Zwierzaki

stat

Nowy pawilon dla psów z Ciapkowa

Nowy pawilon dla psów z Ciapkowa może pomieścić nawet 170 czworonogów. Kosztował prawie 4 mln zł. Posiada klimatyzowane i ogrzewane boksy oraz wybieg.zakończona Łącznie głosów: 519
Budowa nowego pawilonu w Ciapkowie trwała prawie rok.

- W tej chwili, po zakończeniu tej inwestycji, wartej blisko 4 mln zł, wszystkie psy w schronisku mają zapewnione dobre i godne warunki. Pawilon jest klimatyzowany i ocieplany, a więc zwierzęta nie będą marzły w zimie ani nie będzie im też gorąco w lecie - mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni.
Pawilon ma wydzielone boksy dla zwierząt oraz wybieg. Jest też osobne pomieszczenie dla szczeniaków. Razem zmieści się w nowym obiekcie 170 psów.

Przypomnijmy, że trwa budowa budynku weterynarii o powierzchni 204 m kw. Przed zimą obiekt będzie gotowy w stanie surowym. Latem przyszłego roku zostanie otwarty. Kosztuje 2 mln zł.

Adopcje zwierzaków w Trójmieście


- W części weterynaryjnej będziemy leczyć czworonogi. Będzie ona połączona ze szpitalem i z izolatką, gdzie umieścimy zwierzęta po operacjach i zakaźnie chore - mówi Katarzyna Kownacka, kierownik schroniska.
W poprzednich latach w Ciapkowie udało się wybudować pawilon dla 100 psów oraz kociarnię dla 140 kotów.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Forum zwierzęta - ciekawy temat

nnt: mój pies umiera - czy lepiej go uśpić? (150 postów)

Mój pies bardzo poważnie zachorował. Jest to złośliwy nowotwór, który postępuję w straszliwym tempie. Od kilkunastu dni codziennie jest gorzej - pies stopniowo traci siły. Od kilku dni nie jest już w stanie stanąć na nogach, tylko leży w jednym miejscu i ewentualnie próbuje się czołgać, ale na to też nie ma siły. Nie wiem co robić - znajomy weterynarz stwierdził, że uśpienie psa jest dla niego wielkim stresem i nie jest to takie proste (trzeba znaleźć żyłę, a to stary pies i trudno to zrobić), że lepiej pozwolić mu odejść w spokoju. Teraz część rodziny nie chce go uśpić z tego powodu. A ja nie mogę patrzeć jak tak leży całymi dniami pod domem i pewnie bardzo cierpi. Dodam, że to pies wielkiej rasy i za bardzo nie ma możliwości go gdzieś przenieść itp. Co najlepiej zrobić w tej sytuacji?

Fundacja MAŁE i DUŻE (2 tygodnie temu)

!! Do wszystkich Seniorów, którzy chceli by jeszcze mieć psa !!
Jeśli osoba w tym wieku jest dostatecznie sprawna, by zapewnić psu opiekę i chciałaby dać psu dom, to jest
1) wiele psich seniorów, które potrzebują domu na stosunkowo krótko (zwykle do kilku lat), a przy tym Senior seniora łatwiej zrozumie i nie ma kłopotu z brojącym młokosem ;)
2) można skorzystać z opcji tzw. domu tymczasowego, gdzie psiak jest pod opieką schroniska, schronisko pomaga w jego utrzymaniu i opiece weterynaryjnej (albo i nie, zależnie od woli opiekuna) oraz zapewnia psu opiekę w razie, gdyby z jakiegokolwiek powodu został sam.
Myślę, że jest to dobre rozwiązanie. Dla psiaka lepszy jest dom tymczasowy, niż pobyt w schronisku! A Seniorzy już też są dziś inni, niż kiedyś, no i są przecież różni :D tak psy, jak i ludzie :D Polecam to rozwiązanie! Nie ma powodu, byście rezygnowali z pieskiego towarzystwa, a wręcz przeciwnie!! :D

więcej tematów »