stat
Impreza już się odbyła

Ptasi Piknik w Ptasim Raju

Utworzony w 1959 roku Rezerwat Ptasi Raj obchodzi swoje 60 urodziny! To wyjątkowe miejsce, gdzie spotkać można ponad 200 gatunków ptaków. Swoje lęgowiska ma w nim m.in. rybitwa czubata. Ponad to, gniazdują tu również: bąk, żuraw, sieweczka obrożna, rybitwa rzeczna. Rezerwat warto odwiedzić 25 maja w godz. 10.00 15.00 podczas V edycji Ptasiego Pikniku. W programie: warsztaty kulinarne, recycligowe, tworzenie budek lęgowych, spacer z ornitologiem i #trashtagchallange.

Super Wings

lis 23-24

sobota - niedziela, godz. 11:00

Gdańsk,
Stowarzyszenie Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej powstało w 1995 roku z miłości do tej wyjątkowej dzielnicy. Od 25 lat członkowie i członkinie stowarzyszenia angażują się w promocję turystycznego potencjału dzielnicy (wydają mapy rowerowe, turystyczne), w życie społeczności poprzez organizację imprez integracyjnych (Dni Sąsiadów, piknik, festyny, wydarzenia edukacyjne). Jednym z działań na stałe wpisanym w kalendarz wydarzeń na Wyspie Sobieszewskiej, jest Ptasi Piknik, którego V edycja, wspierana przez Miasto Gdańsk, odbędzie się 25 maja 2019.

Organizatorem pikniku jest Stowarzyszenie Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej.

V Ptasi Piknik na Wyspie Sobieszewskiej, 25 maja godz. 10.00 15.00.
Miejsce: parking przy wejściu do Rezerwatu Ptasi Raj.· Sprzątamy Ptasi Raj i okolice Górek Wschodnich! #trashtagchallange na początek pikniku. (Start o godz. 10.00).

· Przyroda Wyspy Sobieszewskiej. Konkursy z nagrodami. Prowadzenie: dr Maria Wieloch, Stacja Ornitologiczna i Muzeum Instytutu Zoologii Polskiej Akademii Nauk

· Stuku-puku. Robimy budki lęgowe i wieszamy w swoim ogrodzie. Prowadzenie: Mieczysława Cierpioł, Stowarzyszenie Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej.

· Jedziemy na piknik. Warsztaty kulinarne i losowanie piknikowych koszy. Prowadzenie: Michał Turek.

· Ptaki Ptasiego Raju. Spotkanie i spacer z ornitologiem po rezerwacie Ptasi Raj. (Start o godz. 12.00)

· Co natura dała? Warsztaty rękodzieła.

· Ptaki w literaturze. Stoisko Biblioteki na Wyspie (Filia WiMBP 48).

· Czy znasz Wyspę Sobieszewską? Konkursy wiedzy o dzielnicy.

· Chrońmy Wyspę Sobieszewską! Spotkanie z Super Sorterem. Kampania Gdańsk bez plastiku.

· Strefa relaksu i zabawy dla dzieci oraz wizyta w wozie strażackim.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Czytaj także

zobacz więcej»

Miejsca przyjazne zwierzętom

Forum zwierzęta - ciekawy temat

nnt: mój pies umiera - czy lepiej go uśpić? (147 postów)

Mój pies bardzo poważnie zachorował. Jest to złośliwy nowotwór, który postępuję w straszliwym tempie. Od kilkunastu dni codziennie jest gorzej - pies stopniowo traci siły. Od kilku dni nie jest już w stanie stanąć na nogach, tylko leży w jednym miejscu i ewentualnie próbuje się czołgać, ale na to też nie ma siły. Nie wiem co robić - znajomy weterynarz stwierdził, że uśpienie psa jest dla niego wielkim stresem i nie jest to takie proste (trzeba znaleźć żyłę, a to stary pies i trudno to zrobić), że lepiej pozwolić mu odejść w spokoju. Teraz część rodziny nie chce go uśpić z tego powodu. A ja nie mogę patrzeć jak tak leży całymi dniami pod domem i pewnie bardzo cierpi. Dodam, że to pies wielkiej rasy i za bardzo nie ma możliwości go gdzieś przenieść itp. Co najlepiej zrobić w tej sytuacji?

(1 tydzień temu)

Re: nnt: mój pies umiera - czy lepiej go uśpić?

Ludzi się jakoś nie usypia / musza żyć do końca / dlaczego zabijać psa , stresować go / dlaczego bie pozwolić mu umrzeć powoli godnie przy rodzinie która go kocha / uśpić jest łatwo ale wytrzymać to z nim to już nie każdy zniesie i potrafi

więcej tematów »