stat
Impreza już się odbyła

Międzynarodowe Święto Zwierząt (2 opinie)

W dniach 5-6 października zapraszamy na Międzynarodowe Święto Zwierząt w gdańskim ZOO. Pierwszego dnia świętujemy 2. urodziny lwów angolskich w gdańskim ZOO. Dzień później zapraszamy na Spotkania ze zwierzętami i podsumowanie I roku kampanii Ocalmy Orangutany #olejolej.

5 października 2019 r. 2. urodziny lwów angolskich w gdańskim ZOO

Godz. 10.00 - 11.00, lwiarnia i okolice wybiegu lwów angolskich

Atos, Portos, Aramis i Casa urodziły się dokładnie 7 października 2017 roku w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym. To dzieci ośmioletniej Tshibindy i dziewięcioletniego Arco.

- Pierwszy kontakt z nowo narodzonymi lwami mieliśmy po około 3 tygodniach, kiedy prawdopodobieństwo, że matka odrzuci potomstwo była już nieznaczna - mówi Sandra Kaczmarek, opiekun lwów angolskich w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym. Wówczas mogliśmy brać młode na ręce, aby swobodnie je ważyć, czy wykonać niezbędne zabiegi pielęgnacyjne. Ważenia odbywały się w cotygodniowych odstępach. Gdy młode przyszły na świat ważyły ok. 3 kg w przypadku samców oraz ok. 2,5 kg w przypadku samicy.

- Młode lwy bardzo szybko przybierają na wadze, już po tygodniu zauważyliśmy przyrost masy o ponad kilogram - tłumaczy Anna Gembiak, opiekun lwów angolskich w gdańskim ZOO - W pierwsze urodziny, czyli dokładnie rok temu, nasze lwy ważyły niemal 90 kg, z wyjątkiem Casy, która jest z natury drobniejsza i ważyła 78 kg. W tej chwili rodzeństwo to prawie 130 kg dwulatki.

Początkowo młode lwy były bardzo ufne i ciekawe świata. Chodziły między nogami i wszystko stanowiło dla nich zabawę.

- Od początku najbardziej energiczna i skora do zabawy była Casa - mówi Kamil Dolecki, opiekun lwów w gdańskim ZOO - między samcami nigdy nie dostrzegliśmy specjalnej różnicy w zachowaniu, wszyscy zawsze byli zgodni - jak bracia.

Instynkt stadny coraz bardziej jest odczuwalny u samców. Opiekunowie dostrzegają to po próbach przejmowania stada przez młode lwy. Niejednokrotnie dochodziło do walk między najmłodszymi lwami, a dominującym samcem - Arco.

W tej chwili Atos, Portos i Aramis są oddzieleni od swojego ojca. .

- Casa zaczęła już dojrzewać, dostała pierwszą ruję, dlatego oddzieliliśmy ją od młodych samców, aby uniknąć sporów i prób krycia - mówi Sandra Kaczmarek. - Casa świetnie dogaduje się z matką i pozostałymi samicami - Tolą i Berghi.

W naturze Atos, Portos i Aramis zostaliby wypędzeni ze stada przez samice.

- Początkowo nazywaliśmy je pieszczotliwie kluseczkami - śmieje się Anna Gembiak. - Bez względu na ich wielkość, z sentymentu, już zawsze będą dla nas małymi kociakami.

Program wydarzenia:

Miejsce: lwiarnia i okolice wybiegu lwów, godz. 10.00 - 11.00

- wręczenie prezentów młodym lwom
- podsumowanie dwóch lat życia lwów, opowieści ich opiekuna


6 października 2019 r. Spotkania ze zwierzętami i podsumowanie I roku kampanii Ocalmy Orangutany #olejolej

Godz. 10.00 - 15.00, wybiegi wybranych zwierząt oraz sala edukacyjna w budynku głównym gdańskiego ZOO

Tego dnia będziemy mieli okazję poznać bliżej charaktery i historię wybranych gatunków. Razem z opiekunami odwiedzimy stado lwów angolskich, zobaczymy foki wykonujące swój codzienny trening medyczny oraz pingwiny zajadające się ulubionymi przysmakami. Posłuchamy o intrygujących tygrysach amurskich, zajrzymy do pand rudych oraz dowiemy się, jakie zagrożenia czyhają na ary zielone i inne papugi w naturze, a także czego należy się wystrzegać podczas egzotycznych podróży.

Ponadto w sali edukacyjnej, w budynku głównym gdańskiego ZOO, chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach tworzenia filcowych zwierząt, a także obejrzeć filmy z treningów medycznych lwów, orangutanów i żyraf.

Zwieńczeniem Międzynarodowego Dnia Zwierząt będzie podsumowanie kampanii Ocalmy Orangutany #OLEJOLEJ, której gdańskie ZOO jest pomysłodawcą. Odbędzie się również pokaz karmienia orangutanów - Rai i Alberta - wraz z opowieściami opiekuna o tych majestatycznych zwierzętach.

Program wydarzenia:

Miejsce: wybiegi oraz pawilon wybranych gatunków zwierząt, sala edukacyjna w budynku głównym gdańskiego ZOO

godz. 10.00 - 15.00

Pokazy karmienia:

10.00 - pokaz karmienia lwów, opowieści opiekuna
10.30 - pokaz karmienia pingwinów, opowieści opiekuna
11.00 - pokaz karmienia fok, opowieści opiekuna
12.00 - pokaz karmienia tygrysów, opowieści opiekuna
12.30 - pokaz karmienia pand małych, opowieści opiekuna
13.00 - opowieści opiekuna, pogadanka o zagrożonych gatunkach (pawilon ptaków i gadów)
14.00 - podsumowanie kampanii Ocalmy Orangutany #olejolej, pokaz karmienia orangutanów, opowieści opiekuna

Sala edukacyjna:

11.00 - 13.00 warsztaty tworzenia maskotek z filcu
11.15 i 13.30 pokaz filmów z treningów medycznych lwów, żyraf, orangutanów


Zapraszamy i do ZOObaczenia!

Przeczytaj także

Opinie (2)

  • Nie odwiedzam tego miejsca od czasu gdy zamordowali wilka, dla bezmyślnej radochy, dla kasy, dla wykazania się tych degeneratów na etacie w zoo.

    • 0 1

  • Nie odwiedzam tego miejsca od czasu gdy zamordowali wilka, dla bezmyślnej radochy, dla kasy, dla wykazania się tych degeneratów na etacie w zoo.

    • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Forum zwierzęta - ciekawy temat

Kilka pytań o psy - yorki :) (56 postów)

Dziewczyny może tu znajdę miłosniczki tej rasy. Przymierzam się do zakupu suni yorka, ale zależy mi na rodowodzie tylko FCI ( Teraz pootwierało się masa innych organizacji i sprzedają "yorki" z rodowodem ) Zależy mi na suni wystawowej, szukam dobrej hodowli z której bym kupiła psiaka. Może Wy mi polecicie sprawdzoną hodowlę, bo ja już mam mętlik w głowie :)

(1 tydzień temu)

https://petsitter.com.pl/

więcej tematów »