Zwierzaki

stat

Centra handlowe przyjazne czworonogom

Zadbajmy o to, aby nasz zwierzak w galerii handlowej był cichy i nieuciążliwy dla innych klientów.
Zadbajmy o to, aby nasz zwierzak w galerii handlowej był cichy i nieuciążliwy dla innych klientów. 123rf.com

Pisaliśmy niedawno o zostawianiu psa samego pod sklepem i zachęcaliśmy, żeby rozdzielić wyjście na zakupy od spaceru z czworonogiem. Są jednak miejsca, gdzie psy są mile widziane podczas zakupów. Mowa o centrach handlowych. Do których wejdziemy z psem? Poniżej lista.Pies w galerii handlowej:

to dobry pomysł, jeśli zwierzak jest ułożony i słucha się właściciela 47%
tak, ale tylko w wyjątkowych sytuacjach 18%
nie, galerie handlowe i sklepy to nie miejsca dla psów 35%
zakończona Łącznie głosów: 1042
Właściciele centrów handlowych wychodzą naprzeciw potrzebom właścicieli czworonogów i coraz częściej wydają oficjalną zgodę na ich wstęp.

- Zależy nam, by klienci wiedzieli, że udając się na zakupy nie muszą, a nawet nie powinni zostawiać swojego psa w samochodzie, zwłaszcza przy wysokich temperaturach na zewnątrz - mówi Łukasz Tomczak, dyrektor zarządzający GCH Manhattan. - Dotychczas klienci z psami mogli swobodnie poruszać się w obrębie poziomu -1, gdzie znajduje się sklep zoologiczny Zoo Delikatesy. Od maja do dyspozycji "psiarzy" jest całe centrum.

Psa też obowiązują zasady


Wybierając się z psem do galerii handlowej musimy pamiętać, że możliwość poruszania się po częściach wspólnych nie oznacza automatycznej zgody na wejście z psem do dowolnego butiku. Wstęp ze zwierzętami regulowany jest wewnętrznymi przepisami poszczególnych sklepów. Zwykle zarządcy nie wyrażają zgody na wejście z czworonogiem do sklepów z żywnością. Przepis ten nie obowiązuje rzecz jasna w przypadku psów asystujących.

Niektóre centra handlowe nie zezwalają na wejście osób z psami - do takich sklepów należą m.in. Galeria Przymorze czy Madison. W Trójmieście są też galerie szczególnie przychylne "psiarzom". Do Sopot Centrum nie tylko można wchodzić ze zwierzakiem, lecz także poczęstować go wodą z jednej z misek wystawianych w lokalach. Co więcej, restauracja Cały Gaweł ma tam nawet specjalne menu dla psów.

Smycz, kaganiec i dobre manieryPies wprowadzany do centrum handlowego musi być trzymany na smyczy i w kagańcu. Warto także pamiętać, że dopóki obecność zwierzaka w galerii to rzadkość, zachowanie naszego pupila będzie niczym wizytówka dla ogółu "psiarzy". Zadbajmy o to, aby zwierzak był cichy i nieuciążliwy dla innych klientów. Jeśli wiemy, że jest mocno lękliwy, może nabrudzić albo zachować się agresywnie - nie zabierajmy go do galerii. Zróbmy to dla niego i dla innych klientów sklepu.

Spacer po galerii?Przychylności zarządców centrów handlowych nie powinniśmy traktować jako zachęty do urządzania spacerów z psem po sklepach. Poza nielicznymi wyjątkami, przebywanie w zatłoczonym, głośnym centrum handlowym, pełnym obcych ludzi i ostrych zapachów nie jest dla czworonoga przyjemnością, a raczej dyskomfortem. W towarzystwie psa nasze zakupy też nie będą beztroskie, bo bezustannie będziemy musieli zwracać na niego uwagę. Polecamy, aby korzystać z przepisu w wyjątkowych sytuacjach, a nie na co dzień.

Opinie (170) 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj