• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Stefcio z hipoplazją móżdżkową szuka dobrego opiekuna

Agnieszka Majewska
10 grudnia 2022, godz. 07:00 
Opinie (25)
Kiwaczki nie cierpią i w większości nie wymagają specjalistycznej opieki. Kiwaczki nie cierpią i w większości nie wymagają specjalistycznej opieki.

W cyklu "Adopcje zwierzaków" przedstawiamy podopiecznych schronisk, fundacji i domów tymczasowych w Trójmieście, którzy od miesięcy, a nawet lat, czekają na wymarzony dom. Może to ty odmienisz ich życie? Ostatnio pisaliśmy o kotach Uszatku i Miłku, porzuconych dwa razy, dziś szukamy opiekuna dla Stefcia Kiwaczka.Stecio jest fajnym, młodym kotem (ma ok. 1 roku) z charakterem tulaka-mruczaka. Jest ciekawski, śmiały, chętnie pozwala brać się na ręce, daje zakładać sobie szelki i dzielnie w nich kroczy po nowych przestrzeniach. Do kuwety trafia idealnie. Jest otwarty względem nowych osób, względem innych kotów również, choć trzeba przyznać, że wolałby kumplować się wyłącznie z tymi łagodnymi - niezbyt dobrze radzi sobie z kocimi sporami. Jest też piękny - ma dostojne, długie wąsy, urocze białe buciki, bystre żółte oczy i tygrysie pasy na całym grzbiecie. Ale Stefcio ma też hipoplazję móżdżkową.

- Hipoplazja móżdżkowa to schorzenie neurologiczne występujące u kotów (ale także u psów i ludzi) i dotyka móżdżku, części mózgu, odpowiedzialnej za koordynację, kontrolę mięśni i równowagę. "Hipoplastyczne" koty i kocięta charakteryzują nerwowe, chwiejne ruchy oraz drgania, mniej lub bardziej nasilone zaburzenia równowagi lub koordynacji, czasem znacznie wpływające na ich mobilność. (...) Zachowanie kotów z hipoplazją zwykle budzi przerażenie lub współczucie, jednak w rzeczywistości schorzenie to nie powoduje absolutnie żadnego fizycznego bólu lub cierpienia. Koty urodzone z tym zaburzeniem mają pełne zdolności poznawcze i mogą żyć długo i szczęśliwie, ciesząc się świetnym zdrowiem i kondycją, o ile dostaną taką szansę - możemy przeczytać na profilu Kiwaczkowa. Tutaj więcej informacji.
  • Kiwaczki nie cierpią i w większości nie wymagają specjalistycznej opieki.
  • Kiwaczki nie cierpią i w większości nie wymagają specjalistycznej opieki.
  • Kiwaczki nie cierpią i w większości nie wymagają specjalistycznej opieki.
  • Kiwaczki nie cierpią i w większości nie wymagają specjalistycznej opieki.
  • Kiwaczki nie cierpią i w większości nie wymagają specjalistycznej opieki.

Stefcio jest "kiwaczkiem", co oznacza, że przez całe życie będzie poruszał się dość chaotyczne, niezbornie. Że będzie miał problem ze wspinaniem się, że czasem z czegoś spadnie. Kiwaczki nie cierpią i w większości nie wymagają specjalistycznej opieki - Stefcio nie wymaga. A przyszłość? Niepewna jest dla każdego żywego organizmu, takie same mam szanse na chorobę jak każdy inny kot.

Mamy nadzieję, że uda mu się wnieść do tego świata trochę zrozumienia, akceptacji i tolerancji dla inności. I miłości - to przede wszystkim.

Na Facebooku możemy podejrzeć innych opiekunów "kiwaczków" - Kiwaczki koty wyjątkowe.

Jeśli chcesz podarować Stefciowi dom, skontaktuj się ze schroniskiem Promyk w Gdańsku - pod numerem telefonu: 601 552 607 (wolontariuszka) lub 58 552 37 80 (biuro adopcyjne schroniska).

Adoptując z Promyka masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą.

A jeśli ktoś chciałby wspomóc Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Promyk i tym samym upolować jakieś świąteczne prezenty dla bliskich, zapraszamy do wzięciu udziału w Bazarku - tutaj.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (25)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Egzotyczne pająki i skorpiony

pokaz

Chartoterapia dla WOŚP w Sopocie

spacer

Akcja Karmnik

spotkanie

Cavaliada 2023

targi, zawody / wyścigi

Najczęściej czytane