Zwierzaki

stat

Figo - pies, któremu Marta szuka domu

Figo chwyta za serce i urokiem rozbraja wszystkich, których spotka na swej drodze.
Figo chwyta za serce i urokiem rozbraja wszystkich, których spotka na swej drodze. fot. Marta Butkiewicz

W cyklu "Adopcje zwierzaków" przedstawiamy podopiecznych schronisk, fundacji i domów tymczasowych w Trójmieście, którzy od miesięcy, a nawet lat czekają na wymarzony dom. Może to ty odmienisz ich życie? Ostatnio pisaliśmy o Balbinie, która straciła opiekuna, dziś historia psa Figo.- Od ponad siedmiu lat jestem wolontariuszką w schronisku w Gdańsku. Tyle samo czasu szukam domu dla Figo, wspaniałego psa w typie teriera. Kiedyś po prostu proponowałam go odwiedzającym schronisko, ale od jakiegoś czasu postanowiłam zintensyfikować swoje działania mające na celu znalezienie mu domu. Figo ma już około 9 lat i chociaż nie uniknął pierwszych oznak "dojrzałości", wciąż jest w bardzo dobrej kondycji. Jednak gdy dotarło do mnie, że to schronisko mogłoby być jego ostatnim domem i to tu miałby odejść, to obiecałam sobie, że zrobię wszystko, by do tego nie dopuścić - tak zaczyna się historia psa Figo i wolontariuszki Marty.
W październiku 2011 roku w Promyku splatają się ich drogi. Figo błąkał się po jednej z ulic w Nowym Porcie, do schroniska przywiózł go "promykowy" kierowca. Nie był zabiedzony, zaniedbany, wylękniony, więc ciężko stwierdzić, dlaczego znalazł się na ulicy i jakie życie wiódł wcześniej.

- Pamiętam, że od samego początku był psem przyjaznym i kontaktowym. Nie wykazywał dystansu, nie był nieśmiały w stosunku do nowo poznanych osób i tak mu zostało do dziś. Szybko się zaprzyjaźniliśmy - podobało mi się jego pozytywne usposobienie, był żywiołowy i energiczny, zresztą nadal, mimo wieku, jest psem bardzo aktywnym - mówi Marta.

Jaki jest Figo?Figo to pies przyjazny, kontaktowy i otwarty w stosunku do ludzi, chętnie przebywa w ich towarzystwie. Cechuje go wesołe usposobienie, jest bardzo pogodny i pozytywnie nastawiony do życia. Uwielbia ruch na świeżym powietrzu, kąpiele, zabawy i wygłupy. Dobrze współpracuje z przewodnikiem, potrafi być psem posłusznym i odwoływalnym.

To, nad czym musi pracować, to silny instynkt łowny. Z tego powodu nie powinien mieć bliskiego kontaktu z innymi zwierzętami. Warto jednak zaznaczyć, że nie oznacza to, iż Figo jest psem agresywnym, nie rzuca się na inne psy podczas ich mijania. To bystry i spostrzegawczy zwierzak, który jest pieszczochem i z lubością oddaje się w ręce, które głaszczą.

Chociaż drzemią w nim duże pokłady energii i jest psem aktywnym, potrafi się wyciszyć, jeśli sytuacja tego wymaga. Nie stwarza problemów podczas zabiegów pielęgnacyjnych czy leczniczych. Dobrze też znosi przebywanie w zamkniętych pomieszczeniach, nie szczeka i zachowuje czystość. Potrzebuje podawania jednej tabletki dziennie oraz zakraplania oczu, lecz nie jest to problematyczne.

Figo jest mądrym psem, który wymaga odpowiedzialnego opiekuna - osoby, która będzie mieć na uwadze jego skłonności, która będzie chciała z nim pracować, a jeśli to nie przyniesie rezultatu, zaakceptuje jego naturę.

Więcej zdjęć i filmów z uśmiechniętym psem Figo można znaleźć na Facebooku.

Osoby zainteresowane adopcją Figa proszone są o kontakt ze Schroniskiem Promyk w Gdańsku pod numerem telefonu - 58 522 37 80 lub z panią Martą 609 80 39 28.

Opinie (62) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj także

zobacz więcej»

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Miejsca przyjazne zwierzętom

Forum zwierzęta - ciekawy temat

Szczoteczka ultradźwiekowa Emmi-Pet (25 postów)

Ktoś ma? Używa u swojego psiaka? A może był gdzieś ze zwierzakiem na usunięciu kamienia nazębnego tą metodą? Jakieś opinie? (oglądałam kilkanaście filmików w Internecie)

psiara (3 tygodnie temu)

Dokladnie tak jest i żałujcie, że nie widzieliście tego "salonu" w blaszanym baraku o powierzchni kilku metrów kwadratowych!!!

więcej tematów »