stat
Impreza już się odbyła

Spacery z ornitologiem

- Razem z ornitologiem, Jakubem Typiakiem, dzieci staną się odkrywcami i badaczami fauny i flory. W miejskiej dżungli postarają się poczuć tętno prawdziwego lasu - zaprasza na spacery Margareta Sobczak z IKM. Trwa także nabór do konkursu projektowania nietypowych karmników dla ptaków. Najlepsze prace zostaną wybrane do realizacji i wystawy, która odbędzie się w styczniu 2019 roku.

Śladem gdańskich tajemnic

w każdą sobotę (do 30.11), godz. 11.00

Gdańsk,
Wstęp wolny

Ogrodowa Niedziela

w każdą niedzielę (do 29.09), godz. 10:00 - 16:00

Wstęp wolny
W ramach programu Miasto i Las IKM zaprasza szkoły podstawowe na spacery ornitologiczne z Jakubem Typiakiem. Spotkania mają zainteresować dzieci światem przyrody, rozwinąć wrażliwość ekologiczną. Podczas spacerów dzieci poznają ptaki, które mieszkają w Gdańsku. Dowiedzą się jak wyglądają, jakie mają zwyczaje, jak je obserwować, czym się odżywiają oraz kiedy potrzebują naszej pomocy. Bezpłatne spacery odbywają się 5, 13, 19 i 27 listopada. Zapisy: margareta.sobczak@ikm.gda.pl

Trwa konkurs dla uczniów i uczennic klas 4-6 szkół podstawowych na projekty nietypowych karmników. Konkurs zwraca uwagę na ptaki żyjące w mieście i problem ich dokarmiania zimą. Projektując karmniki dzieci mimochodem dowiedzą się więcej o tym, jak powinny one wyglądać, by były wygodne dla ptaków i jaki, odpowiedni pokarm w nich umieszczać.

Najlepsze projekty zostaną wybrane do realizacji i wystawy, która odbędzie się w styczniu 2019 roku. Konkurs Projektujemy Karmniki jest częścią przygotowywanej przez IKM i Ewę Solarz wystawy Miasto i las.

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępy jest na www.ikm.gda.pl/miastoilas

Kontakt do koordynatorki konkursu: margareta.sobczak@ikm.gda.pl

Informacja o biletach

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Czytaj także

zobacz więcej»

Miejsca przyjazne zwierzętom

Forum zwierzęta - ciekawy temat

nnt: mój pies umiera - czy lepiej go uśpić? (135 postów)

Mój pies bardzo poważnie zachorował. Jest to złośliwy nowotwór, który postępuję w straszliwym tempie. Od kilkunastu dni codziennie jest gorzej - pies stopniowo traci siły. Od kilku dni nie jest już w stanie stanąć na nogach, tylko leży w jednym miejscu i ewentualnie próbuje się czołgać, ale na to też nie ma siły. Nie wiem co robić - znajomy weterynarz stwierdził, że uśpienie psa jest dla niego wielkim stresem i nie jest to takie proste (trzeba znaleźć żyłę, a to stary pies i trudno to zrobić), że lepiej pozwolić mu odejść w spokoju. Teraz część rodziny nie chce go uśpić z tego powodu. A ja nie mogę patrzeć jak tak leży całymi dniami pod domem i pewnie bardzo cierpi. Dodam, że to pies wielkiej rasy i za bardzo nie ma możliwości go gdzieś przenieść itp. Co najlepiej zrobić w tej sytuacji?

(2 dni temu)

Re: nnt: mój pies umiera - czy lepiej go uśpić?

Ja też cierpię nigdy nie zapomnę jego wzroku jak na mnie spojrzał jak wychodziłam z gabinetu nigdy więcej nie zrobię tego że dam uśpić zwierzaka

więcej tematów »