Pies Edek znalazł marihuanę i inne narkotyki

Wartość grudniowych ujawnień narkotykowych Edka wyniosła prawie 500 tys. zł
Wartość grudniowych ujawnień narkotykowych Edka wyniosła prawie 500 tys. zł mat.prasowe

Pies Edek pracujący w Krajowej Administracji Skarbowej nie ma sobie równych, jeśli chodzi o wykrywanie narkotyków. I choć niebawem odchodzi na emeryturę, to można się spodziewać, że zanim ten moment nastąpi, jeszcze o nim usłyszymy. A na jego miejsce szykuje się już godna następczyni - Lola.O sukcesach Edka, czyli psa rasy parson russell terrier, pisaliśmy chociażby w ubiegłym roku. Pies znalazł wtedy spore ilości amfetaminy i środków psychotropowych w mieszkaniu 25-letniego gdańszczanina.

Jak informuje teraz Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku, jego nos nadal jest niezawodny, choć to już prawie emeryt.

- Zaledwie w grudniu przyczynił się do wykrycia sporych ilości marihuany, amfetaminy, kokainy, haszyszu, tabletek ecstasy i innych substancji narkotycznych. Wartość jego ujawnień w ostatnim czasie sięga prawie pół miliona złotych. Niezawodny, pomimo dojrzałego wieku, psi nos to swoisty fenomen - mówi asp. Sebastian Pakalski, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku.
Zobacz też:

Zaginął pies policyjny ZaraPies służbowy pomorskiej KAS wciąż pracuje na pełnych obrotach i nie myśli o udaniu się na zasłużony odpoczynek, choć wkrótce będzie musiał odejść na emeryturę.

Wzorowy nauczyciel dla LoliJego następczynią zostanie Lola, przyjęta do pomorskiej KAS w grudniu ubiegłego roku.

- Lola jako pilna uczennica już naśladuje Edka. Na tym etapie uczy się od niego posłuszeństwa, jednakże już za moment wraz ze swoim opiekunem - przewodnikiem psa służbowego, rozpocznie cykl szkoleń w kierunku wykrywania substancji narkotycznych. Pod okiem i "nosem" Edka można spodziewać się kontynuacji spektakularnych wyników - wskazuje Pakalski.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (37)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

Halowe Ogólnopolskie Zawody w skokach
Halowe Ogólnopolskie Zawody w skokach
zawody / wyścigi
sty 28-30
piątek - niedziela, g. 08:00
Sopot, Hipodrom Sopot
Zawody halowe JumpOFF
Zawody halowe JumpOFF
zawody / wyścigi
lut 12-13
sobota - niedziela, g. 08:00 - 20:00
Sopot, Hipodrom Sopot
Halowe Mistrzostwa Pomorza w skokach
Halowe Mistrzostwa Pomorza w skokach
zawody / wyścigi
lut 25-27
piątek - niedziela, g. 08:00
Sopot, Hipodrom Sopot
Zawody halowe JumpOFF
Zawody halowe JumpOFF
zawody / wyścigi
mar 12-13
sobota - niedziela, g. 08:00 - 20:00
Sopot, Hipodrom Sopot

Forum zwierzęta - ciekawy temat

Odczulanie na psa (19 postów)

Witam wszystkich, od kilku lat borykam się z problemem alergii na koty i psy. Ponieważ bardzo mi zależy na tym aby moje dziecko mogło wychować się z psem postanowiłam się odczulić. Czy ktoś mógłby mi polecić w trójmieście jakiegoś alergologa, który kategorycznie nie zakaże posiadania zwierzaka lecz umiejętnie podejdzie do problemu i przedstawi rozwiązanie? Dodatkowo problem jest o tyle poważny, że mam alergię na kota współpracownicy, która ma jego alergeny na sobie co powoduje, że cały czas jestem na lekach odczulających, a przecież nie powiem jej, żeby oddała własne zwierze w dobre ręce. Będę wdzięczna za wszelkie porady, sugestie i kontakty pozdrawiam

OMG (2 tygodnie temu)

Czy drodzy forumowicze naprawdę uważacie, że alergia człowieka co do czworonoga (w tym przypadku psa) dotyczy jego sierści? Czy ktokolwiek z Was ma choć odrobinę wiedzy na temat uczulenia zwierzęcego? Nie ma żadnego ale to absolutnie żadnego znaczenia czy pies ma sierść czy włosy czy też jest ogolony do zera. Alergeny pies zostawia poprzez ślinę, mocz, odchody oraz sierść. Wystarczy kichnięcie psa lub zabawa gryzakiem aby pozostawić w mieszkaniu alergeny, które będą rozprzestrzeniały się w otoczeniu przez długi okres czasu. Żaden York czy sh*tzu nie spowoduje braku uczulenia na alergeny psa u człowieka z powodu włosów :) Zachęcam do lektury nt. co to jest alergen i jak się przedostaje do otoczenia. Google zna odpowiedź. Pozdrawiam