Zwierzaki

stat

Wystawa kotów rasowych w Gdańsku


Koty norweskie, perskie, syberyjskie, naprawdę rzadko spotykane rasy, takie jak korat czy burmilla oraz wiele, wiele innych można od soboty do niedzieli włącznie oglądać na Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych Gdańsk 2018 na terenie AWFiS. Bilety w cenie od 5 do 10 zł, zaś dzieci poniżej 7 lat zwiedzają wystawę bezpłatnie.Powiedzieć, że sobotnia część przyciągnęła tłumy zainteresowanych, to mało. Wystawa cieszyła się tak wysoką frekwencją, że w kulminacyjnym momencie, czyli około godz. 13, trzeba było chwilę odstać w długiej kolejne po bilety. Próżno jednak było szukać niezadowolonych twarzy - większość osób, z którymi rozmawialiśmy, cieszyła się z możliwości zobaczenia na własne oczy imponujących i rzadko pokazywanych również na tego typu imprezach kocich arystokratów.

- Na wydarzenie przyjechało ponad 130 wystawców, łącznie z pięciu krajów, a kotów jest 239, w tym także rasy, które rzadko kiedy pojawiają się na wystawach, m.in. święte koty birmańskie, singapurskie, peterbaldy czy koraty. To jedyna tego typu okazja, gdy można je obejrzeć z bliska - mówi Małgorzata Kozicka, współorganizatorka imprezy. - Wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem, nie tylko miłośników i pasjonatów tych pięknych zwierząt, ale także osób, które kotów nie posiadają, lecz po prostu są ich ciekawi.
Tradycyjnie w programie przewidziano konkursy na najpiękniejszego championa, a oceny wystawiają międzynarodowi sędziowie felinologiczni. Podczas tej edycji dodatkowo zaplanowano "Show Białej Łatki", w którym o zwycięstwo rywalizować będą koty z białym fragmentem futerka. Oprócz tego uczestnicy na kilkunastu stoiskach mogą kupić specjalistyczną karmę oraz gadżety dla futrzaków, m.in. drapaki, transportery i zabawki, a nawet kocią biżuterię. Do dyspozycji zwiedzających są również dwie strefy gastro: wewnątrz z kawą, herbatą i słodyczami, a na zewnątrz food-trucki.

Wystawa potrwa do niedzieli do godz. 17 (otwarcie drzwi o godz. 9). Za bilet normalny musimy zapłacić 10 zł, a za ulgowy dla dzieci w wieku 7-15 lat 5 zł. Maluchy do lat 7 wchodzą za bezpłatnie.

Opinie (102) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj także

zobacz więcej»

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Miejsca przyjazne zwierzętom

Forum zwierzęta - ciekawy temat

nnt: mój pies umiera - czy lepiej go uśpić? (139 postów)

Mój pies bardzo poważnie zachorował. Jest to złośliwy nowotwór, który postępuję w straszliwym tempie. Od kilkunastu dni codziennie jest gorzej - pies stopniowo traci siły. Od kilku dni nie jest już w stanie stanąć na nogach, tylko leży w jednym miejscu i ewentualnie próbuje się czołgać, ale na to też nie ma siły. Nie wiem co robić - znajomy weterynarz stwierdził, że uśpienie psa jest dla niego wielkim stresem i nie jest to takie proste (trzeba znaleźć żyłę, a to stary pies i trudno to zrobić), że lepiej pozwolić mu odejść w spokoju. Teraz część rodziny nie chce go uśpić z tego powodu. A ja nie mogę patrzeć jak tak leży całymi dniami pod domem i pewnie bardzo cierpi. Dodam, że to pies wielkiej rasy i za bardzo nie ma możliwości go gdzieś przenieść itp. Co najlepiej zrobić w tej sytuacji?

Patryk (2 tygodnie temu)

Re: nnt: mój pies umiera - czy lepiej go uśpić?

Masz racje

więcej tematów »