• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Strażacy burzyli ścianę, by uratować uwięzionego w niej kota

ewel
30 stycznia 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
Kota - całego i zdrowego - strażacy wyciągnęli wprost ze ściany. Kota - całego i zdrowego - strażacy wyciągnęli wprost ze ściany.

Do nietypowej akcji strażaków doszło w czwartkowe popołudnie w Gdyni. Mundurowi w jednym z domów przy ul. HalleraMapka uratowali kota uwięzionego w murowanym przewodzie wentylacyjnym. Nie obyło się bez małej demolki, ale zwierzę wyciągnięto całe i zdrowe.

Czy twojemu kotu zdarza się wchodzić w miejsca, z których nie może samodzielnie wyjść?


Strażacy wprost ze ściany wyciągali kota uwięzionego w murowanym przewodzie wentylacyjnym. Zgłoszenie w tej sprawie gdyńska komenda straży pożarnej otrzymała 28 stycznia, popołudniem.

- Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG-1 z Gdyni Śródmieście. Działania PSP polegały na określeniu dokładnego miejsca w przewodzie wentylacyjnym, w którym kot się znajduje. Następnie wykonano otwór w ścianie w obrębie jego przebywania, przez które wyciągnięto zwierzę - opisują akcję gdyńscy strażacy.
Czytaj też: Gdyńska straż pożarna uratowała koty z płonącego mieszkania

  • Nie obyło się bez małej demolki. Fragment ściany trzeba było wyburzyć.
  • Akcja gdyńskich strażaków przy ratowaniu kota.
Choć nie obyło się bez małej demolki, czyli wyburzenia części ściany, to było warto, bo prawdopodobnie uratowało to życie zwierzęciu.

- U kota nie stwierdzono widocznych obrażeń, zgubę przekazano właścicielce. Na tym działania zakończono, zastępy wróciły do koszar - podają strażacy.
Kotom niekiedy zdarza się wejść tam, skąd nie mogą samodzielnie wyjść. Tak było też w przypadku kota, który po wejściu na 30-metrowe drzewo musiał poczekać na strażników Ekopatrolu. Na szczęście i w tym przypadku wszystko skończyło się dobrze.
ewel

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (134)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Komunikacja i emocje u psów. Lękliwy, nadpobudliwy, agresywny - co poszło nie tak?

1200 zł
wykład

Komunikacja i emocje u psów. Lękliwy, nadpobudliwy, agresywny - co poszło nie tak?

1200 zł
wykład

PupiLove Targi

targi

Wild Animal Expo - Festiwal Zwierząt Egzotycznych

30 zł
pokaz

Najczęściej czytane