Zwierzaki

stat

Strażnicy i strażacy ściągnęli kota z 10-metrowego drzewa

Do akcji ratunkowej musiała zostać wezwana straż pożarna, aby użyczyć wozu z wysięgnikiem.
Do akcji ratunkowej musiała zostać wezwana straż pożarna, aby użyczyć wozu z wysięgnikiem. mat. Straż Miejska w Gdyni

Straż Miejska w Gdyni poszukuje właściciela kota, którego udało się ściągnąć z drzewa w piątek rano.Widzisz kota na drzewie, co robisz?

nic, nie interesuje mnie to

36%

dzwonię po straż miejską

36%

sam próbuję ściągnąć zwierzę

24%

wrzucam informację na portalu

4%
W piątek, ok. godz. 3 nad ranem, strażnicy miejscy z Gdyni otrzymali zgłoszenie o... kocie na wysokości. Nie była to byle jaka wysokość. Kot wdrapał się na 10-metrowe drzewo i nie mógł zejść.

Poranna zmiana strażników miejskich z ekopatrolu ruszyła na pomoc. Próbowali zdjąć przestraszonego zwierzaka za pomocą połączonych ze sobą chwytaków. Niestety - wysokość i niekorzystne warunki pogodowe uniemożliwiły ratunek. Podjęto decyzję o wezwaniu zaprzyjaźnionej Straży Pożarnej JRG1 Gdynia. Strażacy pomogli strażnikom w akcji ratunkowej, użyczając wozu bojowego z wysięgnikiem.

Ekopatrol Straży Miejskiej w Gdyni natychmiast przewiózł zwierzę do lecznicy, gdzie kot został przebadany. Otrzymał antybiotyk, został odpchlony i odrobaczony. Po powrocie na komendę Straży Miejskiej zostały napojony i nakarmiony. Weekend spędził w domu tymczasowym u jednej ze strażniczek, teraz ponownie znajduje się na komendzie.


- Rozrabia nam tutaj właśnie, ale jest bardzo fajnym, łagodnym kotem. Miziasty przytulak. Skradł serce wszystkim funkcjonariuszom - mówi Leonard Wawrzyniak, rzecznik gdyńskiej Straży Miejskiej.
Z racji tego, że interwencja odbyła się 30 listopada kot dostał na imię Andrzej.

- Wszystko wskazuje na to, że Andrzej był kotem domowym, szukamy jego właściciela - informuje Leonard Wawrzyniak. - Jeśli to nam się nie uda, będziemy szukać dla niego nowego domu.
Osoby mogące udzielić informacji na temat znalezionego kota proszone są o kontakt z Komendą Straży Miejskiej w Gdyni pod numerem telefonu 661 600 582 lub mailowo l.wawrzyniak@gdynia.pl.

Opinie (88) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj także

zobacz więcej»

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Miejsca przyjazne zwierzętom

Forum zwierzęta - ciekawy temat

Weterynarz na Chełmie (27 postów)

Dzień dobry, znacie weterynarza godnego polecenia na naszej dzielnicy? Widziałam, że jest jakiś na Cieszynskiego, ale niestety brak opinii w internecie. Proszę o pomoc.

(2 dni temu)

Osobiście mogę polecić Trójmiejską Klinikę Weterynaryjną przy ulicy Świętokrzyskiej. Jest to co prawda kawałek za Chełmem, ale dojazd jest bezproblemowy nawet w przypadku braku posiadania samochodu. Wysiadasz na pętli tramwajowej na świętokrzyskiej i masz kawałek piechotą.

więcej tematów »