• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Alvis: pierwszy w Polsce serwis opieki nad zwierzętami

12 lutego 2021 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (7)

Kto wyprowadzi psa i zaopiekuje się zwierzakiem podczas mojej nieobecności? Często z powodu zajęcia pracą, poddania się kwarantannie lub z innych powodów właściciele psów nie mogą poświęcić wystarczająco dużo uwagi i opieki swoim ukochanym zwierzętom. Wraz z pojawieniem się w rodzinie czworonożnego przyjaciela, przed odpowiedzialnym właścicielem pojawia się pytanie: kto wyprowadzi psa i zaopiekuje się zwierzakiem podczas mojej nieobecności? Serwis opieki nad zwierzętami Alvis oferuje usługi wyprowadzania psów oraz opiekę nad zwierzętami w domu klienta lub w domu opiekuna.

Czy masz w domu zwierzaka?


Wraz z nastaniem pandemii koronawirusa, do serwisu zaczęło docierać dużo zgłoszeń od osób poddanych kwarantannie, którzy potrzebują pomocy w wyprowadzaniu swoich pupili. Coraz więcej mieszkańców Trójmiasta korzysta z usług Alvisa i powierza swoje ulubione zwierzęta opiekunom i wyprawadzaczom serwisu.

- Alvis to miejski serwis wyprowadzania psów, który pomaga zajętym właścicielom psów wyprowadzać ich zwierzęta - mówi jedna z założycielek serwisu, Lilia Smolar. - Nasi klienci pracują, studiują, wyjeżdżają w podróż służbową lub na wakacje, mogą także po prostu zachorować lub chcieć trochę odpocząć. We wszystkich tych przypadkach nasi wyprowadzacze pójdą na spacer z psem.

Z pasji do zwierzątW lutym 2018 r. Lilia zaczęła pracować nad ideą serwisu: przeanalizowała rynek, zorientowała się, w jaki sposób organizowane są usługi wyprowadzania psów za granicą, rozmawiała z ekspertami behawiorystami i znajomymi właścicielami psów. W wyniku sformułowano trzy podstawowe zasady przyszłego serwisu: standardową oczekiwaną jakość usługi, odpowiedzialne podejście do zwierząt i staranny dobór wykonawców usług.


- Typowy wyprowadzacz lub dogsitter to student lub freelancer, który ma wolny czas - zauważa Lilia. - Główną motywacją wyprowadzaczy i dogsitterów Alvis nie są pieniądze, ale komunikacja z psami, poznawanie nowych ras i po prostu przyjemność spacerowania.
Aby znaleźć takie osoby, ekipa Alvisa opracowała, a następnie kilkakrotnie udoskonalała system wyboru wykonawców usług. System składa się z kilku etapów: wypełnienia formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej dog-walk.pl, rozmowy kwalifikacyjnej, szkolenia, egzaminu i praktyki. Zatrudniając wyprowadzacza lub dogsittera, Alvis sprawdza nie tylko umiejętności interakcji ze zwierzętami, lecz także "ogólną adekwatność", a także brak karalności. Dla wyprowadzacza czy dogsittera w Alvis ważna jest również umiejętność korzystania ze smartfona i komunikatorów internetowych, aby wysyłać raporty ze zdjęciem, opisem i mapą trasy spaceru do klientów.


Śladem SkandynawiiKiedy ekipa Alvisa rozpoczynała projekt, z Lilią skontaktowała się dziewczyna, która pracowała jako niania dla psów w Szwecji. Opowiedziała, jak działa tam system opieki nad zwierzętami. Szwecja ma dobrze rozwiniętą infrastrukturę i kulturę opieki nad psami. Zgodnie z prawem, właściciel nie może zostawić swojego pupila w domu na dłużej niż 6 godzin. Dlatego w Szwecji jest wiele wyprowadzaczy, dogsitterów i świetlic dla psów. Alvis pożyczył też pomysł użycia specjalnego sprzętu do wyprowadzania psów od swoich kolegów ze Szwecji. Sprzęt do wyprowadzania psów od Alvis to repsznur wspinaczkowy, który wytrzymuje szarpnięcie do 300 kg, smycz i obroża zabezpieczająca, która powstrzyma psa przed ucieczką.

Aby usługi serwisu były zgodne z zasadami odpowiedzialnego traktowania zwierząt, Alvis wydaje każdemu wyprowadzaczowi woreczki na psie odchody.

- Jesteśmy za tym, aby miasto było czyste - mówi Lilia. - To jedna z misji serwisu Alvis. Pokazujemy naszym przykładem, że sprzątanie po psie jest konieczne i staramy się to wpoić innym właścicielom psów.

Abonament na spaceryNajpopularniejszą usługą w Alvis jest wyprowadzanie psów. 90 proc. klientów serwisu potrzebuje regularnych spacerów dla swoich pupili, dlatego kupują miesięczny abonament. Koszt jednego spaceru w abonamencie zaczyna się od 24,15 zł. Aby zapoznać się z usługą, Alvis oferuje spacer próbny, który kosztuje 20 zł. Oprócz usługi wyprowadzania psów, Alvis oferuje również inne usługi: opiekę nad zwierzęciem w domu klienta lub w domu opiekuna oraz inne usługi związane z opieką nad zwierzętami.

Opieka nad zwierzęciem w domu klienta to usługa dla właścicieli kotów, ryb, królików, a także różnych ptaków i gryzoni, którzy potrzebują wizyt w celu karmienia i niezbędnej opieki nad zwierzęciem, a także dla właścicieli pupili, które z różnych powodów nie mogą pozostać same w domu. Wyszkolony i sprawdzony opiekun spędza czas ze zwierzakiem, bawi się z nim, zabiera go na spacer, karmi i podaje leki, jeśli to konieczne. Koszt takiej opieki zaczyna się od 34,50 zł za wizytę, a przy zdecydowaniu się na abonament cena maleje. W razie potrzeby opiekun Alvis może zostać ze zwierzakiem na noc.

