• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Strażacy w ostatniej chwili uratowali tonącego kota

ws
23 czerwca 2024, godz. 17:30 
Supermocni Trójmiasta
Opinie (144)
Supermocni Trójmiasta
Strażacy uratowali topiącego się kotka. Strażacy uratowali topiącego się kotka.

Topiący się w kanale Raduni kot w ostatniej chwili został uratowany przez gdańskich strażaków. Na miejscu konieczna była reanimacja, na szczęście - po chwili prowadzenia uciśnięć klatki piersiowej - kot zaczął cicho miauczeć i poruszać łapkami. Zwierzę trafiło do schroniska Promyk.Trzy rozkoszne kocięta szukają swoich domów Trzy rozkoszne kocięta szukają swoich domów

Masz zwierzaka w domu?

Gdańscy strażacy kolejny raz uratowali życie. Tym razem kotkowi, który topił się w kanale Raduni. Zgłoszenie o potrzebującym pomocy zwierzaku otrzymali o godz. 5.00 rano od przechodnia, który na szczęście również nie pozostał obojętny.

- Z uwagi na wybetonowane koryto zwierzę nie mogło wydostać się z rzeki i według zgłaszającego traciło siły do utrzymania się na powierzchni. Na miejsce przybył zastęp z JRG 3, który zauważył kota płynącego ostatkiem sił. W momencie zauważenia zwierzę wzięło ostatni oddech i całkowicie opuściło główkę pod wodę. Na szczęście strażakom udało się go szybko podjąć - wyjątkowo pasuje tu sformułowanie, że odbyło się to "w ostatniej chwili". Nie stwierdzając oddechu, podjęli resuscytację, która zakończyła się sukcesem - po chwili prowadzenia uciśnięć klatki piersiowej kot zaczął cicho miauczeć i poruszać łapkami. Wychłodzone zwierzę zostało dodatkowo ogrzane - relacjonują strażacy z KM PSP Gdańsk.

Strażacy przekazali kota pracownikowi schroniska dla bezdomnych zwierząt Promyk w Gdańsku, który przyjechał na miejsce zdarzenia. Podkreślają, że przy interwencjach z rannymi zwierzętami od wielu lat mogą liczyć na wsparcie schroniska.

Schroniska dla zwierząt

Supermocni Trójmiasta

Superbohaterowie nie zawsze noszą pelerynę, ale my w Trójmieście mamy ludzi, którzy "mają supermoce". Niektórzy z nich ratują życie, inni odnajdują zagubionych, kolejni wykazują się empatią i pomocną dłonią.

Jeżeli znacie przykłady osób, które postąpiły podobnie, albo sami komuś pomogliście i chcecie podzielić się historią, piszcie maile na adres news@trojmiasto.pl.

ws

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (144)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

W te wakacje odwiedzam Strusią Farmę

20 zł
w plenerze

Debata "Pies-Bliski-Obcy-Wykluczony"

30 zł
debata

PupiLove Targi w Gdyni

targi

XXXVII Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych

pokaz

Najczęściej czytane