Zwierzaki

Półmetrowa jaszczurka wylegiwała się na krzaku

Najnowszy artukuł na ten temat

Pracownicy Zakładu Utylizacyjnego uratowali małego kota wyrzuconego na śmietnik

Agama brodata pochodzi z Australii. Wolno hodować ją w domu, ale trzeba mieć na to pozwolenie.
Agama brodata pochodzi z Australii. Wolno hodować ją w domu, ale trzeba mieć na to pozwolenie. mat. prasowe

Mieszkańcy osiedla przy ul. Słoneczna Dolina zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku natknęli się na egzotyczną jaszczurkę, która wylegiwała się na tui. Okazało się że jest to pochodząca z Australii agama brodata. Gad trafił pod opiekę weterynarza.Jaki masz stosunek do gadów?

obrzydzają mnie 17%
boję się ich 23%
fascynują mnie 34%
są mi obojętne 26%
zakończona Łącznie głosów: 1779
Po zeszłotygodniowej interwencji związanej z porzuconym legwanem na klatce schodowej, strażnicy miejscy musieli po raz kolejny stanąć oko w oko z egzotycznym gadem.

Tym razem otrzymali zgłoszenie z Ujeściska, gdzie na ul. Słoneczna Dolina mieszkańcy dostrzegli w krzakach dużą jaszczurkę. Na miejscu okazało się, że mierzący ok. 50 cm osobnik wyleguje się na tui, czym zbudza duże zainteresowanie wśród lokatorów osiedla obserwujących go ze swoich balkonów.

Jedna z mieszkanek, widząc interweniujących funkcjonariuszy krzyknęła nawet: "Panowie uważajcie, to krokodyl".

Strażnicy wezwali specjalistę, który zajmuje się egzotycznymi zwierzętami. Przybyły na miejsce weterynarz szybko i sprawnie schwytał jaszczurkę.

- Zostanie ona teraz poddana niezbędnym badaniom, a potem trafi do kogoś, kto będzie chciał się nią opiekować - mówi Wojciech Siółkowski, rzecznik prasowy SM w Gdańsku.
Jak twierdzą specjaliści, złapany na tui gad to pochodząca z Australii agama brodata. Jaszczurki tego gatunku wolno hodować w domu, trzeba jednak mieć na to odpowiednie pozwolenie.

Zaskroniec został przetransportowany w bezpieczne miejsce.
Zaskroniec został przetransportowany w bezpieczne miejsce. mat. prasowe
Tego samego dnia strażnicy miejscy otrzymali również zgłoszenie o wężu leżącym na ul. Bema zobacz na mapie Gdańska. Okazało się, że to zaskroniec, który jest pod ochroną. Po ich interwencji wąż został wywieziony w bezpieczne miejsce.

Opinie (78) 1 zablokowana

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.