• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Nagrali wilka z upolowaną ofiarą

neo
30 marca 2023, godz. 12:00 
Opinie (192)

Na terenie leśnictwa Białogóra, niecałe 50 km od Trójmiasta, nagrano wilka ze swoją ofiarą. Leśnicy z Choczewa udostępnili niecodzienny film.Widziałaś/eś kiedyś wilka?

Wilki coraz częściej widywane są w okolicach Trójmiasta. Przed 20 laty w całej Polsce było tylko ok. 500 sztuk, na które przez lata ludzie polowali. Liczebność tych zwierząt w ostatnim czasie stopniowo się zwiększa. Dziś szacuje się, że jest ich ok. 2,5 tys. Wiele z nich na Pomorzu.

Coraz więcej wilków na Pomorzu- W latach 2017-2020 został wdrożony pilotażowy system monitoringu wilka. Na 10 stanowiskach monitoringowych zbierano próbki wilczych odchodów, które były poddawane analizie genetycznej. Taka analiza pozwala ocenić wiek, kondycję, a nawet płeć wilka. Na tej podstawie szacuje się liczebność populacji na danym terenie - opowiada Agnieszka Veljković, rzecznik prasowy Fundacji WWF Polska.
Od 25 lat wilki są bowiem w Polsce pod ochroną. Nie zagrażają im już myśliwi, ale pasożyty. Według ekspertów najgroźniejszy jest dla nich świerzbowiec.Nagranie wilka - Białogóra, Nadleśnictwo ChoczewoJednego z wilków udało się nagrać przedstawiciele Nadleśnictwa Choczewo w miejscowości Białogóra, leżącej niecałe 50 km od Gdyni.

- Nieczęsto udaje się nam zarejestrować takie osobniki. Zastanawiające też jest to, dlaczego był sam. "Samotny biały wilk" to dobry tytuł na książkę. Filmik został wykonany 26 marca 2023 roku o godz. 16:47. Na kamerze widnieje inna data, ale to z powodu powrotu do ustawień fabrycznych po każdej wymianie baterii, czyli do 01.01.2017 r. Bateria była wymieniana pięć dni przed nagraniem filmiku - informuje Nadleśnictwo Choczewo.
neo

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (192)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Międzynarodowe zawody w skokach CSIO5* Sopot 2023 / Puchar Narodów

40 - 70 zł
Kup bilet
zawody / wyścigi

Międzynarodowe zawody w Ujeżdżeniu

zawody / wyścigi

Wyścigi konne Sopot 2023

zawody / wyścigi

Wyścigi konne Sopot 2023

zawody / wyścigi

Najczęściej czytane