stat
Impreza już się odbyła

Karnawał Zwierząt

Polska Filharmonia Kameralna Sopot zaprasza 18 listopada do Sali Koncertowej PFK Sopot na specjalne wydarzenie - koncert "Karnawał zwierząt" na rzecz sopockiego Schroniska dla bezdomnych zwierząt Sopotkowo.

bilety 15-45 zł
Kup bilet
bilety 12 zł
Kup bilet


Podczas koncertu zabrzmi wyjątkowa kompozycja - fantazja zoologiczna Camilla Saint-Saënsa. "Karnawał zwierząt", bo taki oficjalny tytuł nosi dzieło, to muzyczny żarcik - zbiór kilkunastu miniatur przedstawiających w humorystyczny sposób rozmaite zwierzęta (i nie tylko). Powstało na spotkanie kompozytora z przyjaciółmi. Uczestników spotkania "Karnawał zwierząt" rozbawił do łez, podobnie jak i uczestników kolejnych prywatnych wykonań utworu.

Gdy jednak usiłowano namówić kompozytora na zaprezentowanie dzieła szerszej publiczności, kategorycznie odmówił, twierdząc, że muzyczny "wygłup" zaszkodzi jego reputacji poważnego kompozytora. Pozostał nieugięty aż do śmierci (wyjątek czyniąc jedynie dla "Łabędzia") - zgodnie z jego wolą partyturę wydano dopiero rok po jego pogrzebie. Dzieło natychmiast zyskało ogromną popularność i dziś Saint-Saëns znany jest przede wszystkim jako twórca "Karnawału zwierząt".

Kolejnym dziełem, jakie zabrzmi podczas koncertu, będą "Cztery pory roku" Antonia Vivaldiego - jeden z najpiękniejszych i najbardziej znanych utworów w literaturze muzycznej. Kompozytor zawarł w nim całe mnóstwo motywów - także zwierzęcych, a przede wszystkim ornitologicznych. Śpiew ptaków - kukułki, turkawki i szczygła czy nawet szczekającego psa usłyszymy w interpretacji Pawła Kapicy i sopockich filharmoników pod batutą Ariela Ludwiczaka.

Gościem specjalnym koncertu będzie Agnieszka Kępka, międzynarodowy sędzia kynologiczny, behawiorystka, a przede wszystkim wielka miłośniczka czworonogów, prowadząca na antenie Radia Gdańsk audycję "Psie porady".

Paweł Kapica - skrzypce
Ariel Ludwiczak - dyrygent
Polska Filharmonia Kameralna Sopot

W programie:
A.Vivaldi - Cztery Pory Roku (cz. I Wiosna, cz. II Lato)
C. Saint-Saens - Karnawał zwierząt
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Czytaj także

zobacz więcej»

Miejsca przyjazne zwierzętom

Forum zwierzęta - ciekawy temat

nnt: mój pies umiera - czy lepiej go uśpić? (124 postów)

Mój pies bardzo poważnie zachorował. Jest to złośliwy nowotwór, który postępuję w straszliwym tempie. Od kilkunastu dni codziennie jest gorzej - pies stopniowo traci siły. Od kilku dni nie jest już w stanie stanąć na nogach, tylko leży w jednym miejscu i ewentualnie próbuje się czołgać, ale na to też nie ma siły. Nie wiem co robić - znajomy weterynarz stwierdził, że uśpienie psa jest dla niego wielkim stresem i nie jest to takie proste (trzeba znaleźć żyłę, a to stary pies i trudno to zrobić), że lepiej pozwolić mu odejść w spokoju. Teraz część rodziny nie chce go uśpić z tego powodu. A ja nie mogę patrzeć jak tak leży całymi dniami pod domem i pewnie bardzo cierpi. Dodam, że to pies wielkiej rasy i za bardzo nie ma możliwości go gdzieś przenieść itp. Co najlepiej zrobić w tej sytuacji?

Radom (20 godzin temu)

Też tak myślę, nasze psy też maja prawo do godnego pochówku. Jestem głęboko przekonany że mają duszę tak jak i ludzie.
Jak napisał Salomon:
"Jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego,
i oddech życia ten sam.
W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt".

Ale nie wydaje mi się żeby kremacja ciała była najlepszym rozwiązaniem. Ani dla ludzi ani dla zwierząt.

więcej tematów »