Zwierzaki

stat

"Nie chcemy, by znowu cierpiał". Iwan szuka domu

Iwan szuka opiekuna doświadczonego i aktywnego, gotowego  poświęcić czas na pracę z Bladym. "Opiekuna, który tym razem go nie zawiedzie. Nie chcemy, by po raz kolejny cierpiał z powodu rozłąki."
Iwan szuka opiekuna doświadczonego i aktywnego, gotowego poświęcić czas na pracę z Bladym. "Opiekuna, który tym razem go nie zawiedzie. Nie chcemy, by po raz kolejny cierpiał z powodu rozłąki." fot. Jacek Stańczak

W cyklu "Adopcje zwierzaków" przedstawiamy podopiecznych schronisk, fundacji i domów tymczasowych w Trójmieście, którzy od miesięcy, a nawet lat czekają na wymarzony dom. Może to ty odmienisz ich życie? Ostatnio pisaliśmy o Henryku, psie, który kocha ludzi nad wszystko, dziś historia Iwana.Iwan, zwany także Bladym, to ośmioletni pies w typie rasy doga argentyńskiego. To silny zwierzak o niezależnym charakterze, przy okazji jednak spokojny i zrównoważony. Bardzo pojętny.

- Znamy go już długo i po życiowych zawirowaniach pod naszymi skrzydłami odzyskał równowagę - mówi wolontariusz schroniska Sopotkowo. - Zna podstawowe komendy, jednak podczas szkolenia często się rozprasza i dekoncentruje. Wymaga więc konsekwentnego ćwiczenia skupienia i wyciszania się.
Lubi aktywnie spędzać czas, chętnie się bawi, jest radosny i mało szczekliwy. Bardzo łatwo się ekscytuje, dlatego przyszły opiekun powinien umiejętnie ukierunkowywać jego energię i ćwiczyć z nim autokontrolę. Znudzony i pozostawiony na dłuższy czas bez opieki może niszczyć przedmioty znajdujące się w jego otoczeniu.


W stosunku do obcych osób jest zdystansowany, a w pierwszym kontakcie nie jest wylewny. Zaczepiające go psy próbuje zdominować. Nie wykazuje agresji wobec ludzi ani innych zwierząt, jednak konieczne jest zachowanie ostrożności ze względu na przejawiany przez niego instynkt łowiecki.

- Mając wiedzę na temat jego osobowości, można spędzać z nim chwile pełne wspólnej radości. Lubi nowe wyzwania. Ostatnio z grupką innych psiaków i wolontariuszy odwiedził plażę oraz sopocki dworzec. Takie kreatywne, niestandardowe spędzanie czasu przez naszych schroniskowców to dobra metoda na poznanie możliwości socjalizacyjnych psów. Podczas gdy jedne z nich wykazywały brak pewności w nowym nieznanym miejscu, on czuł się jak ryba w wodzie, był otwarty i zadowolony z nowych przeżyć i wrażeń. Potrafi się odnaleźć w takiej sytuacji - opowiada pracownik schroniska Sopotkowo.
Blady ma skłonność do alergii, zatem przyszły opiekun powinien zadbać o zapewnienie mu dobrej jakości hypoalergicznej karmy i środków pielęgnacyjnych, a także o szczególną ochronę przed poparzeniami słonecznymi.

Jakiego domu szukamy dla Iwana?

- Na pewno odpowiedzialnego, znającego wagę obowiązków i wyzwania życia z psem pełnym energii. Bez małych dzieci. Doświadczonego i aktywnego opiekuna, gotowego, by poświęcić czas i pracować z Bladym. Opiekuna, który tym razem go nie zawiedzie. Nie chcemy, by po raz kolejny cierpiał z powodu rozłąki.
Warunkiem adopcji są wspólne spacery zapoznawcze oraz wizyta przed- i poadopcyjna.

Jeśli chcesz podarować Iwanowi dom, skontaktuj się ze schroniskiem w Sopocie pod numerem telefonu - 58 551 24 57

Czytaj także

zobacz więcej»

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Miejsca przyjazne zwierzętom

Forum zwierzęta - ciekawy temat

Pseudohodowla (78 postów)

Przestrzegam przed zakupem psów z hodowli na Osowej. Psy mają nużyce, wady genetyczne. Właścicele produkuja psy, krzyżując psiaki jak popadnie....Nużyca, ciezkie alergie, wady wrodzone serdusza, psy dwupłciowe...mozna wymieniac dalej a psy potem sie tylko męczą, a my wlascieciele stajemy na glowie aby im pomoc....dla większosci z nas pies jest członkiem rodziny, ze zrobimy wszystko aby im pomoc. Specjalne karmy, drogie badania I leczenie...to cena jaka placimy ..

Ja (1 tydzień temu)

Witam czytam nie sowierzam i plakac mi sie chce kupilam nie dawno buldozke i teraz mam stresa czy wszuatko bedzie z nia ok.nie zalezy mi na niebieskiej krwi czy wystawach to jest nasz kochany psiak czlonek rodziny przyjaciel dzieci ma byc zdrowy jak u Pana z pieskiem

więcej tematów »