Zwierzaki

stat

Osłabiona gęś uratowana w Gdyni

Najnowszy artukuł na ten temat

Ratownicy medyczni pomogli rannej mewie

Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Gdyni uratowali kolejne dzikie zwierzę. Kilka dni temu otrzymali zgłoszenie, iż na granicy Gdyni i Rumi przy ul. Morskiej od rana chodzi niespokojna gęś. Ptak próbował przejść przez ruchliwą jezdnię, po chwili rezygnował i znowu podejmował próbę przejścia. Udało się go zabezpieczyć i przewieźć do lecznicy.Co zrobić z rannym ptakiem?


O zwierzęciu poinformowali Straż Miejską mieszkańcy Gdyni. Strażnicy szybko przyjechali na miejsce, gdzie zastali gęś zbożową. Ptaki tego gatunku migrują obecnie z dalekiej Syberii do Europy Zachodniej, co możemy zaobserwować na niebie, podziwiając piękne, bardzo liczne klucze, jakie tworzą te ciekawe zwierzęta.

- Nasza bohaterka postanowiła zatrzymać się w Gdyni. Strażnicy złapali przestraszonego ptaka i zawieźli do lecznicy. Lekarz po dokładnym zbadaniu nie stwierdził żadnych zmian chorobowych, jedynie lekkie osłabienie - powiedział Leonard Wawrzyniak ze Straży Miejskiej.
Gęś pozostała w lecznicy, gdzie podano jej leki wzmacniające. Ptak został napojony i nakarmiony. Dwa dni później odleciał i dołączył do swoich braci.

Opinie (26) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj także

zobacz więcej»

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Miejsca przyjazne zwierzętom

Forum zwierzęta - ciekawy temat

Szczoteczka ultradźwiekowa Emmi-Pet (25 postów)

Ktoś ma? Używa u swojego psiaka? A może był gdzieś ze zwierzakiem na usunięciu kamienia nazębnego tą metodą? Jakieś opinie? (oglądałam kilkanaście filmików w Internecie)

psiara (3 tygodnie temu)

Dokladnie tak jest i żałujcie, że nie widzieliście tego "salonu" w blaszanym baraku o powierzchni kilku metrów kwadratowych!!!

więcej tematów »