stat
Impreza już się odbyła

Spacery z ornitologiem

- Razem z ornitologiem, Jakubem Typiakiem, dzieci staną się odkrywcami i badaczami fauny i flory. W miejskiej dżungli postarają się poczuć tętno prawdziwego lasu - zaprasza na spacery Margareta Sobczak z IKM. Trwa także nabór do konkursu projektowania nietypowych karmników dla ptaków. Najlepsze prace zostaną wybrane do realizacji i wystawy, która odbędzie się w styczniu 2019 roku.

Rodzinne spacery

19 stycznia - 24 lutego 2019, godz. 11:00

Gdańsk
Wstęp wolny

Akcja Karmnik w Marszewie

sty 27

niedziela, godz. 08:00 - 12:00

Wstęp wolny


W ramach programu Miasto i Las IKM zaprasza szkoły podstawowe na spacery ornitologiczne z Jakubem Typiakiem. Spotkania mają zainteresować dzieci światem przyrody, rozwinąć wrażliwość ekologiczną. Podczas spacerów dzieci poznają ptaki, które mieszkają w Gdańsku. Dowiedzą się jak wyglądają, jakie mają zwyczaje, jak je obserwować, czym się odżywiają oraz kiedy potrzebują naszej pomocy. Bezpłatne spacery odbywają się 5, 13, 19 i 27 listopada. Zapisy: margareta.sobczak@ikm.gda.pl

Trwa konkurs dla uczniów i uczennic klas 4-6 szkół podstawowych na projekty nietypowych karmników. Konkurs zwraca uwagę na ptaki żyjące w mieście i problem ich dokarmiania zimą. Projektując karmniki dzieci mimochodem dowiedzą się więcej o tym, jak powinny one wyglądać, by były wygodne dla ptaków i jaki, odpowiedni pokarm w nich umieszczać.

Najlepsze projekty zostaną wybrane do realizacji i wystawy, która odbędzie się w styczniu 2019 roku. Konkurs Projektujemy Karmniki jest częścią przygotowywanej przez IKM i Ewę Solarz wystawy Miasto i las.

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępy jest na www.ikm.gda.pl/miastoilas

Kontakt do koordynatorki konkursu: margareta.sobczak@ikm.gda.pl

Informacja o biletach

Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Czytaj także

zobacz więcej»

Miejsca przyjazne zwierzętom

Forum zwierzęta - ciekawy temat

amstaf , doberman albo twoje życie.WYBIERAJ (438 postów)

Jestem pracownikem sluzby zdrowia.I chcialbym tu przestrzec ludzi przed kupnem piesków marki amstaf , doberman , rotwailler.Nie są to psy do hodowli w domu albo jakiejkolwiek chodowli.Dzis mialem nastepny przypadek jak mily dobermanek o malo co nie zagryzl swojej pani.Miala pogryzioną glowe , kończyny.A mamusia tej wlascicielki powiedziala ze rwreszcie uwierzyla że takie milutkie psy mogą zrobić tyle krzywdy.Dla mnie ludzie ktorzy choduja takie psy nie maja wogole wyobrazni.Myślą że są kimś ważnym bo ma takego pieska.A szczegołnie widać takie piesuncie u panow ktorzy ubierają sie w dresiki.A najlepszy jest numer jak male dziecko ma na smyczy dobermana,hhahahahah. Jak co do czego to ciekawe jak go powstrzyma.A rodzice gdzie są? A czasami chodza bez smyczy a co najwazniejsze bez kagańcow.Nie jestem wrigiem psow ale wrogiem tych ras i wrogiem wlascicieli tych milutkich pieskow.Dobranoc

Twoja stara (2 dni temu)

Re: amstaf , doberman albo twoje życie.wybieraj

Taki z ciebie znawca psów jak zemnie muzyk czyli kijowy dobermany amstaffy i rottweilery to nie są psy mordercy tylko te psy potrzebują solidniej tresury bo są dominatorami a te bajeczki że labrodor to łagodny pies proszę cię mój znajomy miał labradora był bardzo dobrze szkolony i nagle mu odbiło i zaatakował jego brata w ciężkim stanie w szpitalu przez 3 miesiące siedział.

więcej tematów »