:00
Gdańsk, Galeria Metropolia
Co robią pszczoły na dachu Urzędu Miasta Gdyni?
Co robią pszczoły na dachu Urzędu...
spotkanie
paź 29
piątek, g. 17:00
Gdynia, Urząd Miasta Gdyni
PupiLove Targi
PupiLove Targi
targi
lis 21
niedziela, g. 11:00 - 17:00
Gdańsk, Galeria Morena