Grander: smutne oczy i rezygnacja. Pomożesz?

Pochyl się nad losem Granderka, podaruj kochający i wyrozumiały dom.
Pochyl się nad losem Granderka, podaruj kochający i wyrozumiały dom. mat. schronisko Ciapkowo

W cyklu "Adopcje zwierzaków" przedstawiamy podopiecznych schronisk, fundacji i domów tymczasowych w Trójmieście, którzy od miesięcy, a nawet lat czekają na wymarzony dom. Może to ty odmienisz ich życie? Ostatnio pisaliśmy o Cyrklu, psie, który trafił z łańcucha do schroniska. Dziś szukamy kochającego domu dla kocurka Grandera.Grander to około pięcioletni kocurek, czeka już ponad trzy lata na swój dom w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt Ciapkowo.

- "Nie ma nic bardziej miękkiego, nic, co dawałoby skórze odczucie większej delikatności i niepowtarzalności niż ciepłe i falujące kocie futro." Zanim jednak poczujesz ciepło i miękkość futerka Grandera, będziesz musiał go oswoić. Nie jest to łatwe zadanie - opowiada wolontariusz schroniska Ciapkowo. - Nasz kocurek czeka na swoje miejsce na ziemi od 2018 r. To bardzo wycofany i nieśmiały mruczek. Na początku nie przepada za bliskością, noszeniem na rękach, tuleniem. Potrzebuje więcej czasu, by zaufać i poczuć się bezpiecznie. Nieśmiałek potrzebuje własnej przestrzeni, tylko dla siebie, gdzie w ciszy i spokoju oddaje się kociej kontemplacji.
Grander niestety choruje na przewlekłą niewydolność nerek i koci katar. Jest zaszczepiony na wściekliznę, choroby wirusowe, został również wykastrowany. Kocurek nie czuje się komfortowo w towarzystwie innych mruczków, choć sądzimy, że spokojna koteczka pomoże szybciej mu zaufać i się otworzyć.

Pochyl się nad losem Granderka, podaruj kochający i wyrozumiały dom.
Pochyl się nad losem Granderka, podaruj kochający i wyrozumiały dom. mat. schronisko Ciapkowo

- Upłynęło sporo czasu, a Grander nadal nie znalazł swojego miejsca na ziemi. Jeden ze 170 kotów przebywających w schronisku, koci diament, którego jeszcze nikt nie odkrył. Niestety czas jest bezlitosny, zdecydowanie nie jest sprzymierzeńcem Grandera - smuci się wolonatriusz. - Zdajemy sobie sprawę, że znalezienie domu kotu choremu i wycofanemu graniczy z cudem, ale my wierzymy w cuda. Nigdy nie stracimy nadziei na lepsze jutro dla bezdomnych zwierząt, wszak nadzieja umiera ostatnia. Nie wiemy, ile jeszcze Grander przeżyje w schronisku, prosimy, pomóżcie nam znaleźć kochający ciepły dom dla kota o najsmutniejszych oczach.

Osoby zainteresowane adopcją Grandera proszone są o kontakt ze schroniskiem Ciapkowo w Gdyni pod numerem telefonu 58 622 25 52 lub adresem e-mail: schronisko@ciapkowo.pl.

Schronisko zastrzega sobie prawo do wyboru nowego domu. Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (35)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

W odwiedzinach u ptaków.
W odwiedzinach u ptaków.
spacer
cze 19
sobota, g. 8:00
Sopot
Targi PupiLove
Targi PupiLove
targi
sie 1
niedziela, g. 11:00 - 17:00
Gdańsk, Galeria Morena
Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych
Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych
wystawa, zlot, pokaz
sie 14-15
sobota - niedziela
Sopot, Hipodrom Sopot

Najczęściej czytane