Zwierzaki

stat

Dziś Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt

W schroniskach czekają psy i koty różnych wielkości i charakterów.
W schroniskach czekają psy i koty różnych wielkości i charakterów. Agata Łapińska / Flash&Fetch Photography

4 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt. W ten szczególny dzień przypominamy, że w trójmiejskich schroniskach na miłość i kąt czekają dziesiątki psów i kotów.


Skąd pochodzi twój zwierzak?

ze schroniska/fundacji 50%
od znajomych 16%
z hodowli 23%
nie mam zwierząt 11%
zakończona Łącznie głosów: 350

Bezdomne psy i koty obchodzą swoje święto od 2010 roku, jednak z pewnością wolałyby świętować zupełnie inne okazje. Choć pracownicy i wolontariusze schronisk w Trójmieście robią wszystko, co w ich mocy, aby zapewnić czworonogom jak najlepszy byt, wiedzą doskonale, że każdemu psu i kotu należy się coś więcej.

Własny kąt, miska i odrobina "głasków" to coś, co uszczęśliwiłoby każdego futrzaka ze schroniska.

Zobacz także:


W ten dzień apelujemy szczególnie gorąco o rozważenie adopcji psa lub kota ze schroniska. Jeśli nie zależy nam na zwierzaku rasowym, po którym oczekujemy bardzo określonych cech charakteru, warto wybrać się do schroniska i zapoznać się z jego mieszkańcami. Pracownicy każdego ze schronisk chętnie opowiedzą nam o zwierzakach, które odpowiadają naszym wyobrażeniom o nowym członku rodziny.Nie bójmy się przeszłości "schroniskowców". Wśród lokatorów przytulisk zdecydowana większość psów to zwierzęta, które po prostu miały w życiu pecha. Niektóre zgubiły się właścicielom i już do nich nie wróciły, innym po śmierci ukochanego pana nikt nie otworzył drzwi swojego domu. Wiele psów i kotów to ofiary ludzkiej nieodpowiedzialności, pozostawione w schronisku dlatego, że okazały się mniej ważne niż wyjazd na wakacje.


Jeśli nie możemy adoptować psa lub kota ze schroniska, wciąż możemy im pomóc. Schroniska oferują możliwość wirtualnej adopcji wybranego zwierzaka - co miesiąc wpłacamy określoną kwotę na utrzymanie psa lub kota, który dzięki nam będzie miał zapewnione jak najlepsze warunki bytowe.

W każdej chwili możemy także wpłacić na konto schroniska darowiznę lub przynieść na miejsce dary. Warto jednak wiedzieć, że pomoc finansowa jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, pozwalającym pracownikom schronisk na rozdysponowanie kwoty na potrzeby, które są w danej chwili najważniejsze: karmę specjalistyczną, lekarstwa i suplementy, rehabilitację zwierząt.

Nie zawsze danemu schronisku potrzeba koców i kołder - zanim zawieziemy je na miejsce, warto upewnić się telefonicznie, czy znajdą tam zastosowanie.

Nasz cykl "Adopcje zwierzaków"

Czytaj także

zobacz więcej»

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Miejsca przyjazne zwierzętom

Forum zwierzęta - ciekawy temat

Karma Alkee OPINIA (9 postów)

Przestrzegam wszystkich przed karmą firmy Alkee! Skuszona podczas wystawy psów, w Gdańsku zdecydowałam się zamówić worek. Chciałabym podkreślić, że była to karma w wersji HIPOALERGICZNEJ. Szybko pożałowałam swojej decyzji, a mój bokser bardzo ją odchorował. Najpierw pojawiła się wysypka alergiczna, zostały podane sterydy, mimo tego w skutek rozdrapania wdało się zakażenie - gronkowiec. Włączyliśmy antybiotyki, do tego doszła grzybica. Pies miał łyse plamki. Musieliśmy robić wymazy na posiewy z krostek, stosować antybiotyki, leki przeciwgrzybicze, osłonowe na wątrobę, probiotyki oraz witaminy na sierść. Leczenie trwało ponad 6 tygodni, suplementacja trwa do dziś. Wydaliśmy ponad 1200 zł na wizyty u weterynarza oraz leki. Z początku nie winiłam producenta karmy, boksery jak wiadomo są alergikami. Dziś zmieniłam zdanie , to jest w 100% wina producenta. Karmę, która mi została oddałam przyjacielowi. Tydzień temu zaczął ją podawać. Jego pies jest dziś chory - ma ropne krosty. (Nie bokser). To nie jest zbieg okoliczności : ta karma to jakaś katastrofa ! Trucizna, która nie nadaje się, dla żadnego zwierzaka. Choroba drugiego psa potwierdza, że jest to karma toksyczna i bardzo, bardzo szkodliwa. Założyłam tutaj wątek, ponieważ firma usuwa niepochlebne komentarze na FB. Mam nadzieję, że choć kilka osób, które miałyby kupić to paskudztwo od tego odwiodę i ich zwierzaki na tym nie ucierpią.

Heban (3 tygodnie temu)

Daję swojemu psu. Czarna lśniąca sierść nie zauważyłem problemów.

więcej tematów »