Zwierzaki

stat

"Nie chcemy, by znowu cierpiał". Iwan szuka domu

Iwan szuka opiekuna doświadczonego i aktywnego, gotowego  poświęcić czas na pracę z Bladym. "Opiekuna, który tym razem go nie zawiedzie. Nie chcemy, by po raz kolejny cierpiał z powodu rozłąki."
Iwan szuka opiekuna doświadczonego i aktywnego, gotowego poświęcić czas na pracę z Bladym. "Opiekuna, który tym razem go nie zawiedzie. Nie chcemy, by po raz kolejny cierpiał z powodu rozłąki." fot. Jacek Stańczak

W cyklu "Adopcje zwierzaków" przedstawiamy podopiecznych schronisk, fundacji i domów tymczasowych w Trójmieście, którzy od miesięcy, a nawet lat czekają na wymarzony dom. Może to ty odmienisz ich życie? Ostatnio pisaliśmy o Henryku, psie, który kocha ludzi nad wszystko, dziś historia Iwana.Iwan, zwany także Bladym, to ośmioletni pies w typie rasy doga argentyńskiego. To silny zwierzak o niezależnym charakterze, przy okazji jednak spokojny i zrównoważony. Bardzo pojętny.

- Znamy go już długo i po życiowych zawirowaniach pod naszymi skrzydłami odzyskał równowagę - mówi wolontariusz schroniska Sopotkowo. - Zna podstawowe komendy, jednak podczas szkolenia często się rozprasza i dekoncentruje. Wymaga więc konsekwentnego ćwiczenia skupienia i wyciszania się.
Lubi aktywnie spędzać czas, chętnie się bawi, jest radosny i mało szczekliwy. Bardzo łatwo się ekscytuje, dlatego przyszły opiekun powinien umiejętnie ukierunkowywać jego energię i ćwiczyć z nim autokontrolę. Znudzony i pozostawiony na dłuższy czas bez opieki może niszczyć przedmioty znajdujące się w jego otoczeniu.


W stosunku do obcych osób jest zdystansowany, a w pierwszym kontakcie nie jest wylewny. Zaczepiające go psy próbuje zdominować. Nie wykazuje agresji wobec ludzi ani innych zwierząt, jednak konieczne jest zachowanie ostrożności ze względu na przejawiany przez niego instynkt łowiecki.

- Mając wiedzę na temat jego osobowości, można spędzać z nim chwile pełne wspólnej radości. Lubi nowe wyzwania. Ostatnio z grupką innych psiaków i wolontariuszy odwiedził plażę oraz sopocki dworzec. Takie kreatywne, niestandardowe spędzanie czasu przez naszych schroniskowców to dobra metoda na poznanie możliwości socjalizacyjnych psów. Podczas gdy jedne z nich wykazywały brak pewności w nowym nieznanym miejscu, on czuł się jak ryba w wodzie, był otwarty i zadowolony z nowych przeżyć i wrażeń. Potrafi się odnaleźć w takiej sytuacji - opowiada pracownik schroniska Sopotkowo.
Blady ma skłonność do alergii, zatem przyszły opiekun powinien zadbać o zapewnienie mu dobrej jakości hypoalergicznej karmy i środków pielęgnacyjnych, a także o szczególną ochronę przed poparzeniami słonecznymi.

Jakiego domu szukamy dla Iwana?

- Na pewno odpowiedzialnego, znającego wagę obowiązków i wyzwania życia z psem pełnym energii. Bez małych dzieci. Doświadczonego i aktywnego opiekuna, gotowego, by poświęcić czas i pracować z Bladym. Opiekuna, który tym razem go nie zawiedzie. Nie chcemy, by po raz kolejny cierpiał z powodu rozłąki.
Warunkiem adopcji są wspólne spacery zapoznawcze oraz wizyta przed- i poadopcyjna.

Jeśli chcesz podarować Iwanowi dom, skontaktuj się ze schroniskiem w Sopocie pod numerem telefonu - 58 551 24 57

Opinie (57) 11 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj także

zobacz więcej»

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Miejsca przyjazne zwierzętom

Forum zwierzęta - ciekawy temat

amstaf , doberman albo twoje życie.WYBIERAJ (439 postów)

Jestem pracownikem sluzby zdrowia.I chcialbym tu przestrzec ludzi przed kupnem piesków marki amstaf , doberman , rotwailler.Nie są to psy do hodowli w domu albo jakiejkolwiek chodowli.Dzis mialem nastepny przypadek jak mily dobermanek o malo co nie zagryzl swojej pani.Miala pogryzioną glowe , kończyny.A mamusia tej wlascicielki powiedziala ze rwreszcie uwierzyla że takie milutkie psy mogą zrobić tyle krzywdy.Dla mnie ludzie ktorzy choduja takie psy nie maja wogole wyobrazni.Myślą że są kimś ważnym bo ma takego pieska.A szczegołnie widać takie piesuncie u panow ktorzy ubierają sie w dresiki.A najlepszy jest numer jak male dziecko ma na smyczy dobermana,hhahahahah. Jak co do czego to ciekawe jak go powstrzyma.A rodzice gdzie są? A czasami chodza bez smyczy a co najwazniejsze bez kagańcow.Nie jestem wrigiem psow ale wrogiem tych ras i wrogiem wlascicieli tych milutkich pieskow.Dobranoc

Miłośnik psów (3 tygodnie temu)

Z każdego psa można zrobić zabójcę! Posiadanie takiego psa to wielka odpowiedzialność i być może trzeba najpierw zbadać przyszłego właściciela, czy może posiadać takie zwierzę. Jestem właścicielem amstaffa od 13 lat. wychowywał się z dwoma psami innych ras i niemowlakiem. W młodości przeszedł dwa specjalistyczne szkolenia. W czasie kiedy dorastał, został pogryziony przez owczarka niemieckiego. Po tym zdarzeniu miałem wątpliwości, czy przypadkiem nie wyzwoli to w nim niekontrolowanej agresji. Nic takiego się stało. Pozostał psem opanowanym, wykonującym każde polecenie, bardzo uczuciowym i przyjaznym. Reasumując, być może ma Pan złe doświadczenia z tymi rasami, z racji wykonywanego zawodu, ale można uogólniać i wszystkich traktować jedną miarą.

więcej tematów »