Zwierzaki

Lula: już tak długo czeka na swój nowy dom

Lula ma szereg cech, które powinny zachęcić tych, którzy myślą o adopcji kota. Jest bardzo łagodna i przyjacielska wobec innych kotów.
Lula ma szereg cech, które powinny zachęcić tych, którzy myślą o adopcji kota. Jest bardzo łagodna i przyjacielska wobec innych kotów. fot. Magdalena Pronobis

W cyklu "Adopcje zwierzaków" przedstawiamy podopiecznych schronisk, fundacji i domów tymczasowych w Trójmieście, którzy od miesięcy, a nawet lat, czekają na wymarzony dom. Może to ty odmienisz ich życie? Ostatnio pisaliśmy o kociaku Groszku, który przez wzgląd na chorobę ma trudności w znalezieniu swojego domu, dziś szukamy domu dla kotki Luli.Lula jest kotką dorosłą, stateczną i spokojną, która w schronisku znajduje się od kilku lat. Jest wciąż nieufna wobec ludzi, ale już po chwili spędzonej w jej boksie widać, że ma zadatki na członka rodziny, który na pewno polubi obecność domowników i będzie szukać z nimi kontaktu.

- W naszej "kociarni" mamy dwie grupy lokatorów. Po pierwsze, są to koty, które trafiły do nas mniej więcej w ciągu ostatnich dwóch lat. One zazwyczaj już wcześniej przeszły socjalizację z człowiekiem, ale coś złego po drodze się stało i straciły swoją ufność lub ufność pozostała, tylko człowiek zniknął. W takim przypadku pracujemy nad podtrzymaniem lub odbudową tych relacji. Prawdopodobieństwo, że taki kot - o ile jest zdrowy - znajdzie swój nowy dom, jest dość duże. Gorzej z kotkami, które są z nami już cztery, pięć, a nawet sześć lat - one w starym schronisku nie miały dostatecznego kontaktu z ludźmi i teraz oswajanie ich jest dużo wolniejsze - opowiada wolontariusz schroniska Sopotkowo.
Lulę można zaliczyć właśnie do tej drugiej grupy. Lulka rzeczywiście nie nawykła do bliskości ludzi, ale mimo to wykazuje dużą odwagę i chęć kontaktu. Bardzo lubi się bawić wędką i czasem tak się zatraci w tej zabawie, że zapomina nawet o ostrożności i rezerwie, jaką zwykle wykazuje w obecności człowieka.


- Lula ma szereg cech, które powinny zachęcić tych, którzy myślą o adopcji kota - przekonuje wolontariusza Sopotkowa. - Jest bardzo łagodna i przyjacielska wobec innych kotów, nie szaleje po najwyższych półkach, całkiem dobrze czuje się w pozycji obserwatora "na parterze". Z zainteresowaniem przyjmuje każde odwiedziny w jej boksie, ale prawda jest taka, że największe efekty w pracy nad jej zaufaniem przynosi częsta obecność jednego człowieka, którego rozpoznaje i wobec którego potrafi się wtedy otworzyć.
Aby zapewnić Luli takie warunki, potrzebny jest jej prawdziwy dom - cierpliwy i wyrozumiały, na który czeka już bardzo, bardzo długo.

Jeśli chcesz podarować Luli dom, skontaktuj się ze schroniskiem w Sopocie pod numerem telefonu - 58 551 24 57

Opinie (27) 10 zablokowanych

 • Ale fajna mordka !!!

  ... i jaki elegancki biały krawacik , na pewno ktoś przygarnie do domu.

  • 54 1

 • Fajna ta Lula.

  Tylko oczy smutne.

  • 48 0

 • stateczna mordka :) musi mieć charakterek.

  charakterna bestia )

  • 1 19

 • Do mojego domu tymczasowego trafił piesek staruszek o imieniu Gucio ,wiele przeszedł w swoim życiu

  szukałam dla niego domu ale było bardzo ,bardzo trudno ,aż tu nagle zjawia się rodzinka z 12 letnim chłopcem , pytam chłopca czy nie będzie się wstydził chodzić z takim staruszkiem na spacer ,a jego odpowiedz była stanowcza (NIE). Matka opowiadała ,ze na drugi dzień po adopcji chłopiec spóżnił się do szkoły i nauczycielka pyta ( dlaczego spóżniłeś się do szkoły , a on na to wczoraj adoptowaliśmy z domu tymczasowego starego Gucia , spałem z nim w łóżku a,że było mu gorąco , położył się na podłodze popiskując,pewnie z tęsknoty za poprzednim domem który okazał mu serce , chciałem by nie było mu smutno więc położyłem się z nim na podłodze , a że było twardo to się nie wyspałem , przepraszam za spóżnienie. ) pani nauczycielka pochwaliła chłopca za postawę ja też myślę ,ze będą z niego ludzie . Pozdrawiam z całego serca tę Rodzinkę , a szczególnie chłopca za postawę . ,

  • 85 2

 • Ile orientacyjnie lat może mieć Lula? Czy dom z dwójką dzieci to byłby za duży szok dla niej?

  • 9 8

 • skrajnie nieobowiązkowy

  ładnie, że się poswięcił dla pieska, ale "niewyspanie" to nie argument w spóźnieniu do szkoły; jak się spóźni na zakład, to też się tak będzie tłumaczył?
  czego uczy taka pobłażkiwa nauczycielka? bumelanctwa?

  • 0 39

 • Widziałeś kiedyś twarz frustrata , a jak nie zerknij w lustro

  takich jak ty wszystko drażni , rób coś z tym bo zwariujesz

  • 28 0

 • Co roku dokarmiałem kilka wolnobytujących kotów zimą (nigdy w innym okresie roku), nawet mieszkały sobie pod zadaszeniem przy

  domu, ale wciąż cieszyły się wolnością i nie zbliżyły się do mnie na bliżej niż na pół metra. Wczesną wiosną tego roku wszystkie sobie poszły i żaden już nie wrócił. Pewnie znalazły sobie "człowieka", który karmił cały rok.. Albo złapał je ktoś i oddał do schroniska. Bez sensu

  • 7 6

 • Cudna kicia

  Oby szybko znalazła nowy dom

  • 33 0

 • Poczytaj

  W dzisiejszych czasach dokarmia się cały rok.

  • 4 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj