• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Były senator PiS zatrzymany przed sądem. Trafił do więzienia

Ewelina Oleksy
5 lipca 2024, godz. 11:05 
Opinie (395)
Waldemar Bonkowski, były senator PiS, trafił do więzienia za znęcanie się nad swoim psem. Waldemar Bonkowski, były senator PiS, trafił do więzienia za znęcanie się nad swoim psem.

Waldemar Bonkowski, były senator PiS, za którym wystawiono ostatnio list gończy, został zatrzymany w piątek, 5 lipca, i trafił do więzienia. Polityk, skazany za znęcanie się nad swoim psem ze szczególnym okrucieństwem, stawił się tego dnia w sądzie na posiedzeniu ws. zgody na odbywanie kary pozbawienia wolności w formie dozoru elektronicznego. Rozprawa się jednak nie odbyła, bo przed jej rozpoczęciem został aresztowany na sądowym parkingu.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone


Karę w jakiej formie powinien odbyć były senator za znęcanie się nad swoim psem?

Waldemara Bonkowskiego policja zatrzymała na sądowym parkingu - pół godziny przed rozpoczęciem posiedzenia, o które sam zawnioskował - ws. zgody na odbycie kary w systemie dozoru elektronicznego, zamiast w więzieniu.

- Dziś ok. godz. 10, policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, zatrzymali 64 - letniego mężczyznę poszukiwanego listem gończym za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna zgodnie z dyspozycją sądu zostanie doprowadzony przez policjantów do aresztu śledczego - informuje kom. Karina Kamińska, rzecznik KWP w Gdańsku.
Z powodu zatrzymania byłego senatora PiS [nie jest już członkiem tej partii] rozprawę zaplanowaną na 5 lipca odroczono, o czym w Sądzie Okręgowym w Gdańsku poinformował dziennikarzy jego pełnomocnik.

O okolicznościach zatrzymania Bonkowskiego dziennikarzom w sądzie opowiadali mężczyźni - jego przyjaciele, którzy przyjechali z nim do sądu:


- W związku z zatrzymaniem poszukiwanego Waldemara B. przed rozpoznaniem jego wniosku o zgodę na odbycie kary 3 miesięcy pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego Sąd Penitencjarny odroczył posiedzenie, na którym wniosek ten miał zostać rozpoznany. Rozpoznanie wniosku nastąpi w terminie późniejszym - informuje Beata Szymzsak z Biura Rzecznika Prasowego Sądu Okręgowego w Gdańsku.

Ciągnął psa na haku za samochodem. Zwierzę nie przeżyłoPrzypomnijmy: W marcu 2021 r. polityk został nagrany, jak ciągnął za swoim jadącym samochodem psa - owczarka kaukaskiego.

Na filmie było widać, jak Bonkowski przywiązuje zwierzę do haka, wsiada do auta i rusza. Pies początkowo biegnie za autem, ale później przewraca się i jest za nim wleczony. Zwierzę, w wyniku obrażeń, nie przeżyło. Autor filmu przekazał nagranie policji.Sam były senator twierdził podczas procesu sądowego, że doszło do nieszczęśliwego wypadku, tłumaczył się nieuwagą i rzekomym przeziębieniem w dniu zdarzenia.

Przyznał, że przywiązał psa i "prowadził go" w ten sposób za autem. Stwierdził też, że nie był to pierwszy raz, gdy w ten sposób "prowadził" swoje zwierzę. Jego zdaniem winni byli też inni kierowcy, którzy akurat tego dnia "jeździli wyjątkowo szybko i głośno trąbili", co spowodowało, że musiał przyspieszyć.

List gończy wystawiony za Waldemarem Bonkowskim. List gończy wystawiony za Waldemarem Bonkowskim.

Sąd skazał Bonkowskiego na trzy miesiące więzieniaW kwietniu tego roku Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał Bonkowskiego na trzy miesiące bezwzględnego więzienia i rok ograniczenia wolności w formie prac społecznych. Były senator ma też pięcioletni zakaz posiadania psów i musi wpłacić 20 tys. zł dla OTOZ Animals. Wyrok jest prawomocny.

Były senator skazany na więzienie za znęcanie się nad psem Były senator skazany na więzienie za znęcanie się nad psem

Bonkowski nie stawił się jednak, by karę odbyć. Dlatego wystawiono za nim list gończy.

Były senator PiS poszukiwany listem gończym za znęcanie się nad psem Były senator PiS poszukiwany listem gończym za znęcanie się nad psem

Pojechał do sanatorium zamiast do więzieniaZ poszukiwanym Bonkowskim kilkanaście dni temu udało się skontaktować reporterowi Radia Gdańsk. Polityk poinformował go, że nie uciekł przed wymiarem sprawiedliwości, tylko... pojechał do sanatorium.Waldemar Bonkowski to znany na Pomorzu polityk. Był radnym sejmiku województwa. W wyborach parlamentarnych w 2015 r. uzyskał mandat senatora z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Jeszcze przed zdarzeniem z psem został jednak zawieszony w prawach członka partii przez Jarosława Kaczyńskiego. Powodem były jego antysemickie wpisy w mediach społecznościowych. Został więc senatorem niezrzeszonym. W 2019 r. także startował w wyborach parlamentarnych, ale bez powodzenia.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (395)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

W te wakacje odwiedzam Strusią Farmę

20 zł
w plenerze

Debata "Pies-Bliski-Obcy-Wykluczony"

30 zł
debata

PupiLove Targi w Gdyni

targi

XXXVII Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych

pokaz

Najczęściej czytane