Zwierzaki

stat

Od września wejdziesz z psem na plażę w Gdańsku

Najnowszy artukuł na ten temat

Balkon przyjazny owadom: jakie wybrać rośliny?

Od września można bez ograniczeń spacerować z psem po gdańskich plażach.
Od września można bez ograniczeń spacerować z psem po gdańskich plażach. Bonzami Emmanuelle/123rf.com

Wraz z początkiem września znoszony jest zakaz wprowadzania psów na kąpieliska strzeżone w Gdańsku, a zatem z czworonogiem można spacerować na terenie plaży na całym obszarze miasta. W Sopocie i Gdyni zakaz obowiązuje aż do 31 października, a spacerować z psem można wyłącznie w wyznaczonych miejscach.Wybiegi dla psów w Trójmieście


Czy lubisz spacerować z psem po plaży?

tak, to moje ulubione miejsce na spacer 36%
tak, ale nie bywam tam często 30%
tylko poza sezonem 13%
nie 21%
zakończona Łącznie głosów: 874
Spośród miast aglomeracji trójmiejskiej najbardziej przyjazny psom jest Gdańsk. 31 sierpnia jest ostatnim dniem, w którym nie wolno wprowadzać psów na kąpieliska strzeżone na terenie miasta. Od września aż do 24 czerwca można zatem śmiało spacerować z czworonogiem.

Ponadto, pomiędzy wejściami 34 a 36 w Brzeźnie zobacz na mapie Gdańska istnieje specjalna plaża dla psów. Na Psiej Stacji, bo tak nazwano to miejsce, można bawić się z czworonogiem na zainstalowanych na stałe zabawkach i przeszkodach.

W Sopocie i w Gdyni zakaz wprowadzania psów na plaże obowiązuje od 1 maja do 30 września. Wyjątkami są tak zwane "psie plaże". Znajdują się w Gdyni przy wejściu nr 4 zobacz na mapie Gdyni na granicy Babich Dołów i Oksywia oraz na Kolibkach zobacz na mapie Gdyni w Orłowie, a także w Sopocie przy wejściu numer 1 zobacz na mapie Sopotu oraz pomiędzy wejściami 43 a 45 zobacz na mapie Sopotu.

Sprzątanie po psach foliowymi woreczkami - czy to ma sens?


Pamiętajmy, że na terenie plaż, tak jak i w każdym miejscu publicznym, opiekun psa zobowiązany jest do niezwłocznego usuwania po nim nieczystości. Zaniechanie sprzątnięcia psich odchodów jest zagrożone mandatem aż do 500 zł.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj