Zwierzaki

stat

Los rozdzielił go z bezdomnym opiekunem. Kuba szuka domu

Kuba uwielbia spacery i bardzo tęskni za kontaktem z człowiekiem.
Kuba uwielbia spacery i bardzo tęskni za kontaktem z człowiekiem. mat. Schronisko Sopotkowo

W cyklu "Adopcje zwierzaków" przedstawiamy podopiecznych schronisk, fundacji i domów tymczasowych w Trójmieście, którzy od miesięcy, a nawet lat czekają na wymarzony dom. Może to ty odmienisz ich życie? Ostatnio pisaliśmy o Sambie, wyrwanej z piekła, dziś historia Kuby.



Kuba, mimo swojego wieku, trzyma linię i jest w znakomitej formie. Ten przystojny, szarmancko uśmiechnięty szczupły psi brunet uwielbia być towarzyszem spacerów i z nieskrywaną radością pozwala się na nie zabierać. Na tym niestety kończy się psie szczęście, bo dotychczasowe życie Kuby nie było i wciąż nie jest łatwe.

Kuba miał swojego opiekuna. Kogoś, kto go kochał i starał się regularnie karmić. Może nie spędzał dni na miękkiej kanapie i miska nie zawsze była pełna, ale człowiek był obok, głaskał, mówił i zabierał na spacery. Razem żyli, mimo że nie mieli dachu nad głową. To "razem" było ważniejsze niż wszystko inne. Nie wiemy, jak długo Kuba był towarzyszem bezdomnego opiekuna, wiemy, że był szczęśliwy, ale los niestety potoczył się tak, że zostali rozdzieleni.


To krótka i na pewno bardzo okrojona historia Kuby, podopiecznego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Sopocie. Kuba ma około 11 lat. Jest średniej wielkości psem, który mimo niemłodego już wieku wciąż ma bardzo żywiołową naturę. Z wielką chęcią wychodzi na spacery, widać, że sprawia mu to dużą przyjemność, za to nie przepada za zabawą w zamkniętej przestrzeni typu "wybieg".

- Kuba to typ wędrowca, w ciągłym ruchu, na spacerze musi zwiedzać świat, nie dla niego zabawa piłeczką czy aportowanie. W boksie zachowuje czystość i jest spokojnym psem. Nie przepada natomiast za niektórymi psami, zatem w domu powinien bezwzględnie być jedynakiem. W domu... Czy ma na niego szansę? Czy znajdzie swój spokojny i stabilny kąt, swoją przystań po latach tułaczki? Czy zazna spokoju na czas psiej starości, pozna, co znaczy ciepło domowego ogniska? Bardzo byśmy chcieli, by tak się stało - mówi pracownica Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt Sopotkowo.
Zobacz też: Mruczka - czarna kocia dama gaśnie w schronisku

Jeśli chcesz podarować Kubie (41/17) dom nie tylko na święta, skontaktuj się ze Schroniskiem w Sopocie pod numerem telefonu - 58 551 24 57
Kuba uwielbia spacery i bardzo tęskni za kontaktem z człowiekiem.
Kuba uwielbia spacery i bardzo tęskni za kontaktem z człowiekiem. mat. Schronisko Sopotkowo

Opinie (61) 6 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj także

zobacz więcej»

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Miejsca przyjazne zwierzętom

Forum zwierzęta - ciekawy temat

Psiarze sprzątajcie po swoich psiorach (10 postów)

Wszędzie kupy, masakra, ciągle psy bez smyczy- w tym kraju psy mają wieksze prawa niż dzieci. Jesteście nieodpowiedzialni, psy nawet w piaskownicy robią i na plaży a Wam ciezko sprzątnąć kupę, w swoich domach też jak Wam pies narobi to idziecie dalej . Syf kiła i mogiła. Ale każdy tu zaraz będzie pisał że sprząta , że to jego nie dotyczy. jasne gó...wna z nieba spadają

ja (3 dni temu)

Tobie może spadają z nieba.

więcej tematów »