Zwierzaki

Schroniska wznawiają adopcje zwierząt

Jeden z psów czekających na adopcję w schronisku w Sopocie.
Jeden z psów czekających na adopcję w schronisku w Sopocie. fot. Juwel Fotografia, Julia Michalczewska

Znoszenie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa dotyczy również schronisk dla bezdomnych zwierząt w Trójmieście. Wszystkie trzy schroniska - gdańskie, sopockie i gdyńskie - choć z pewnymi wytycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa, umożliwiają przejście pełnego procesu adopcji psa lub kota. Na nowych, troskliwych opiekunów czekają zwierzaki różnych wielkości i temperamentów, większość z nich całkiem zdrowa, przyjazna i tęskno wypatrująca możliwości odzyskania ciepłego kąta w mieszkaniu.Schroniska w Trójmieście


Czy masz w domu psa lub kota?

tak, psa 46%
tak, kota 21%
i psa, i kota 10%
nie mam, ale chciał(a)bym 17%
nie mam i nie planuję 6%
zakończona Łącznie głosów: 452
Z łagodzenia restrykcji dotyczących pandemii z pewnością cieszą się zwierzaki przebywające w trójmiejskich schroniskach. Znów mogą liczyć na to, że los się do nich uśmiechnie i któraś z wchodzących na teren schroniska osób okaże się ich nowym opiekunem.

Pracownicy i wolontariusze trójmiejskich schronisk zawsze chętnie pomogą w wyborze zwierzaka, który będzie najlepiej pasował do naszego trybu życia i usposobienia. Jeśli jednak zastanawiamy się nad przygarnięciem nowego członka rodziny, pamiętajmy o tym, aby stosować się do zasad panujących w tej nieco odmienionej rzeczywistości.

Pogadaj o zwierzaku na naszym forumPromyk w GdańskuSchronisko dla bezdomnych zwierząt w Gdańsku 1 czerwca wznowiło adopcje zwierząt. Nie można jednak wejść na teren schroniska "z ulicy", bez zapowiedzi. Jeśli chcemy wziąć udział w procesie adopcyjnym, musimy wcześniej umówić się telefonicznie na spotkanie. Przeglądając stronę www lub profil na Facebooku możemy wstępnie rozeznać się w czworonożnych mieszkańcach schroniska. Bądźmy jednak świadomi tego, że "upatrzonego" zwierzaka ze zdjęć może już w schronisku nie być - z pewnością będą jednak inne zwierzaki, pośród których może być nasz wymarzony przyjaciel.

Ciapkowo w GdyniAdopcja w Sopotkowie - krok po kroku
Adopcja w Sopotkowie - krok po kroku Schronisko Sopotkowo
Jako jedyne w Trójmieście gdyńskie schronisko Ciapkowo nie wstrzymywało adopcji na czas największych restrykcji związanych z pandemią, jednak podobnie jak w Gdańsku, przed przyjściem na spotkanie trzeba się umówić na dany termin. Jak wygląda ten proces? Jeżeli zastanawiamy się nad adopcją zwierzaka, wyślijmy e-mail, a w wiadomości zwrotnej otrzymamy ankietę przedadopcyjną, którą musimy wypełnić i odesłać. Wówczas jesteśmy zapraszani na miejsce.

Zarówno psy, jak i koty z Ciapkowa są fotografowane i opisywane na stronie oraz na fanpage'u schroniska. Możemy więc wstępnie rozejrzeć się wśród czworonogów i sprawdzić, czy któryś z nich szczególnie chwyci nas za serce.

Sopotkowo w SopocieTakże sopockie schronisko, czyli Sopotkowo, nie wpuszcza odwiedzających, którzy nie zapowiedzieli wcześniej swojej wizyty. Aktualnie na terenie Sopotkowa mogą przebywać dwie osoby zainteresowane adopcją. To ważna informacja dla osób, które chciałyby poznać z potencjalnym nowym domownikiem całą swoją rodzinę. Oczywiście jest to nie tylko możliwe, lecz także wskazane. Musimy jednak wówczas umawiać się dwójkami na kolejne dni.

Wszyscy czworonożni mieszkańcy schroniska są na bieżąco opisywani na stronie i Facebooku, a osoby pracujące w schronisku chętnie odpowiedzą nam na dodatkowe pytania dotyczące interesującego nas psa lub kota. Przyjaciela na lata można wyszukać także w naszych ogłoszeniach o adopcjach zwierzaków w Trójmieście.

Adopcje zwierzaków - ogłoszenia

Opinie (32) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.