• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Wyziębione psy i koty karmione wodą z ryżem odebrane właścicielce

Obraz nędzy i rozpaczy zobaczyły służby, które interweniowały w weekend w Sopocie ws. zaniedbanych zwierząt. Na terenie jednej z posesji zastali m.in. wyziębionego, przywiązanego do stołu psa i żyjące w śmieciach koty, karmione wodą i ryżem. Zwierzęta są już pod troskliwą opieką specjalistów. Gdy dojdą do siebie, będzie można je zaadoptować.Widzisz zaniedbane zwierzęta na terenie prywatnym. Co robisz?

Zobacz wyniki (584)
Pies przywiązany do stołu i koty karmione... wodą z ryżem.

- Taki obraz ukazał się strażnikom miejskim oraz pracownikom OTOZ Animals i Sopotkowa po wejściu na jedną z sopockich posesji - informuje sopocka Straż Miejska.
Zobacz też: Kozy odłowione z zaśmieconej działki w Gdyni

W sumie 20 zwierząt żyło tam w fatalnych warunkach - w otoczeniu śmieci, w brudzie i głodzie.

- Na interwencję wezwano także policję, ponieważ zachodzi uzasadnione podejrzenie znęcania się nad zwierzętami. Z posesji zabraliśmy do schroniska 18 kotów i 2 psy. Przebywają obecnie pod troskliwą opieką lekarzy - podkreślają sopoccy strażnicy.

Przez kilka dni próbowali dostać się do zwierzątSprawa rozpoczęła się po kontrolach rewirowego Straży Miejskiej.

- Otrzymaliśmy także informację od spacerowiczów na temat zwierząt przetrzymywanych w fatalnych warunkach. Od czwartku, 21 stycznia, Straż Miejska próbowała wejść na teren posesji, jednak kobieta, która ją zamieszkuje, skutecznie unikała kontroli, oddalając się z miejsca zamieszkania. W ostatnią sobotę w obecności wolontariuszy OTOZ Animals i asyście funkcjonariuszy SM udało się wejść na posesję i uwolnić psa przywiązanego na podwórzu do stołu. Zwierzę było mocno wyziębione i pozbawione dostępu do wody - mówi Katarzyna Alesionek z sopockiego magistratu.

Fundacje dla zwierząt w Trójmieście


Pies został przetransportowany do ośrodka Animals. Kolejna próba kontroli odbyła się w niedzielę rano. Wówczas na miejscu zastano osobę mieszkającą na terenie posesji. Kobieta na widok mundurowych poprosiła o wezwanie Zespołu Ratownictwa Medycznego, twierdząc, że nagle jej stan zdrowia się pogorszył. Jednak po przybyciu karetki odmówiła poddania się badaniu.

Jak wyzdrowieją, trafią do adopcjiW niedzielę zabrano 18 kotów i kolejnego psa. Z relacji pracownika schroniska dla zwierząt Sopotkowo wynika, że koty były w złym stanie zdrowotnym i potrzebowały konsultacji medycznych w klinice weterynaryjnej.

Jak podkreślają urzędnicy, na razie jest jeszcze za wcześnie, aby apelować o adopcję. Zwierzęta muszą być poddane obserwacji i dopiero po całkowitym ich wyzdrowieniu będzie można szukać dla nich dobrych domów.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (161)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

Wyścigi konne Sopot 2022

zawody / wyścigi

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych

pokaz

Wyścigi konne Sopot 2022

zawody / wyścigi

III Sopocki Pokaz Koni Arabskich

pokaz, zawody / wyścigi