stat
Impreza już się odbyła

Święto Orangutanów w gdańskim ZOO

Czy wiecie, że jesteśmy jedynym ZOO w Polsce, w którym mieszkają orangutany? A może słyszeliście o naszej najnowszej kampanii Ocalmy Orangutany #olejolej? Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tych wyjątkowych zwierzętach i zobaczyć je z bliska - to zapraszamy do ZOO w niedzielę 14 października 2018 na wielkie Święto Orangutanów!

Kolacja Walentynkowa przy blasku świec

lut 14-17

czwartek - niedziela, godz. 17:00

Banino,
bilety 79  zł


Pierwsza część uroczystości odbędzie się w okolicy pawilonu małp człekokształtnych:
- o godz. 11.00 nastąpi uroczyste otwarcie wystawy dzieł Rai. Aktualnie 3 obrazy naszej orangutanicy Rai można podziwiać w Oliwskim Ratuszu Kultury. Od 14 października wystawa w pełnym wymiarze (15 dzieł), będzie dostępna w pawilonie małp człekoształtnych w ZOO.

- o godz. 11.30 brunch z małpami
Zobaczymy co jedzą orangutany i jak sobie radzą z wydobyciem pożywienia z trudniej dostępnych miejsc.

- o godz. 11.45 smaczki z życia Rai i Alberta
Opiekunowie małp wyjawią sekrety z życia człekokształtnych, opowiedzą o ich upodobaniach, charakterach, a także o swojej codziennej pracy.

Na drugą część Święta Orangutanów zapraszamy do sali dydaktycznej w budynku głównym:
- o godz. 12.30 spotkanie z małymi podróżnikami - Pola i Michał w podróży!
To będzie pierwsze takie spotkanie w naszym ZOO, z wyjątkowymi gośćmi, małymi podróżnikami - 6-letnimi Polą i Michałem, którzy wraz z rodzicami odwiedzają bliższe i najdalsze miejsca na Ziemi, a o swoich doświadczeniach piszą na blogu Pola i Michał w podróży! Byli też na Sumatrze, oglądali orangutany w naturalnym środowisku i na spotkaniu w naszym ZOO opowiedzą o swoich przygodach.
- w godz. 13.30 - 14.30 czekają nas małpie filge
Małpie figle, czyli gry, zabawy i konkursy dla młodszych i starszych, a wszystko związane z człekokształtnymi. Kto wie, może dołączy do nas i orangutan...?
- o godz. 14.30 rozpocznie się pokaz filmu "SOS dla świata - ratujmy zielone płuca Ziemi".

Dzięki współpracy gdańskiego ZOO z WWF Polska (World Wide Fund for Nature), tego dnia będzie można obejrzeć film z cyklu "SOS dla świata" pod tytułem "Ratujmy zielone płuca Ziemi" z udziałem Anny Dereszowskiej i Pascala Brodnickiego. Odcinek poświęcony jest degradacji lasów tropikalnych na Borneo i Sumatrze, jedynych miejscach w których żyją orangutany.

Nasze orangutany, Raja i Albert, zupełnie jak ludzie - bardzo lubią dostawać prezenty. Z okazji ich święta zachęcamy do przynoszenia im bloków technicznych i nietoksycznych kredek świecowych.
Więcej o kampanii "Ocalmy Orangutany #olejolej": https://zoo.gda.pl/education/groups/ocalmy-orangutany-olejolej

Partnerzy:
Fundacja Hutan, Krajowa Izba Lekarsko-Weterynaryjna, Kaszubsko-Pomorska Izba Lekarsko-Weterynaryjna, Dietmed Centrum Promocji Zdrowia, Pola i Michał w Podróży, Miasto Gdańsk, Trojmiasto.pl
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Czytaj także

zobacz więcej»

Miejsca przyjazne zwierzętom

Forum zwierzęta - ciekawy temat

nnt: mój pies umiera - czy lepiej go uśpić? (131 postów)

Mój pies bardzo poważnie zachorował. Jest to złośliwy nowotwór, który postępuję w straszliwym tempie. Od kilkunastu dni codziennie jest gorzej - pies stopniowo traci siły. Od kilku dni nie jest już w stanie stanąć na nogach, tylko leży w jednym miejscu i ewentualnie próbuje się czołgać, ale na to też nie ma siły. Nie wiem co robić - znajomy weterynarz stwierdził, że uśpienie psa jest dla niego wielkim stresem i nie jest to takie proste (trzeba znaleźć żyłę, a to stary pies i trudno to zrobić), że lepiej pozwolić mu odejść w spokoju. Teraz część rodziny nie chce go uśpić z tego powodu. A ja nie mogę patrzeć jak tak leży całymi dniami pod domem i pewnie bardzo cierpi. Dodam, że to pies wielkiej rasy i za bardzo nie ma możliwości go gdzieś przenieść itp. Co najlepiej zrobić w tej sytuacji?

(2 tygodnie temu)

przed rakiem macicy sterylizacja nie chroni. zapobiega miedzy innymi chorobom takim jak ropomacicze.

więcej tematów »