stat
Impreza już się odbyła

Ptasi Piknik w Ptasim Raju

Utworzony w 1959 roku Rezerwat Ptasi Raj obchodzi swoje 60 urodziny! To wyjątkowe miejsce, gdzie spotkać można ponad 200 gatunków ptaków. Swoje lęgowiska ma w nim m.in. rybitwa czubata. Ponad to, gniazdują tu również: bąk, żuraw, sieweczka obrożna, rybitwa rzeczna. Rezerwat warto odwiedzić 25 maja w godz. 10.00 15.00 podczas V edycji Ptasiego Pikniku. W programie: warsztaty kulinarne, recycligowe, tworzenie budek lęgowych, spacer z ornitologiem i #trashtagchallange.

Piknik Trójmiejskich Mam

cze 22

sobota, godz. 11:00, - 16:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

Święto BLMW - Piknik Lotniczy

lip 13

sobota, godz. 12:00 - 17:00

Gdynia Babie-Doły, 43. Baza Lotnictwa Morskiego
Wstęp wolny
Stowarzyszenie Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej powstało w 1995 roku z miłości do tej wyjątkowej dzielnicy. Od 25 lat członkowie i członkinie stowarzyszenia angażują się w promocję turystycznego potencjału dzielnicy (wydają mapy rowerowe, turystyczne), w życie społeczności poprzez organizację imprez integracyjnych (Dni Sąsiadów, piknik, festyny, wydarzenia edukacyjne). Jednym z działań na stałe wpisanym w kalendarz wydarzeń na Wyspie Sobieszewskiej, jest Ptasi Piknik, którego V edycja, wspierana przez Miasto Gdańsk, odbędzie się 25 maja 2019.

Organizatorem pikniku jest Stowarzyszenie Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej.

V Ptasi Piknik na Wyspie Sobieszewskiej, 25 maja godz. 10.00 15.00.
Miejsce: parking przy wejściu do Rezerwatu Ptasi Raj.· Sprzątamy Ptasi Raj i okolice Górek Wschodnich! #trashtagchallange na początek pikniku. (Start o godz. 10.00).

· Przyroda Wyspy Sobieszewskiej. Konkursy z nagrodami. Prowadzenie: dr Maria Wieloch, Stacja Ornitologiczna i Muzeum Instytutu Zoologii Polskiej Akademii Nauk

· Stuku-puku. Robimy budki lęgowe i wieszamy w swoim ogrodzie. Prowadzenie: Mieczysława Cierpioł, Stowarzyszenie Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej.

· Jedziemy na piknik. Warsztaty kulinarne i losowanie piknikowych koszy. Prowadzenie: Michał Turek.

· Ptaki Ptasiego Raju. Spotkanie i spacer z ornitologiem po rezerwacie Ptasi Raj. (Start o godz. 12.00)

· Co natura dała? Warsztaty rękodzieła.

· Ptaki w literaturze. Stoisko Biblioteki na Wyspie (Filia WiMBP 48).

· Czy znasz Wyspę Sobieszewską? Konkursy wiedzy o dzielnicy.

· Chrońmy Wyspę Sobieszewską! Spotkanie z Super Sorterem. Kampania Gdańsk bez plastiku.

· Strefa relaksu i zabawy dla dzieci oraz wizyta w wozie strażackim.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Czytaj także

zobacz więcej»

Miejsca przyjazne zwierzętom

Forum zwierzęta - ciekawy temat

Agresywne psy (7 postów)

Mam pięć psów. Wszystko zaczęło się kiedy przygarnęłam malutką cockerkę która okazała się strasznie agresywna. W chwili kiedy była tylko ona i jej partner wszystko było ok. Ale potem doszły dwa huskie siberiany. Suczka walczyła z drugą suczką do krwi i nie raz trzeba było zszywać psy i członków mojej rodziny (umarła przez jedną walkę). Po śmierci tej pierwszej przygarnęliśmy kolejną psinkę. Mój pies zaczynał już od szczenięcia próbować nad nią dominować co odbiło się tak że kiedy podrosła zaczęły się strasznie gryźć. Nie nie pomaga. Starsza ma kaganiec i osobny kojec na dworze do którego wchodzi kiedy trzeba gdzieś wyjechać. Odseparowaliśmy je jak tylko się da ale wystarczy spojrzenie na drugą i już szału dostają... Obie suki są teraz w ciąży i boję się że w końcu któraś przez to poroni... Nie pomaga fakt że kiedy psinki się gryzą to pozostałe psy rzucają się na tą która przegrywa... Może wie ktoś co z tym zrobić? (jedna suczka ma 5 lat a druga 2 lata)

(4 dni temu)

psy rasowe,kolejne, w ciąży, gryzą się ,Czy to nie jakaś pseudohodowla?

więcej tematów »