Nowy Port i Przeróbka: karma dla bezdomnych kotów za darmo

Najnowszy artukuł na ten temat

Wyziębione psy i koty karmione wodą z ryżem odebrane właścicielce

Pożywienie dla kotów odbierać mogą społeczni opiekunowie kotów wolno bytujących, czyli osoby oficjalnie współpracujące w tym zakresie ze schroniskiem dla bezdomnych zwierząt Promyk w Gdańsku. Odbierając karmę, należy mieć przy sobie legitymację społecznego opiekuna kotów. Karma przeznaczona jest dla kotów bytujących na terenie Nowego Portu oraz Przeróbki.
Pożywienie dla kotów odbierać mogą społeczni opiekunowie kotów wolno bytujących, czyli osoby oficjalnie współpracujące w tym zakresie ze schroniskiem dla bezdomnych zwierząt Promyk w Gdańsku. Odbierając karmę, należy mieć przy sobie legitymację społecznego opiekuna kotów. Karma przeznaczona jest dla kotów bytujących na terenie Nowego Portu oraz Przeróbki. Chorthip Saesalub/123rf.com

Dzięki wygranej w Budżecie Obywatelskim blisko półtorej tony suchej karmy dla kotów zostanie wydane dla wolno żyjących kotów w Gdańsku. Jedzenie odbierane jest przez społecznych opiekunów kotów z Gdańskiej Całodobowej Lecznicy Weterynaryjnej Zwierzyniec w Gdańsku. Ważne: karma przeznaczona jest dla kotów bytujących na terenie Nowego Portu oraz Przeróbki.Fundacje dla zwierząt w Trójmieście


Koty wolno żyjące w pobliżu osiedli mieszkalnych są prawnie chronione przez miasto. Ze środków miejskich finansowane są programy kastracji i sterylizacji kotów niemających właścicieli, często też inne zabiegi prozdrowotne; budowane są specjalne schronienia dla kotów oraz dostarczana jest im karma. Szczególne wsparcie udzielane jest na podstawie wygranych projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego. Dzięki głosowaniu mieszkańców koty wolno bytujące na terenie Przeróbki i Nowego Portu mogły liczyć na leczenie, zabiegi sterylizacji i kastracji, a teraz również na dokarmianie z budżetu miasta.

Pod koniec czerwca uruchomiono wydawanie suchej karmy dla kotów wolno żyjących na terenie wyżej wymienionych rejonów Gdańska. 1,4 tys. kilogramów karmy przechowywane jest w Gdańskiej Całodobowej Lecznicy Weterynaryjnej Zwierzyniec przy ulicy Kartuskiej 249Mapka.

Koty do adopcji w TrójmieścieSpołeczni opiekunowie kotów dostaną w sumie 1,4 tys. kilogramów karmy dla czworonogów.
Społeczni opiekunowie kotów dostaną w sumie 1,4 tys. kilogramów karmy dla czworonogów. Gdańska Całodobowa Lecznica Weterynaryjna Zwierzyniec
Pożywienie dla kotów odbierać mogą społeczni opiekunowie kotów wolno bytujących, czyli osoby oficjalnie współpracujące w tym zakresie ze schroniskiem dla bezdomnych zwierząt Promyk w Gdańsku. Odbierając karmę, należy mieć przy sobie legitymację społecznego opiekuna kotów. Karma przeznaczona jest dla kotów bytujących na terenie Nowego Portu oraz Przeróbki.

Kot wychodzący - zagrożenie dla innych zwierząt?Opiekunowie kotów mogą przyjść po jedzenie dla swoich czworonożnych podopiecznych w dowolny czwartek pomiędzy godziną 10 a 16. Karma będzie wydawana z tyłu budynku, na rampie.

Jednorazowo każdemu opiekunowi wydawanych jest siedem worków po 2,8 kg karmy. Jeżeli po trzech miesiącach od rozpoczęcia akcji, tj. do końca września, nie zostanie wydana całość karmy, opiekunowie będą mogli odbierać karmę aż do wyczerpania zapasów.

Opinie (116) 7 zablokowanych

 • Przyklad na to, ze ludzie nie zawsze powinni miec wplyw na wydatkowanie publicznej kasy

  Od razu mozna bylo spalic te pieniadze!

  • 33 123

 • Nie ma "za darmo". Ktos za to placi. Podatnik za to placi.

  • 35 74

 • Skoro już wydano pieniądze, to ograniczyłbym wydawanie karmy tylko dla wysterylizowanych kotów.

  Nie ma potrzeby, aby pomagać tym, które się będą tylko chętniej rozmnażać. Ich nadmierna populacja jest problemem dla miasta i dzikich, naturalnie żyjących zwierząt.

  • 32 86

 • Sytuacja z zycia, miejsce: piwnica falowca w Nowym Porcie. Wchodze na korytarz piwnicy i patrzę, że na środku siedzi kot i szczur obok siebie i patrzą na mnie.

  • 25 25

 • Bbb.

  Czytam i nie wierzę własnym oczom. Serio? Wy tak na serio ? Pieniądze są wszystkich podatników ja np nie chce żeby były z nich socjalne płacone, bo nie po to pracuje żeby ktoś na d siedział i brał 500+ na swoje ( mam nadzieję świadomie zrobione) dzieci... do pracy i zarobić sobie na nie. Po drugie koty nie jedzą szczurów ludzie opanujcie się i w końcu odsyłam do jakiejkolwiek edukacji na ten temat bo to już jest mało zabawne. Sprawdźcie czym się żywią koty wolnozyjace polecam zagłębić się w to trochę i po co są te akcje. Po trzecie odsyłam do ustawy o ochronie kotów wolnożyjacych i przestanie patrzeć na swój czubek nosa. Bo jest mnóstwo ludzi którzy łapią te koty sterylizuja i często z własnej kieszeni karmią. Ta karma to tylko namiastka pomocy A nie 100 mln dziura budżetowa w obecnym rządzie więc proszę nie komentować bez sensu tylko sobie znaleźć sens życia albo jakiś cel żeby z nudów się w d nie przewracało

  • 115 24

 • Pomylilam się

  Zgadzam się z tym komentarzem, ale przez pomyłkę dałam łapkę w dół...

  • 8 5

 • To zapraszam do łapania i sterylizacji... plus chodzenia po domach i zmuszanie ludzi żeby je kastrowali i przestali w końcu wypuszczać samopas... Nie da się to jest ciągła walka z wiatrakami proszę mi zaufać. A darmowe sterylizacje nie są całym rokiem ten worek też się kiedyś kończy i wtedy trzeba z własnej kieszeni. Tak też zapraszam do pracy w terenie

  • 25 3

 • To jest szczera prawda.Karmie takie koty na działkach z własnej kieszeni i nie żałuję.Chociaz nie mam szkodników.Na pijaków i nierobów idzie więcej kasy.

  • 18 2

 • Przykro czytać takie komentarze o kotach wolnobytujacych.Dlaczego ludzie są tak podli wobec mniejszych i bezsilnych istot.Dotyczy to również psow..Po to są stworzone,żeby nam towarzyszyły w życiu.A pijaki i nieroby więcej kasy ciągną z opieki społecznej.

  • 112 20

 • Nawiazales rozmowę

  ?

  • 23 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Targi PupiLove
Targi PupiLove
targi
lut 21
niedziela, g. 11:00 - 17:00
Gdańsk, Galeria Morena

Najczęściej czytane