Zwierzaki

stat

Mika: kocia dama smutnieje w schronisku

Mika, piękna kocia dama, czeka na opiekuna, który dostrzeże jej wyjątkowość.
Mika, piękna kocia dama, czeka na opiekuna, który dostrzeże jej wyjątkowość. fot. Jacek Stańczak

W cyklu "Adopcje zwierzaków" przedstawiamy podopiecznych schronisk, fundacji i domów tymczasowych w Trójmieście, którzy od miesięcy, a nawet lat czekają na wymarzony dom. Może to ty odmienisz ich życie? Ostatnio pisaliśmy o psie Figo, który od wielu lat szuka domu, dziś historia kotki Miki.Mika nie błąkała się po ulicy miesiącami, nie była wychudzona i brudna. Pojawiła się w miejscu znalezienia nagle, nie wiadomo skąd. Była zdezorientowana i zagubiona, zupełnie nie odnajdywała się w nowej przestrzeni. Została zabrana z ulicy, gdzie nic dobrego na nią nie czekało i trafiła pod opiekę Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt Sopotkowo. Mimo zmiany, wciąż wydaje się być niemiło zaskoczona swoim życiowym zakrętem i ciężko jej się odnaleźć także w schroniskowej rzeczywistości.

Imprezy dla zwierzaków w Trójmieście


Mika jest kocią damą o wyjątkowej urodzie. Jak na damę (i kota) przystało, sama decyduje o tym, kiedy chce nawiązać kontakt z człowiekiem, kiedy chce być głaskana i kiedy potrzebuje więcej uwagi.- Tak w ogóle to jest bardzo kontaktowa. Należy jednak pamiętać, że jeśli coś się jej nie spodoba, daje o tym znać pacnięciem łapką, jakby chciała powiedzieć: "Człowieku, pamiętaj, z kim masz do czynienia", jednak z każdym tygodniem widać, jak coraz bardziej się otwiera - mówi pracownik schroniska.
Mika jest młodym kotem - ma cztery lata, jest wysterylizowana i zaszczepiona.

- Jest wielką gadułą i bardzo się nudzi w schronisku. Wciąż siedzi na parapecie okna, to jej ulubione miejsce w boksie, stamtąd wypatruje swojego człowieka, który dostrzeże jej arystokratyczne dostojeństwo - mówi wolontariusz Sopotkowa.
Mika potrzebuje uwagi opiekuna, więc jak przystało na prawdziwą damę, powinna być jedynym kotem w domu, "oczkiem w głowie" opiekuna.


- Szukamy dla niej kochającego i cierpliwego domu, który będzie się o nią troszczył i dbał przez długie lata, gdzie każdy członek rodziny zaakceptuje jej kocią naturę i granice, które czasem stawia. Domu, w którym będzie jedynym zwierzakiem. Jesteśmy pewni, że z czasem się otworzy, potrzebuje tylko kredytu zaufania, bez presji, bez pośpiechu - mówią pracownicy schroniska.
Osoby zainteresowane adopcją Miki (97/18) proszone są o kontakt ze Schroniskiem w Sopocie pod numerem telefonu - 58 551 24 57

Opinie (128) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj także

zobacz więcej»

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Miejsca przyjazne zwierzętom

Forum zwierzęta - ciekawy temat

Szczoteczka ultradźwiekowa Emmi-Pet (25 postów)

Ktoś ma? Używa u swojego psiaka? A może był gdzieś ze zwierzakiem na usunięciu kamienia nazębnego tą metodą? Jakieś opinie? (oglądałam kilkanaście filmików w Internecie)

psiara (3 tygodnie temu)

Dokladnie tak jest i żałujcie, że nie widzieliście tego "salonu" w blaszanym baraku o powierzchni kilku metrów kwadratowych!!!

więcej tematów »