stat
Impreza już się odbyła

Ocalmy Orangutany #olejolej

Unikalna, nieszablonowa, niezbędna! Tak o najnowszej kampanii Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego mówią fachowcy, zarówno z dziedziny zoologii jak i medycyny zdrowia człowieka.

Zapraszamy Was na spotkanie inaugurujące kampanię Ocalmy Orangutany #olejolej, które odbędzie się już w najbliższy wtorek o godz. 11.00 w Oliwskim Ratuszu Kultury.

Na spotkaniu zostaną zaprezentowane założenia kampanii o światowym zasięgu. Ponadto będziecie mieli okazję zobaczyć prace tajemniczej gdańskiej artystki Rai...

Raja urodziła się 18 stycznia 1972 roku w Rostocku. Do Gdańska przyjechała w styczniu 2000 roku i od tej pory tutaj mieszka i tworzy.

Ma duszę prawdziwej artystki. Lubi oddawać się swoim pasjom w samotności i skupieniu. Gdy nadchodzi wena, daje znak, że czas jej wręczyć przybory malarskie. Do tworzenia swoich dzieł używa głównie kredek świecowych i bloków rysunkowych. Pracy twórczej potrafi poświęcić nawet kilka godzin dziennie. W tym czasie nie zwraca uwagi na to co się dzieje w jej otoczeniu, jakby świat przestawał istnieć. Przykłada dużą uwagę do najmniejszych detali, do wykończenia obrazów, by nadać im efekt zgodny z tylko jej znanymi oczekiwaniami. Jeśli mimo starań nie jest zadowolona z ostatecznej wersji dzieła - niszczy je nieodwracalnie. Ukończone dzieła przekazuje innym w zamian za swoje ulubione smakołyki - banany, orzechy lub suszone morele.

Raja, jak to artystka, jest trochę ekscentryczna. Uwielbia zakładać wzorzyste ubrania - najchętniej kolorowe rajstopy, sukienki i kapelusze.

Obserwując zachowania Rai z łatwością można dostrzec jej wielką wrażliwość i inteligencję.

Do ZOObaczenia!

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

  • 21lutego
    Targi PupiLove Gdańsk, Franciszka Schuberta 102A Galeria Morena
+ dodaj

Forum zwierzęta - ciekawy temat

nnt: mój pies umiera - czy lepiej go uśpić? (170 postów)

Mój pies bardzo poważnie zachorował. Jest to złośliwy nowotwór, który postępuję w straszliwym tempie. Od kilkunastu dni codziennie jest gorzej - pies stopniowo traci siły. Od kilku dni nie jest już w stanie stanąć na nogach, tylko leży w jednym miejscu i ewentualnie próbuje się czołgać, ale na to też nie ma siły. Nie wiem co robić - znajomy weterynarz stwierdził, że uśpienie psa jest dla niego wielkim stresem i nie jest to takie proste (trzeba znaleźć żyłę, a to stary pies i trudno to zrobić), że lepiej pozwolić mu odejść w spokoju. Teraz część rodziny nie chce go uśpić z tego powodu. A ja nie mogę patrzeć jak tak leży całymi dniami pod domem i pewnie bardzo cierpi. Dodam, że to pies wielkiej rasy i za bardzo nie ma możliwości go gdzieś przenieść itp. Co najlepiej zrobić w tej sytuacji?

(1 tydzień temu)

Re: nnt: mój pies umiera - czy lepiej go uśpić?

Nie chodzi o to, jest to bardzo trudna decyzja uśpić ja już podchodze do uśpienia 1 miesiąc i miękne za każdym razem,ale patrząc na kotke która jest całym moim światem jak cierpi,i niema juz dla niej ratunku,to mnie to nie boli tylko ją,więc dlaczego nie pozwolić jej wkoncu odejść,gdybym ja miała cierpieć i eutanazja by była legalna zrobiłabym to bez chwili zastanowienia,Płacze dziennie,i niewiem czy nie zachowuje sie egoistycznie

więcej tematów »

Najczęściej czytane