• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Ocalmy Orangutany #olejolej

Unikalna, nieszablonowa, niezbędna! Tak o najnowszej kampanii Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego mówią fachowcy, zarówno z dziedziny zoologii jak i medycyny zdrowia człowieka.

Zapraszamy Was na spotkanie inaugurujące kampanię Ocalmy Orangutany #olejolej, które odbędzie się już w najbliższy wtorek o godz. 11.00 w Oliwskim Ratuszu Kultury.

Na spotkaniu zostaną zaprezentowane założenia kampanii o światowym zasięgu. Ponadto będziecie mieli okazję zobaczyć prace tajemniczej gdańskiej artystki Rai...

Raja urodziła się 18 stycznia 1972 roku w Rostocku. Do Gdańska przyjechała w styczniu 2000 roku i od tej pory tutaj mieszka i tworzy.

Ma duszę prawdziwej artystki. Lubi oddawać się swoim pasjom w samotności i skupieniu. Gdy nadchodzi wena, daje znak, że czas jej wręczyć przybory malarskie. Do tworzenia swoich dzieł używa głównie kredek świecowych i bloków rysunkowych. Pracy twórczej potrafi poświęcić nawet kilka godzin dziennie. W tym czasie nie zwraca uwagi na to co się dzieje w jej otoczeniu, jakby świat przestawał istnieć. Przykłada dużą uwagę do najmniejszych detali, do wykończenia obrazów, by nadać im efekt zgodny z tylko jej znanymi oczekiwaniami. Jeśli mimo starań nie jest zadowolona z ostatecznej wersji dzieła - niszczy je nieodwracalnie. Ukończone dzieła przekazuje innym w zamian za swoje ulubione smakołyki - banany, orzechy lub suszone morele.

Raja, jak to artystka, jest trochę ekscentryczna. Uwielbia zakładać wzorzyste ubrania - najchętniej kolorowe rajstopy, sukienki i kapelusze.

Obserwując zachowania Rai z łatwością można dostrzec jej wielką wrażliwość i inteligencję.

Do ZOObaczenia!

Przeczytaj także

Opinie

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Forum zwierzęta - ciekawy temat

Gdzie kupić tanią i dość dobrą karmę dla kotów? (38 postów)

Od nieodpowiedzialnego właściciela odebrałam 3 małe koty. Maluchy są zabawne i słodkie. Szkoda jest mi je oddać. Już się przyzwyczaiłam i zostaną prawdopodobnie u nas. Chciałabym je podkarmić. dlatego też szukam karmy. gdzie znajdę jakaś tańsza, ale w miarę dobrą, na co mam zwracać uwagę? Maluchy mogą pic zwykłe mleko?

(4 tygodnie temu)

jest wiele karm na rynku i kazdy poleci cos swojego, ja uzywam josery :) i suchej i mokrej

więcej tematów »

Najczęściej czytane