Zwierzaki

stat

Ktoś wyrzucił żółwia na śmietnik

W piątek funkcjonariusze Ekopatrolu Straży Miejskiej w Gdyni otrzymali zgłoszenie od mieszkańca okolic ulicy Orlicz-Dreszera zobacz na mapie Gdyni w Gdyni, którego uwagę zwrócił karton stojący przy śmietniku. W środku znajdował się sporej wielkości żółw.Mężczyznę zaniepokoiły dźwięki, które wydobywały się z pudła. Słusznie założył, że wewnątrz znajduje się zwierzę, co potwierdzili funkcjonariusze Straży Miejskiej.

- Funkcjonariusze na miejscu stwierdzili obecność dorosłej samicy żółwia żółtolicego. Gad został natychmiast przewieziony do lecznicy weterynaryjnej. Po przebadaniu okazało się, iż zwierzę jest na szczęście zdrowe. Strażnicy wzięli zwierzę i teraz szukają dla niego nowego domu - informuje Leonard Wawrzyniak, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Gdyni.
Nowy opiekun powinien być osobą odpowiedzialną, która ma doświadczenie z żółwiami i posiada odpowiednie warunki do utrzymania dość sporych rozmiarów gada.

Zainteresowani adopcją żółwia mogą dzwonić pod nr. tel. 661 600 582.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (82)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj także

zobacz więcej»

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Miejsca przyjazne zwierzętom

Forum zwierzęta - ciekawy temat

nnt: mój pies umiera - czy lepiej go uśpić? (124 postów)

Mój pies bardzo poważnie zachorował. Jest to złośliwy nowotwór, który postępuję w straszliwym tempie. Od kilkunastu dni codziennie jest gorzej - pies stopniowo traci siły. Od kilku dni nie jest już w stanie stanąć na nogach, tylko leży w jednym miejscu i ewentualnie próbuje się czołgać, ale na to też nie ma siły. Nie wiem co robić - znajomy weterynarz stwierdził, że uśpienie psa jest dla niego wielkim stresem i nie jest to takie proste (trzeba znaleźć żyłę, a to stary pies i trudno to zrobić), że lepiej pozwolić mu odejść w spokoju. Teraz część rodziny nie chce go uśpić z tego powodu. A ja nie mogę patrzeć jak tak leży całymi dniami pod domem i pewnie bardzo cierpi. Dodam, że to pies wielkiej rasy i za bardzo nie ma możliwości go gdzieś przenieść itp. Co najlepiej zrobić w tej sytuacji?

Radom (20 godzin temu)

Też tak myślę, nasze psy też maja prawo do godnego pochówku. Jestem głęboko przekonany że mają duszę tak jak i ludzie.
Jak napisał Salomon:
"Jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego,
i oddech życia ten sam.
W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt".

Ale nie wydaje mi się żeby kremacja ciała była najlepszym rozwiązaniem. Ani dla ludzi ani dla zwierząt.

więcej tematów »