• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

200 domków dla jeży z Budżetu Obywatelskiego. Można je już odbierać

Joanna Karjalainen
20 września 2022, godz. 08:00 
Opinie (65)
W ramach zwycięskiego projektu BO zakupiono 200 domków dla jeży. W ramach zwycięskiego projektu BO zakupiono 200 domków dla jeży.

200 domków dla jeży w Sopocie. W ramach projektu Budżetu Obywatelskiego, który zwyciężył w zeszłym roku, zakupiono 200 domków dla jeży, które mają ochronić te miłe ssaki przed drapieżnikami, chłodem i wszelkimi innymi zagrożeniami podczas okresu zimowania. Mieszkańcy Sopotu mogą zgłosić się po odbiór domku i ustawić go na terenie miasta.Czy w Budżecie Obywatelskim głosujesz na projekty związane ze zwierzętami?

W ramach projektu, który w ubiegłym roku wygrał w Budżecie Obywatelskim, Gmina Miasta Sopotu kupiła 200 domków dla jeży, które dadzą tym pożytecznym ssakom schronienie w trakcie zimowego snu. Domki można już odbierać w Urzędzie Miasta.

Jak wygląda domek dla jeży?Domki dla jeży mają tak skonstruowany przedsionek, by do środka nie dostał się drapieżnik. Wewnątrz jest część sypialna. Domek jest zabezpieczony olejem lnianym, ma również wodoodporny, ściągany dach, który ułatwi uprzątnięcie wnętrza na wiosnę, kiedy jeże się wyprowadzą. W kolejnych miesiącach będzie mógł także posłużyć jako budka lęgowa.

Pomóżmy jeżom przetrwać do wiosnyMożna już odbierać domki dla jeży w SopocieAby odebrać domek dla jeży, należy wypełnić formularz, który jest do pobrania na stronie miasta i przesłać go na adres e-mail: adrianna.wierzbowska@um.sopot.pl. Formularz można pobrać i wypełnić również w formie papierowej - jest on dostępny w Wydziale Inżynierii i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Sopotu (pok. 88). Decyduje kolejność zgłoszeń.

Osoby biorące udział w akcji zobowiązują się do ustawienia otrzymanego domku dla jeży na terenie Sopotu, w ciągu 7 dni od otrzymania, oraz zrobić jego zdjęcie i wysłać na powyżej podany adres e-mail. Raz w roku domek trzeba wyczyścić. Nowi właściciele powinni również przygotować się do odbioru i transportu domku - jest spory i waży ok. 7 kg.

Regulamin akcji - domki dla jeży w Sopocie
  1. Jedna osoba może otrzymać jeden domek.
  2. Domek dla jeży musi zostać umieszczony na terenie Sopotu w sposób zgodny z otrzymaną instrukcją.
  3. Należy wypełnić formularz, podając: imię i nazwisko, numer telefonu oraz adres nieruchomości, na terenie której będzie umieszczony domek.
  4. Osoba otrzymująca domek zobowiązuje się do przesłania zdjęcia ustawionego domku na adres: adrianna.wierzbowska@um.sopot.pl
  5. Udział w akcji rozdawania domków dla jeży jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na rozpowszechnienie przesłanych zdjęć.


Trwa głosowanie na kolejne projekty Budżetu Obywatelskiego w SopocieTegoroczne głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego w Sopocie rozpoczęło się 5 września i potrwa do 26 września. Na liście znajduje się aż osiem projektów ogólnomiejskich oraz pięć projektów lokalnych (dzielnicowych) związanych ze zwierzętami. Swój głos oddać można między innymi poprzez stronę Sopockiego BO.

Projekty prozwierzęce w BO w Gdyni i Sopocie. Trwa głosowanie

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (65)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

Wydarzenia

Psie warsztaty

warsztaty

Zawody halowe JumpOFF

zawody / wyścigi

Targi Terrarystyczne Terra Expo

targi

Zawody halowe JumpOFF

zawody / wyścigi

Najczęściej czytane