Bounty: pokaż mu, że świat może być dobrym miejscem

Bounty uwielbia spacery, na których z zapałem eksploruje otoczenie w poszukiwaniu ciekawych zapachów, ale utrzymuje też kontakt z człowiekiem, po drodze chętnie przyjmuje drobne pieszczoty, przyjacielskie poklepanie czy poskrobanie za uchem.
Bounty uwielbia spacery, na których z zapałem eksploruje otoczenie w poszukiwaniu ciekawych zapachów, ale utrzymuje też kontakt z człowiekiem, po drodze chętnie przyjmuje drobne pieszczoty, przyjacielskie poklepanie czy poskrobanie za uchem. mat. schronisko Sopotkowo

W cyklu "Adopcje zwierzaków" przedstawiamy podopiecznych schronisk, fundacji i domów tymczasowych w Trójmieście, którzy od miesięcy, a nawet lat, czekają na wymarzony dom. Może to ty odmienisz ich życie? Ostatnio pisaliśmy o  Mrozie, pozytywnym i łagodnym psie, który czeka na swój dom, dziś szukamy domu dla psa imieniem Bounty.Bounty - piękny, średniej wielkości, około 6-letni pies. W Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt Sopotkowo jest od roku. Bounty przez pierwsze miesiące był psem lękliwym, nieufnym, raczej izolującym się od człowieka.

- Nie znamy jego wcześniejszej historii, ale wszystko wskazuje na to, że nie była szczęśliwa - opowiada wolontariuszka Sopotkowa. - Na szczęście cierpliwość pracowników i wolontariuszy zrobiła swoje. Pies zaczął się stopniowo otwierać, ku naszemu ogromnemu zadowoleniu.

Dziś Bounty wita zaprzyjaźnione osoby radosnym tańcem, po prostu tryska entuzjazmem. Uwielbia spacery, na których z zapałem eksploruje otoczenie w poszukiwaniu ciekawych zapachów, ale utrzymuje też kontakt z człowiekiem, po drodze chętnie przyjmuje drobne pieszczoty, przyjacielskie poklepanie czy poskrobanie za uchem.


Coraz lepiej chodzi na smyczy i praktycznie prawie nie ciągnie, w każdym razie rzadko i niezbyt silnie, tak że radzą z tym sobie również fizycznie słabsi wolontariusze. Jeszcze z pewnym niepokojem podchodzi do spotkanych obcych osób. Lekko niepewnie czuje się też w ruchu ulicznym. Inne psy na ogół, z małymi wyjątkami, toleruje.

Bounty nie nauczył się jeszcze bawić, nie jest zainteresowany aportem, nie rozumie, do czego służą szarpaki, ale przecież jeszcze wszystko przed nim. Wydaje się, że lubi wodę. Wprawdzie w schronisku nie ma okazji, by znaleźć się nad morzem czy jeziorem, ale bardzo chętnie chlapie się w małym baseniku zainstalowanym na wybiegu na czas upałów.

Bounty szuka cierpliwego domu z ludźmi, którzy zaoferują mu bliską, przyjacielską więź i utwierdzą ostatecznie w przekonaniu, że świat jest dobrym, przyjaznym miejscem. Z radością też powita możliwość długich spacerów. Raczej nie powinien trafić do domu z małymi dziećmi, gdyż nadal boi się gwałtownych ruchów.


Osoby zainteresowane adopcją Bounty'ego prosimy o zapoznanie się z procedurami adopcyjnymi oraz wypełnienie ankiety przedadopcyjnej -> tutaj (ze względu na pandemię zmienił się proces adopcyjny).

Opinie wybrane


wszystkie opinie (38)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

Halowe Ogólnopolskie Zawody w skokach
Halowe Ogólnopolskie Zawody w skokach
zawody / wyścigi
sty 28-30
piątek - niedziela, g. 08:00
Sopot, Hipodrom Sopot
Zawody halowe JumpOFF
Zawody halowe JumpOFF
zawody / wyścigi
lut 12-13
sobota - niedziela, g. 08:00 - 20:00
Sopot, Hipodrom Sopot
Halowe Mistrzostwa Pomorza w skokach
Halowe Mistrzostwa Pomorza w skokach
zawody / wyścigi
lut 25-27
piątek - niedziela, g. 08:00
Sopot, Hipodrom Sopot
Zawody halowe JumpOFF
Zawody halowe JumpOFF
zawody / wyścigi
mar 12-13
sobota - niedziela, g. 08:00 - 20:00
Sopot, Hipodrom Sopot

Forum zwierzęta - ciekawy temat

Odczulanie na psa (19 postów)

Witam wszystkich, od kilku lat borykam się z problemem alergii na koty i psy. Ponieważ bardzo mi zależy na tym aby moje dziecko mogło wychować się z psem postanowiłam się odczulić. Czy ktoś mógłby mi polecić w trójmieście jakiegoś alergologa, który kategorycznie nie zakaże posiadania zwierzaka lecz umiejętnie podejdzie do problemu i przedstawi rozwiązanie? Dodatkowo problem jest o tyle poważny, że mam alergię na kota współpracownicy, która ma jego alergeny na sobie co powoduje, że cały czas jestem na lekach odczulających, a przecież nie powiem jej, żeby oddała własne zwierze w dobre ręce. Będę wdzięczna za wszelkie porady, sugestie i kontakty pozdrawiam

OMG (2 tygodnie temu)

Czy drodzy forumowicze naprawdę uważacie, że alergia człowieka co do czworonoga (w tym przypadku psa) dotyczy jego sierści? Czy ktokolwiek z Was ma choć odrobinę wiedzy na temat uczulenia zwierzęcego? Nie ma żadnego ale to absolutnie żadnego znaczenia czy pies ma sierść czy włosy czy też jest ogolony do zera. Alergeny pies zostawia poprzez ślinę, mocz, odchody oraz sierść. Wystarczy kichnięcie psa lub zabawa gryzakiem aby pozostawić w mieszkaniu alergeny, które będą rozprzestrzeniały się w otoczeniu przez długi okres czasu. Żaden York czy sh*tzu nie spowoduje braku uczulenia na alergeny psa u człowieka z powodu włosów :) Zachęcam do lektury nt. co to jest alergen i jak się przedostaje do otoczenia. Google zna odpowiedź. Pozdrawiam