Zwierzaki

stat

Od września wejdziesz z psem na plażę w Gdańsku

Od września można bez ograniczeń spacerować z psem po gdańskich plażach.
Od września można bez ograniczeń spacerować z psem po gdańskich plażach. Bonzami Emmanuelle/123rf.com

Wraz z początkiem września znoszony jest zakaz wprowadzania psów na kąpieliska strzeżone w Gdańsku, a zatem z czworonogiem można spacerować na terenie plaży na całym obszarze miasta. W Sopocie i Gdyni zakaz obowiązuje aż do 31 października, a spacerować z psem można wyłącznie w wyznaczonych miejscach.Wybiegi dla psów w Trójmieście


Czy lubisz spacerować z psem po plaży?

tak, to moje ulubione miejsce na spacer 36%
tak, ale nie bywam tam często 30%
tylko poza sezonem 13%
nie 21%
zakończona Łącznie głosów: 874
Spośród miast aglomeracji trójmiejskiej najbardziej przyjazny psom jest Gdańsk. 31 sierpnia jest ostatnim dniem, w którym nie wolno wprowadzać psów na kąpieliska strzeżone na terenie miasta. Od września aż do 24 czerwca można zatem śmiało spacerować z czworonogiem.

Ponadto, pomiędzy wejściami 34 a 36 w Brzeźnie zobacz na mapie Gdańska istnieje specjalna plaża dla psów. Na Psiej Stacji, bo tak nazwano to miejsce, można bawić się z czworonogiem na zainstalowanych na stałe zabawkach i przeszkodach.

W Sopocie i w Gdyni zakaz wprowadzania psów na plaże obowiązuje od 1 maja do 30 września. Wyjątkami są tak zwane "psie plaże". Znajdują się w Gdyni przy wejściu nr 4 zobacz na mapie Gdyni na granicy Babich Dołów i Oksywia oraz na Kolibkach zobacz na mapie Gdyni w Orłowie, a także w Sopocie przy wejściu numer 1 zobacz na mapie Sopotu oraz pomiędzy wejściami 43 a 45 zobacz na mapie Sopotu.

Sprzątanie po psach foliowymi woreczkami - czy to ma sens?


Pamiętajmy, że na terenie plaż, tak jak i w każdym miejscu publicznym, opiekun psa zobowiązany jest do niezwłocznego usuwania po nim nieczystości. Zaniechanie sprzątnięcia psich odchodów jest zagrożone mandatem aż do 500 zł.

Czytaj także

zobacz więcej»

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Miejsca przyjazne zwierzętom

Forum zwierzęta - ciekawy temat

Sucha karma (14 postów)

Hej. Mam pytanie czy znacie markę Mills Farm? Karmię moją sunię suchą karmą, do tej pory korzystałam z produktów Acana. Zastanawiam się nad zmianą na Mills Farm. Z opisu oraz analizy składu wynika, że jest wartościowa i nie zawiera chemicznych konserwantów. Szukałam informacji i opinii o produktach tej firmy na forach, ale niestety nie znalazłam. Jeśli znacie tą markę, to proszę podzielcie się swoją wiedzą. Nadmienię, że jest sporo tańsza od Acany, dlatego zastanawiam się nad ewentualną zamianą.

(3 tygodnie temu)

Ja posiadam dwa yorki, które wprost uwielbiają jedzenie w postaci suchej karmy Kupuję różne jej rodzaje w sklepie internetowym https://zoozoo.pl/. Pieski są bardzo zadowolone i energiczne

więcej tematów »