Opieka nad zwierzęciem w domu opiekuna to usługa dla klientów wyjeżdżających w podróż służbową i miłośników podróży. Klienci serwisu Alvis mogą zostawić swojego ukochanego pupila w domu opiekuna. Jest to świetną alternatywą dla hoteli dla zwierząt, ponieważ w przeciwieństwie do hotelu, zwierzę mieszka w warunkach domowych, swobodnie porusza się po mieszkaniu (Alvis nie używa klatek), a opiekun skupia się na jednym zwierzęciu. W takich warunkach zwierzę łatwiej znosi stres związany z rozłąką z ukochanym właścicielem. Koszt opieki nad zwierzęciem w domu opiekuna zaczyna się od 57,50 zł za dobę.


Właściciele zwierząt mogą zamówić usługi opieki nad ich pupilem, wypełniając formularz na stronie internetowej dog-walk.pl, dzwoniąc pod numer 888 929 717 lub pisząc na WhatsAppie/Messengerze/Instagramie.

Ekspansja na cały światAlvis ma wiele pozytywnych opinii klientów, którzy są zadowoleni z jakości usług serwisu, jego niezawodności i profesjonalizmu. Zespół Alvis to ekipa podobnie myślących ludzi, którzy szczerze kochają zwierzęta i nieustannie pracują nad ulepszeniem serwisu.

Celem Alvis jest stworzenie wygodnej platformy, dzięki której wykonawca usługi może szybko i skutecznie przejść szkolenia i rozpocząć pracę, a klient ma możliwość natychmiastowego znalezienia wyprowadzacza i dogsittera. W planach serwisu Alvis jest rozwój w innych miastach Polski i wejście na rynek międzynarodowy. Globalną ideą jest przekształcenie Alvisa w mobilnego asystenta opieki nad zwierzętami, czyli serwis, który w przyszłości zapewni w jednym miejscu wszystkie usługi opieki nad zwierzętami (weterynaria, grooming, karmy dla zwierząt, usługi behawiorysty itp).

- Pragniemy, aby problem właściciela zwierzęcia został rozwiązany szybko i technologicznie, a jednocześnie popularyzujemy kulturę odpowiedzialnego podejścia do zwierząt - mówi Lilia Smolar. - Uczymy naszych wyprowadzaczy i opiekunów, jak prawidłowo komunikować się z psem i sprzątać po nim, a dzięki nim, dajemy przykład właścicielom psów. To dwie części naszej wielkiej misji.
Teraz nie trzeba martwić się o to, kto będzie wyprowadzał czworonożnego przyjaciela lub z kim zostawić zwierzaka na czas nieobecności właścicieli. Wystarczy skorzystać z usług serwisu Alvis.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

Opinie (7)

 • Gdybym wiedziała prędzej...

  Ileż ja się nagimnastykowałam z sąsiadami i znajomymi gdy byłam na izolacji z covidem...
  2 tygodnie proszenia się różnych ludzi, niby nie było kłopotu ale wiadomo że po kilku dniach czułam się jakbym wszystkich obciążała swoim psem.
  Mam nadzieję, że powtórki z rozrywki nie będzie ale na wszelki wypadek zapisuję kontakt do Was.

  • 15 1

 • Super firma!!!

  Super firma i super opiekunowie. Nic tylko polecać. Świetne rozwiązanie dla osób, które często z przyczyn od nich niezależnych nie mogą zająć się swoim pupilem. :)

  • 14 2

 • Fajna sprawa (1)

  Nie wiedziałem, że taka firma istnieje. Pewnie najtaniej nie jest ale czasem nie ma wyjścia. W tych czasach jak się nie zna własnych sąsiadów to już w ogóle.

  • 9 1

  • Zgadzam się

   Wcale tak drogo nie jest! Zajrzyj na ich stronę. Wiadomo, ze nie jest to 5 czy 10 zł, ale też nie 100 :)

   • 0 0

 • Polecam

  Korzystałam z usług tej firmy kiedy musiałam wyjechać i nie miałam opieki dla mojego kota. Jestem bardzo zadowolona z jakości usług, kontaktu i komunikacji. Zawsze będę ich polecać i oczywiście korzystać z ich usług.

  • 12 2

 • Nikomu nie odważyłabym się powierzyć mojego psa, zwłaszcza ludziom (1)

  którzy ideologicznie podchodzą do metod szkolenia i sprzętu.
  Jeżeli ktoś odrzuca stosowanie kolczatki czy kantarka z zasady, nie biorąc pod uwagę że nie zna psa, jego reakcji, na ile go stać i w jakich okolicznościach, widocznie wciąż za mało wie o tych zwierzętach.
  A tymczasem zdanie się w opiece na osoby przekonane o swojej pełnej wiedzy a mało doświadczone to gotowy dramat.

  Ale do rzeczy: dla dobra psich podopiecznych życzę tym dziewczynom elastyczności, pokory i uwagi, umiejętności współpracy z właścicielem.
  No i powodzenia, bo pomysł dobry i mam nadzieję że się sprawdzi.

  (Śledząc komentarze śpieszę dodać, że ja tylko plusy stawiam w postach przychylnych - minusy nie pochodzą ode mnie.)

  • 2 1

  • ?

   Gdzie jest informacja na temat kolczatek czy kantara? Gdzie przeczytałaś o tym?

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Wyścigi konne Sopot 2022

zawody / wyścigi

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych

pokaz

Wyścigi konne Sopot 2022

zawody / wyścigi

III Sopocki Pokaz Koni Arabskich

pokaz, zawody / wyścigi