Zwierzaki

stat

Strażnik uratował uwięzioną mewę

Akcja ratowania mewy przy bulwarze Nadmorskim:

Kolejna interwencja gdyńskiego Ekopatrolu zakończona sukcesem. We wtorek jeden ze strażników miejskich uratował mewę uwięzioną między kamieniami przy bulwarze Nadmorskim.Zgłoszenie Straż Miejska otrzymała od mieszkanki Gdyni. Podczas spaceru zauważyła mewę, która nie mogła wydostać się spod kamieni. Funkcjonariusze Ekopatrolu przyjęli zawiadomienie i szybko udali się we wskazane miejsce, czyli bulwar Nadmorski (wejście GDY 9).

- Mewa była osłabiona i nie miała siły samodzielnie się wydostać. Do tego silne fale wciąż w nią uderzały, komplikując wyjście. Jeden ze strażników zszedł po drabince na śliskie nabrzeże i wydostał mewę. Drugi strażnik przejął ją i umieścił w transporterze - informuje Leonard Wawrzyniak ze Straży Miejskiej.

Co zrobić z rannym ptakiem?


Osłabioną mewę przewieziono do lecznicy, gdzie weterynarz udzielił jej pomocy. Obecnie znajduje się pod obserwacją i gdy tylko wyzdrowieje, zostanie wypuszczona na wolność.

Czytaj także

zobacz więcej»

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Miejsca przyjazne zwierzętom

Forum zwierzęta - ciekawy temat

Szczoteczka ultradźwiekowa Emmi-Pet (25 postów)

Ktoś ma? Używa u swojego psiaka? A może był gdzieś ze zwierzakiem na usunięciu kamienia nazębnego tą metodą? Jakieś opinie? (oglądałam kilkanaście filmików w Internecie)

psiara (2 tygodnie temu)

Dokladnie tak jest i żałujcie, że nie widzieliście tego "salonu" w blaszanym baraku o powierzchni kilku metrów kwadratowych!!!

więcej tematów »