Przywiązany i zostawiony. Łagodny Gatsby szuka domu

Gatsby w schronisku dał poznać się jako pies niezwykle lgnący do ludzi, łaknący kontaktu z nimi. Pomimo tego co go spotkało, nie stracił wiary w człowieka.
Gatsby w schronisku dał poznać się jako pies niezwykle lgnący do ludzi, łaknący kontaktu z nimi. Pomimo tego co go spotkało, nie stracił wiary w człowieka. fot. Ewelina Wiklandt

W cyklu "Adopcje zwierzaków" przedstawiamy podopiecznych schronisk, fundacji i domów tymczasowych w Trójmieście, którzy od miesięcy, a nawet lat, czekają na wymarzony dom. Może to ty odmienisz ich życie? Ostatnio pisaliśmy o nieśmiałym Paciu, dziś szukamy domu dla psa Gatsbiego.Gatsby trafił do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Gdańsku Promyk w maju 2021 w wyniku interwencji. Był przywiązany na smyczy w gdańskiej dzielnicy Przymorze. Nikt jednak do tej pory się po niego nie zgłosił.

Gatsby w schronisku dał poznać się jako pies niezwykle lgnący do ludzi, łaknący kontaktu z nimi. Pomimo tego, co go spotkało, nie stracił wiary w człowieka. Ma jednak wciąż przenikliwie smutne spojrzenie, jakby ciągle pamiętał to, co złe i nie potrafił zrozumieć, co się wydarzyło.

W pomieszczeniach zamkniętych czuje się swobodnie, na smyczy chodzi bardzo ładnie, jest grzecznym i karnym psem. Gdy kogoś lepiej pozna, wystawia brzuch do głaskania i wchodzi na kolana niczym maleńkie szczenię. Jest jednym z ulubieńców wolontariuszy; wszyscy są zachwyceni jego łagodnym, zrównoważonym i przyjaznym charakterem.


- Gatsby jest psem o idealnych gabarytach, taki średniaczek, wysokością sięgający kolana. Z urody ma w sobie coś z psa w typie rasy husky. Jednak pomimo tych zalet wciąż nie ma szczęścia i czeka na swój dom idealny. Taki, który go już nigdy nie porzuci i nie zostawi - opowiada wolontariuszka Promyka.

Jeśli chcesz podarować Gatsbiemu dom, skontaktuj się ze schroniskiem Promyk w Gdańsku - pod numerem telefonu: 503 722 270 (wolontariusz) lub 58 552 37 80 (biuro adopcyjne schroniska).
Ze względu na pandemię zmienił się proces adopcyjny, wizyta i spacery adopcyjne są możliwe tylko po wcześniejszym umówieniu się.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (56)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wiadomości

Wydarzenia

Urodzinowa Wystawa Kotów 2021/ Galeria Metropolia
Urodzinowa Wystawa Kotów 2021/...
pokaz
paź 24
niedziela, g. 12:00
Gdańsk, Galeria Metropolia
Co robią pszczoły na dachu Urzędu Miasta Gdyni?
Co robią pszczoły na dachu Urzędu...
spotkanie
paź 29
piątek, g. 17:00
Gdynia, Urząd Miasta Gdyni
PupiLove Targi
PupiLove Targi
targi
lis 21
niedziela, g. 11:00 - 17:00
Gdańsk, Galeria Morena