Inteligentny Teo i jego piękna grzywka szukają opiekuna

- No dobrze, czas powiedzieć, że Teo to prawdziwy bystrzak! Naprawdę wyróżnia się wyjątkową inteligencją. Jest urodzonym liderem i ma prawdziwy posłuch wśród innych kotów, choć wcale w tym celu nie używa siły - opowiada wolontariuszka Sopotkowa.
- No dobrze, czas powiedzieć, że Teo to prawdziwy bystrzak! Naprawdę wyróżnia się wyjątkową inteligencją. Jest urodzonym liderem i ma prawdziwy posłuch wśród innych kotów, choć wcale w tym celu nie używa siły - opowiada wolontariuszka Sopotkowa. fot. Jacek Stańczak

W cyklu "Adopcje zwierzaków" przedstawiamy podopiecznych schronisk, fundacji i domów tymczasowych w Trójmieście, którzy od miesięcy, a nawet lat, czekają na wymarzony dom. Może to ty odmienisz ich życie? Ostatnio pisaliśmy o dużym Puszku, który szuka przewodnika-opiekuna, dziś szukamy domu dla kocurka Teo.Teo to biały kocurek z charakterystyczną czarną grzywką. Urodził się późnym latem 2019 roku i jako kilkumiesięczny maluch trafił do schroniska w Sopocie. Był kociakiem dzikim, który żył z dala od ludzi, ale w Sopotkowie przełamał swoją nieufność.

- Ja o Teo mogę opowiadać długo! Tylko nie wiem, od czego zacząć... Czy najpierw mam chwalić jego urok i wdzięk, czy może inteligencję? - śmieje się wolontariuszka odwiedzająca Teo regularnie. - To nasz model! Jest piękny, wysoki i szczupły, wyjątkowo umaszczony. Z tą grzywką to może nie wygląda zbyt poważnie, ale nadrabia swoją skupioną miną!
Teo trafił do schroniska jako kociak i niesamowicie wyrósł. W Sopotkowie przebywa już ponad dwa lata. Początkowo zarówno pracownicy, jak i wolontariusze pracowali nad oswojeniem Teo z otoczeniem. Ze względu na swoją "uliczną" przeszłość kocurek wcześniej nie nabył umiejętności kontaktu z człowiekiem, dlatego jego towarzyskość wyrażała się przede wszystkim w dobrych relacjach z innymi kotami.


- To jest jedyny kotek, który został przyjęty w 2020 roku, który jeszcze nie znalazł domu! W schronisku mamy tzw. stałych rezydentów, którzy mieszkają w Sopotkowie po kilka lat (nawet i siedem!), ale Teo nie powinien aż tyle czekać na swoją szansę. To prawda, że miał niełatwy start, ale już od dawna obserwujemy jego predyspozycje do bycia przyjacielskim i otwartym zwierzakiem. Podobno chcieć znaczy móc, a Teo z pewnością chce!
Teo bardzo lubi obserwować ludzi. Cieszy się z każdych odwiedzin w boksie, a dobrej zabawy wędką nigdy nie odmówi. Jest jeszcze młody, ta zabawowa natura bardzo pomaga w nawiązaniu kontaktu z odwiedzającymi. Jednak nie ma ich aż tylu, ilu Teo by sobie życzył. Często się nudzi i wyleguje - jakby smutny, oczekujący? Tylko po oczach widać, że to wcale nie jest leniuch i chętnie zmieniłby swój tryb życia.

- No dobrze, czas powiedzieć, że Teo to prawdziwy bystrzak! Naprawdę wyróżnia się wyjątkową inteligencją. Jest urodzonym liderem i ma prawdziwy posłuch wśród innych kotów, choć wcale w tym celu nie używa siły, poza jedną, czyli siłą autorytetu. I do tego jest całkiem odważny. Z prawdziwego dzikuska zmienił nam się w pieszczocha. Ale nie daje się pogłaskać "byle komu" - zastrzega wolontariuszka. - Na to trzeba zasłużyć. To casting jest! Teo ma swoich własnych ludzi, którzy mogą go pogłaskać, a nie tak, że każdy, kto chce!
Teo to piękny kot, który ludzi lubi, choć bywa płochliwy. Marzy nam się, aby znalazł dom i opiekunów, którzy udowodnią mu, że warto było przełamać strach i uwierzyć w ludzi. Droga do bycia kanapowcem i pupilkiem domowników będzie wówczas bardzo krótka.


Osoby zainteresowane adopcją Teo prosimy o zapoznanie się z procedurami adopcyjnymi oraz wypełnienie ankiety przedadopcyjnej -> tutaj
(ze względu na pandemię zmienił się proces adopcyjny).

Opinie wybrane


wszystkie opinie (24)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wiadomości

Wydarzenia

Urodzinowa Wystawa Kotów 2021/ Galeria Metropolia
Urodzinowa Wystawa Kotów 2021/...
pokaz
paź 24
niedziela, g. 12:00
Gdańsk, Galeria Metropolia
Co robią pszczoły na dachu Urzędu Miasta Gdyni?
Co robią pszczoły na dachu Urzędu...
spotkanie
paź 29
piątek, g. 17:00
Gdynia, Urząd Miasta Gdyni
PupiLove Targi
PupiLove Targi
targi
lis 21
niedziela, g. 11:00 - 17:00
Gdańsk, Galeria Morena