Zwierzaki

stat

Kotka odnaleziona po niemal pół roku

Kotka Armani wraca do właściciela po niemal półrocznej rozłące.
Kotka Armani wraca do właściciela po niemal półrocznej rozłące. archiwum prywatne opiekuna

19 kwietnia przy ul. Olejarnej w gdańskim Śródmieściu zaginęła kotka. Odnalazła się... niemal dokładnie pięć miesięcy później dzięki udostępnieniom na Facebooku, a przede wszystkim dzięki zabezpieczeniu przez wolontariuszy fundacji KOTangens.9-letnia Armani była ukochaną pupilką pana Włodzimierza. Mieszkała u niego od urodzenia.

W bardzo trudnym momencie życia starszego pana na jego działce pojawiła się kotka w zaawansowanej ciąży. Została tam i urodziła kilka kociaków. Jakiś czas później udało się znaleźć dom wszystkim jej dzieciom, a jedno z nich - Armani - pozostało u pana Włodzimierza na stałe.

19 kwietnia właściciel kotki przypadkowo zostawił ją w transporterze przy garażu w Głównym Mieście w Gdańsku. Gdy wrócił po nią, nie było ani kota, ani transportera. Rodzina starszego pana wywiesiła plakaty i umieściła ogłoszenie na Facebooku, które zostało udostępnione kilkadziesiąt razy.

- Myśleliśmy, że może trafiła do jakiejś samotnej staruszki, bo to aż niemożliwe, żeby nikt się na nią nie natknął po takiej liczbie ogłoszeń - relacjonuje bratanica pana Włodzimierza.

Jak odnaleźć zaginionego kota? Lista sprawdzonych porad


W czwartek, 19 września - dokładnie po pięciu miesiącach od zaginięcia kotki, na profilu fundacji KOTangens pojawiło się... ogłoszenie o poszukiwaniu domu dla trikolorki.

Kotka Armani wraca do właściciela po niemal półrocznej rozłące.
Kotka Armani wraca do właściciela po niemal półrocznej rozłące. Fundacja KOTangens
Okazało się, że kotka od wakacji błąkała się w okolicy Starego Miasta. Została już raz adoptowana, ale nie dogadała się z pozostałymi kocimi rezydentami w domu. Wróciła więc pod opiekę fundacji z adnotacją, że przygarnąć ją może ktoś, kto ma doświadczenie z "charakternymi" kotami, ale nie ma w domu innych zwierząt.

Wystarczyła godzina, aby internauci rozpoznali zaginioną w kwietniu Armani. Dzięki mocy internetu kotka po niemal półrocznej tułaczce wraca do pana Włodzimierza. Co się z nią działo, zanim trafiła do tymczasowych opiekunów, i dlaczego zniknęła spod garażu razem z transporterem - nie wiadomo.

- Stryj jest przeszczęśliwy i już nie może się jej doczekać - mówi bratanica opiekuna kotki. - Bardzo wszystkim dziękujemy za pomoc, to, co się wydarzyło, jest niewiarygodne.
Historia Armani pokazuje, że po zaginięciu zwierzęcia, nawet tak bardzo zagadkowym, nie należy tracić nadziei na odnalezienie pupila. Warto podejmować wszelkie kroki mające na celu rozpowszechnienie zdjęć i informacji na temat zwierzaka.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj