Zwierzaki

stat

Szczęśliwe mopsy biegały po Parku Reagana

To był dobry dzień dla mopsów i ich właścicieli. Po raz kolejny, miłośnicy tej rasy spotkali się, aby wspólnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Podczas gdy mopsy biegały po Parku Reagana zobacz na mapie Gdańska, ich opiekunowie wymieniali doświadczenia i nawiązywali nowe znajomości.Mopsy tu, mopsy tam, wszędzie mopsy! Taki widok może rozczulić każdego. Zwłaszcza, że mopsy to stworzenia wyjątkowo łagodne, lubiące kontakt z człowiekiem. Na letnim spotkaniu mopsów i ich sympatyków pojawiło się w tym roku około 20 osób.

Po krótkim odpoczynku na wzgórzu, wszyscy udali się do zacienionego miejsca, gdzie zwierzaki wzięły udział w małym torze przeszkód. Śmiechu było co niemiara, ponieważ mopsy nie zawsze chciały współpracować ze swoimi opiekunami. Skuszone smakołykiem, podejmowały jednak próbę przejścia trasy mini Agility. Na koniec, każdy dzielny mops otrzymał w nagrodę dyplom z odciskiem własnej łapki.

Jedną z atrakcji była sesja zdjęciowa w otoczeniu pięknej przyrody. W zamian za zdjęcie pupila, opiekunowie mogli wrzucać dowolne datki do puszki, na rzecz Stowarzyszenia Mopsy w Potrzebie, które było organizatorem wydarzenia.

- Nasze stowarzyszenie działa od kilku lat na terenie całej Polski. W Trójmieście zorganizowaliśmy do tej pory kilkanaście podobnych spotkań. Dla zwierzaków to świetna zabawa i socjalizacja, a dla opiekunów - możliwość wymiany doświadczeń. Niektórzy przychodzą tutaj, aby poznać rasę i przygotować się do adopcji mopsa, którymi również się zajmujemy - mówi Renata Czajkowska ze Stowarzyszenia Mopsy w Potrzebie.
Mopsy, chociaż są wspaniałą i bardzo towarzyską rasą, wymagają czasochłonnej i niekiedy kosztownej pielęgnacji. Problemy z układem oddechowym, z czego wynika "słodkie chrumkanie", wady zgryzu, zbyt płytkie oczodoły i alergie to tylko nieliczne z dolegliwości rasowych, o których trzeba wiedzieć, decydując się na adopcję mopsa. Z pewnością jest to rasa dla świadomych opiekunów.

O adopcjach zwierząt piszemy regularnie w naszym stałym cyklu "Adopcje zwierzaków".

Spotkania mopsów i sympatyków to już tradycja w Trójmieście. Miłośnicy rasy spotykają się w ten sposób kilka razy w roku, nie tylko w sezonie, ale również zimą. Mopsy mają wówczas swoje spotkania Mikołajkowe i Walentynkowe. Spotkania są organizowane w łatwo dostępnym punkcie na terenie Trójmiasta i są ogłaszane na stronie stowarzyszenia oraz na naszym portalu. Wstęp na letnie spotkanie mopsów był bezpłatny.

Opinie (84) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj