Zwierzaki

stat

Dorodny krab spacerował po trawniku w Gdyni

Najnowszy artukuł na ten temat

Osłabiona gęś uratowana w Gdyni

Nietypowy gość spacerował po trawniku jednej z gdyńskich posesji. Krab tęczowy, bo o nim mowa, wywołał niemałe zamieszanie i wystraszył właścicielkę domu. Obecnie znajduje się w lecznicy weterynaryjnej.We wtorek 6 sierpnia, późnym popołudniem, funkcjonariusze Straży Miejskiej w Gdyni otrzymali zgłoszenie, iż na posesji przy ul. Łąkowej zobacz na mapie Gdyni w ogrodzie znajduje się "dziwne zwierzę".

Osoba zgłaszająca nie wiedziała, co to za "stwór" i przykryła go wiadrem, bojąc się, aby nie zrobił jej krzywdy. Wezwała też natychmiast Straż Miejską.

- Na miejscu okazało się, iż jest to dorosły samiec kraba tęczowego, którego ojczyzną jest Ameryka Południowa, głównie Brazylia i Wenezuela, ale spotykany jest również w Afryce - relacjonuje Leonard Wawrzyniak ze Straży Miejskiej.
Skąd wziął się w Gdyni? Tego nie wiadomo. Być może uciekł komuś z terrarium lub znudził się opiekunowi i został wyrzucony, co niestety zdarza się często podczas letnich wakacji.

Krab trafił do lecznicy, gdzie została mu udzielona pomoc.

Opinie (24) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj także

zobacz więcej»

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Miejsca przyjazne zwierzętom

Forum zwierzęta - ciekawy temat

Pseudohodowla (80 postów)

Przestrzegam przed zakupem psów z hodowli na Osowej. Psy mają nużyce, wady genetyczne. Właścicele produkuja psy, krzyżując psiaki jak popadnie....Nużyca, ciezkie alergie, wady wrodzone serdusza, psy dwupłciowe...mozna wymieniac dalej a psy potem sie tylko męczą, a my wlascieciele stajemy na glowie aby im pomoc....dla większosci z nas pies jest członkiem rodziny, ze zrobimy wszystko aby im pomoc. Specjalne karmy, drogie badania I leczenie...to cena jaka placimy ..

petnanny (3 dni temu)

Zgodnie z ustawą o Ochronie Zwierząt NIE wolno rozmnażać zwierząt niehodowlanych. Kto się jednak tym przejmuje?

więcej tematów »