Zwierzaki

Jest! Na kominie w Gdyni wykluł się pierwszy w tym roku sokół

Najnowszy artukuł na ten temat

Zaspa. Interwencja w sprawie uwięzionych jerzyków i wróbli

Sokół wędrowny wykluł się na kominie w Gdyni:

Ponad miesiąc temu pisaliśmy, że gdyńskie sokoły znów będą miały młode, dziś, we wtorek, 14 kwietnia, powitaliśmy na świecie nowego pisklaka: pierwszy maluch wykluł się w Gdyni na kominie elektrociepłowni PGE Energia Ciepła. Przez całą dobę można je podglądać tutaj.To kolejny sokół, który przyszedł na świat na kominie PGE Energia Ciepła w Gdyni - łącznie wykluło się w tym miejscu 19 ptaków. Całe stadko jest potomstwem pary sokołów wędrownych: Bryzy oraz Bosmana. Co ważne, wtorkowy pisklak czeka na "przybycie" rodzeństwa - w gnieździe dostrzec można jeszcze trzy wysiadywane na zmianę przez rodziców jaja.

Wszystko wskazuje na to, że maluchy wyklują się lada moment, dlatego warto śledzić transmisję live z kamery zamontowanej na kominie. W chwili publikacji tekstu, sokolą rodzinę obserwowało ponad 700 internautów.

Przypomnijmy, że gniazdo na kominie gdyńskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła zostało zamontowane w 2007 roku. Strona internetowa jest finansowa wyłącznie z datków i darowizn przekazywanych dla Stowarzyszenia na Rzecz Dzikich Zwierząt "Sokół".

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj