• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Paka dla Futrzaka. Ponad 190 kg karmy trafiło do podopiecznych Schroniska Promyk

2 kwietnia 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
 • Podczas akcji udało się podarować na rzecz potrzebujących zwierząt ponad 190 kg specjalistycznej karmy.
 • Przez dwa tygodnie w sklepie ZOO Karina, znajdującym się na terenie Parku Handlowego Matarnia, trwała zbiórka najpotrzebniejszych produktów dla zwierząt.

Zakończyła się akcja charytatywna Paka dla Futrzaka zorganizowana przez Park Handlowy Matarnia we współpracy ze sklepem zoologicznym ZOO Karina. Do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt Promyk w Gdańsku trafiło ponad 190 kilogramów specjalistycznej karmy. To zasługa klientów centrum, którzy okazali ogromne zainteresowanie akcją i pokazali, że mają serce do zwierząt.Paka dla Futrzaka to wieloetapowe wydarzenie, którego celem było zwrócenie uwagi na problem bezdomności wśród zwierząt i wsparcie czworonogów zamieszkujących gdańskie schronisko. Akcja składała się m.in. z konkursu, wystawy multimedialnej oraz spotkania z wolontariuszami, którzy opowiedzieli o adopcji oraz opiece nad psami i kotami.

Przez dwa tygodnie w sklepie ZOO Karina znajdującym się na terenie Parku Handlowego Matarnia, trwała zbiórka najpotrzebniejszych produktów dla zwierząt. Specjalnie oznakowane artykuły można było zakupić w promocyjnej cenie i włożyć do przygotowanego w tym celu kosza. Zebrane w ramach akcji karmy, witaminy i oleje wspomogą leczenie i funkcjonowanie bezdomnych zwierząt.

Po zakończeniu zabawy wszystkie prace można było podziwiać podczas multimedialnej wystawy w centrum. Po zakończeniu zabawy wszystkie prace można było podziwiać podczas multimedialnej wystawy w centrum.

1 kg karmy za każdy rysunekRównocześnie na profilu Parku Handlowego Matarnia na Facebooku odbył się konkurs rysunkowy.

- Uczestnicy zabawy wykazali się ogromną pomysłowością i kreatywnością. Spłynęło do nas wiele prac, a za każdą z nich przekazaliśmy dodatkowy 1 kg karmy na rzecz Schroniska Promyk - mówi Monika Jaworska, specjalista ds. współpracy ze społecznościami lokalnymi. - Konkurs bardzo zaktywizował naszych klientów i pokazał siłę lokalnej społeczności, której, jako centrum, czujemy się częścią. Bardzo cieszy nas taka aktywność, zwłaszcza, że cel akcji podejmował ważny społecznie temat - dodaje.
Laureaci konkursu otrzymali karty podarunkowe. Po zakończeniu zabawy wszystkie prace można było podziwiać podczas multimedialnej wystawy w centrum.

Uczestnicy zabawy wykazali się ogromną pomysłowością i kreatywnością. Uczestnicy zabawy wykazali się ogromną pomysłowością i kreatywnością.
Kolejnym z elementów akcji była wizyta pracowników schroniska w Parku Handlowym Matarnia. Wolontariusze opowiadali o adopcji i opiece nad czworonożnymi członkami rodziny.

Zwieńczeniem wydarzenia Paka dla Futrzaka było przekazanie zebranych produktów. Dzięki zaangażowaniu klientów centrum oraz partnerów akcji udało się podarować na rzecz potrzebujących zwierząt ponad 190 kg specjalistycznej karmy. To realna pomoc, która wesprze zdrowie psów oraz kotów i polepszy ich los.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

Opinie (1)

 • Paka dla futrzaka

  Super, że są jeszcze dobrzy ludzie, którzy pomagają naszym braciom mniejszym

  • 7 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Halowy Puchar Polski w skokach

zawody / wyścigi

Food trucki kochają zwierzaki

street food, imprezy i akcje charytatywne

Selfie Project JumpOFF - Finał Cylku

zawody / wyścigi

Eventing Sopot Spring Tour

zawody / wyścigi

Najczęściej czytane