Ataki na psy w Gdyni? Policja apeluje o zgłoszenia

Policja apeluje o zgłaszanie wszystkich przypadków próby otrucia psów.
Policja apeluje o zgłaszanie wszystkich przypadków próby otrucia psów. fot. huettenhoelscher/123rf.com

Właściciele psów w Trójmieście, zwłaszcza w Gdyni-Orłowie i w Sopocie, notują ostatnio zwiększoną liczbę różnego rodzaju ataków na ich zwierzęta, w tym prób otrucia, nierzadko kończących się śmiercią czworonogów. Policja apeluje o każdorazowe zgłaszanie takich przypadków.Czy zdarzyło się, by twój pies zjadł na dworze coś, co mu zaszkodziło?

Zobacz wyniki (762)
Wszystko wskazuje na to, że opiekunowie psów, wychodząc z nimi na spacer, muszą mieć oczy dookoła głowy. Wciąż bowiem zdarzają się pośród naszych sąsiadów osoby, które nie tylko źle życzą czworonogom, lecz także podejmują działania mogące zakończyć się śmiercią psów, a w najlepszym wypadku ich długotrwałym leczeniem.

Rozsypane trutki na szczury czy kawałki mięsa nadziane gwoździami to tylko niektóre z incydentów, jakich świadkami są opiekunowie psów w Trójmieście. Zdarzają się również przypadki potraktowania psa za ogrodzeniem gazem pieprzowym.

Są incydenty, zgłoszeń brakNie podchodź do psów na ulicy. Szanuj ich graniceChoć lokalne grupy na Facebooku zrzeszające opiekunów czworonogów są pełne informacji dotyczących prób otrucia lub zranienia psów, policja nie otrzymuje oficjalnych zgłoszeń w podobnych sprawach.

- Policjanci do tej pory nie otrzymali żadnego zgłoszenia w tej sprawie - mówi asp. Jolanta GrunertKomendy Miejskiej Policji w Gdyni. - Za każdym razem, kiedy jesteśmy świadkami lub mamy informację o tym, że ktoś wyrządza krzywdę zwierzętom, nie bójmy się zadzwonić pod numer alarmowy 112. Policjanci zajmą się sprawą i będą pracować nad ustaleniem i zatrzymaniem sprawców przestępstwa. Na stronie Komendy Miejskiej Policji w Gdyni jest zakładka "Zielona Strefa", poświęcona pomocy zwierzętom i środowisku. Tam możemy znaleźć bezpośredni kontakt mailowy i telefoniczny do wydziału, który zajmuje się takimi sprawami.
Zgłaszając sprawy odpowiednim służbom, robimy krok w stronę ujęcia sprawców. Za znęcanie się nad zwierzętami grożą bowiem surowe kary.

Jeżeli podejrzewamy, że nasz pies zjadł coś, co może mu zaszkodzić, musimy działać szybko i zdecydowanie. W przypadku zjedzenia czegoś ostrego (jak np. gwoźdź) lub żrącego (np. trutka na szczury) nie wolno wywoływać u psa wymiotów. Jak najszybciej zgłośmy się do lekarza weterynarii, który zdecyduje o podjęciu odpowiednich kroków.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (285)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

Zwierzęta Też Chcą Mieć Święta!!
Zwierzęta Też Chcą Mieć Święta!!
imprezy i akcje charytatywne
gru 4
sobota, g. 11:00 - 15:00
Gdynia, Ciapkowo - schronisko