• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Puc: szukamy domu, w którym poczuje się kochany i ważny

- Wierzymy, że gdzieś jest dom, który właśnie na niego czeka. Dom, w którym Puc odeśpi zmęczenie bezdomnością. Dom, w którym poczuje się ważny i kochany. Dom, na który dawno sobie zasłużył.
- Wierzymy, że gdzieś jest dom, który właśnie na niego czeka. Dom, w którym Puc odeśpi zmęczenie bezdomnością. Dom, w którym poczuje się ważny i kochany. Dom, na który dawno sobie zasłużył.

W cyklu "Adopcje zwierzaków" przedstawiamy podopiecznych schronisk, fundacji i domów tymczasowych w Trójmieście, którzy od miesięcy, a nawet lat, czekają na wymarzony dom. Może to ty odmienisz ich życie? Ostatnio pisaliśmy o pięknym staruszku Savim, który od wielu lat czeka na swój pierwszy prawdziwy, pełen miłości dom, dziś szukamy domu dla psa o imieniu Puc.- Są takie psy, które łapią za serce w sposób, którego nie da się opisać słowami... Puc do właśnie takich należy. I choć jego życiowa droga prowadziła pod górę, to miał szczęście na niej spotkać osobę, która zapragnęła ponad wszystko, by pewnego dnia narodził się na nowo - mówi osoba, która miała okazję poznać Puca.
Puc spędził niemalże trzy lata w schronisku poza Trójmiastem, w którym nie do końca zrozumiano jego język, nie doceniono geniuszu psa - zginął w tłumie pośród innych bezdomnych zwierząt. Trafił do hotelu opłaconego w całości ze zbiórek ludzi, którzy zapragnęli dla niego innego życia.

W hotelu, pod opieką behawiorysty doskonale się odnalazł i pokazał z najlepszej strony, choć początkowo był ostrożny w kontakcie i delikatnie nieufny - co jest w nowym miejscu zupełnie zrozumiałe. Postrzegany jest jako pies stabilny emocjonalnie, z prawidłowymi reakcjami na ludzi, zwierzęta, otoczenie. Wyjątkowo spokojnie zniósł długi transport, u weterynarza zachował godny podziwu spokój. Na spacerach z reguły jest bardzo zdyscyplinowany, choć zdarza mu się uparcie próbować iść w stronę zapachów niewyczuwalnych dla człowieka, a dla niego ponad wszystko atrakcyjnych.


Jeśli komuś zaufa, otwiera się na kontakt, bez problemu poddaje zabiegom pielęgnacyjnym (czesanie, czyszczenie uszu). Stosunek do innych psów ma wybiórczy, lecz przy odpowiednim wprowadzeniu mógłby zaakceptować innego psa. Stosunek do kotów nie jest znany.

Puc wymaga opiekuna rozważnego, najlepiej osoby doświadczonej w pracy z psami i rozumiejącej psi język. Opiekuna, który przed adopcją będzie w stanie poznać go podczas spacerów, poświęcić mu czas na zawiązanie bliższej relacji. Szukamy domu bez małych dzieci. Znakomicie sprawdzi się w domu z dużym ogrodzonym terenem. Nie wykluczamy opcji zamieszkania w kojcu, jednak z otwartym wstępem do domu - tak, by to on miał wybór, gdzie chce spędzać czas.

Puc jest psem w typie owczarka podhalańskiego, ma około siedmiu lat, jest wykastrowany, zaszczepiony i odrobaczony. Toleruje kaganiec.

- Wierzymy, że gdzieś jest dom, który właśnie na niego czeka. Dom, w którym Puc odeśpi zmęczenie bezdomnością. Dom, w którym poczuje się ważny i kochany. Dom, na który dawno sobie zasłużył.

Osoby zainteresowane adopcją Puca proszone są o kontakt pod numerem telefonu 510 187 397. Równolegle trwa zbiórka na koszty jego utrzymania - zrzutka.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (63)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

Wyścigi konne Sopot 2022

zawody / wyścigi

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych

pokaz

Wyścigi konne Sopot 2022

zawody / wyścigi

III Sopocki Pokaz Koni Arabskich

pokaz, zawody / wyścigi