Jadowita stonoga z kolcami znaleziona na Chełmie

Maciej Korolczuk
2 listopada 2024 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (85)
Jadowitą stonogę znalazła na swoim tapczanie mieszkanka Chełmu.

Nietypowe znalezisko na gdańskim Chełmie. Mieszkanka ul. CieszyńskiegoMapka podczas sprzątania mieszkania znalazła na tapczanie... jadowitą stonogę z Ameryki Południowej. Stawonoga odebrali funkcjonariusze z Referatu Ekologicznego Straży Miejskiej i oddali pod opiekę fundacji specjalizującej się w opiece nad egzotycznymi zwierzętami.



Znajdujesz egzotyczne zwierzę. Co robisz?

W ostatnim czasie mieszkańców Trójmiasta zaskakiwali różni - czasem egzotyczni - goście. Parę tygodni temu informowaliśmy o zaskrońcu, jaki pojawił się w jednym z mieszkań na Wyspie Sobieszewskiej.

Kilkanaście dni później na nietypowego mieszkańca natknęła się kobieta spacerująca po Lasach Oliwskich. Znalazła tam... żółwia.

Z kolei w połowie października o jadowitym pająku informowali pasażerowie pociągu Polregio.



Tym razem funkcjonariusze z Referatu Ekologicznego Straży Miejskiej podjęli interwencję na Chełmie. Mieszkanka ul. Cieszyńskiego podczas domowych porządków natknęła się na... jadowitą stonogę.

Nietypowym gościem okazała się 20-centymetrowa skolopendra, a więc drapieżny i jadowity wij, którego ugryzienie może być niebezpieczne zarówno dla małych zwierząt, jak i ludzi.

- Takie okazy często można spotkać w domowych hodowlach, jednak w tym przypadku nie udało się ustalić jej właściciela. Zaniepokojona kobieta natychmiast zadzwoniła pod numer 986. Na miejsce przybyli funkcjonariusze z Referatu Ekologicznego, którzy zachowując wszelkie środki ostrożności, bezpiecznie umieścili egzotycznego przybysza w specjalnym pojemniku. Następnie przewieźli skolopendrę do fundacji specjalizującej się w opiece nad egzotycznymi zwierzętami - informuje gdańska Straż Miejska.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (85)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.