• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Pies uwięziony w leju po nielegalnym wydobyciu bursztynu

Ewelina Oleksy
29 lipca 2022, godz. 13:00 
Opinie (136)
Pies utknął w leju po nielegalnym wydobyciu bursztynu w Sobieszewie. Pies utknął w leju po nielegalnym wydobyciu bursztynu w Sobieszewie.

W sporym niebezpieczeństwie znalazł się pies, który utknął w leju po nielegalnym wydobywaniu bursztynu w Sobieszewie. Z pomocą przyszli mu strażacy, którzy wyciągnęli z nory wystraszonego zwierzaka i oddali go właścicielowi.Twoje zwierzę znajduje się w niebezpieczeństwie. Co robisz?

Nielegalne wydobycie bursztynu kwitnie w Gdańsku od lat. Bursztyniarze płuczą cenną kopalinę najczęściej na Stogach, Górkach Zachodnich i właśnie w Sobieszewie. Ich działania są szkodliwe dla środowiska. Po takiej akcji las wygląda często jak powierzchnia księżyca pełna kraterów. Co kilka lat miasto wydaje duże sumy pieniędzy na rekultywację.

Skutki działań nielegalnych bursztyniarzy stwarzają też niebezpieczeństwo i dla ludzi, i jak się okazuje - dla zwierząt.

  • Pies utknął w leju po nielegalnym wydobyciu bursztynu w Sobieszewie.
  • Z pomocą przyszli mu strażacy.
- Niestety spacerowanie po pięknych lasach niekiedy niesie ze sobą pewne niebezpieczeństwo, szczególnie kiedy nielegalne wydobycie Bałtyckiego Złota wciąż trwa - napisała w mediach społecznościowych Ochotnicza Straż Pożarna Gdańsk-Sobieszewo.

Bursztyniarze kopią, miasto zasypujeStrażacy opublikowali zdjęcia z akcji ratowniczej przy wyciąganiu psa uwięzionego w leju po nielegalnym wydobyciu bursztynu, który nie został prawidłowo zabezpieczony.

- Akcja zakończona sukcesem, piesek wrócił do właściciela - przekazali dobrą wiadomość strażacy.

Film z kwietnia tego roku:

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (136)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Konkurs psich piękności

pokaz

Eventing Sopot Horse Show 2022

zawody / wyścigi

Doggie Day

festyn, imprezy i akcje charytatywne

Doggy Day

warsztaty, spotkanie, pokaz