Tiger - ponownie szukamy kochającego domu

Tiger został oddany do schroniska w piątek 13 i od tamtej pory znów przebywa w Sopotkowie. Na początku bardzo czekał na swojego poprzedniego opiekuna. Nie rozumiał, co się stało. Dopiero po wielu dniach zaakceptował sytuację. A to przecież wyjątkowy pies! Dla wyjątkowego opiekuna.
Tiger został oddany do schroniska w piątek 13 i od tamtej pory znów przebywa w Sopotkowie. Na początku bardzo czekał na swojego poprzedniego opiekuna. Nie rozumiał, co się stało. Dopiero po wielu dniach zaakceptował sytuację. A to przecież wyjątkowy pies! Dla wyjątkowego opiekuna. mat. schronisko Sopotkowo

W cyklu "Adopcje zwierzaków" przedstawiamy podopiecznych schronisk, fundacji i domów tymczasowych w Trójmieście, którzy od miesięcy, a nawet lat, czekają na wymarzony dom. Może to ty odmienisz ich życie? Ostatnio pisaliśmy o Simbie - niepełnosprawnym psiaku, który czeka w schronisku, dziś, ponownie, szukamy domu dla Tigera.Tiger to około ośmioletni pies w typie owczarka niemieckiego (średnich rozmiarów). Prezentujemy go państwu w nadziei, że tym razem znajdziemy wśród państwa opiekuna, który będzie potrafił się zmierzyć z tym gagatkiem. Tiger będzie wyzwaniem, ale i nagrodą.

- Mówi się, że do trzech razy sztuka... W przypadku Tigera na pewno nie, bo właśnie tyle domów miał już Tiger i znów jest z nami... - wzdycha smutno wolontariuszka Karolina. - Czyli o trzy za dużo i czeka na ostatni, ten właściwy, jedyny.
Być może pamiętacie, że Tiger był już bohaterem naszego cyklu. Jaka jest jego historia?

- Trudna i smutna, choć przeplatana też radosnymi chwilami - opowiada nam Karolina. - Pierwszy raz trafił do Schroniska Sopotkowo w 2018 roku. Wcześniej mieszkał z rodziną z dziećmi i dwoma yorkami. Zbyt duży ciężar przy dużej rodzinie? W każdym razie został oddany do schroniska i najważniejsze było, żeby go poznać i znaleźć odpowiedni dom.

Szybko okazało się, że Tiger nie umie chodzić na smyczy. Dzięki pracy z wolontariuszami nabył tę umiejętność, a przy okazji dał się poznać jako pozytywny i bardzo oddany pies. Niedługo później został "zrekrutowany" do psiej grupy, która odbywała regularne schroniskowe treningi z posłuszeństwa, co poskutkowało sukcesem podczas zawodów Rally-O w Ergo Arenie. Swoimi umiejętnościami bardzo się wyróżnił i dostał pochwałę od sędziego.

Treningi dla Tigera to niesamowita frajda i jednocześnie okazja do kontaktu z człowiekiem. Tiger brał także udział w Biegu na Cztery Łapy w parku Reagana oraz w wielu innych wydarzeniach schroniskowych, gdzie pokazywał się z najlepszej strony. Niedługo potem Tiger znalazł dom, wydawało się, że to dom marzeń. Po krótkim czasie wrócił do schroniska ze względu na obronę domowników.

- Wszystkich nas ogarnął ogromny smutek i żal, ale jednak nadzieja, że w końcu znajdą się właściwi opiekunowie, dała górę - opowiada wolontariuszka. - Znów otoczyliśmy Tigera opieką, wciągnęliśmy do zabaw i treningów. I kolejny opiekun pojawił się w życiu Tigera. W tym trzecim (ostatnim) domu Tiger był ponad rok... Nic nie wskazywało na to, że wróci. Wydawałoby się, że po ponad rocznym okresie bycia razem, więź pies-opiekun jest tak silna, że nie ma ryzyka powrotu, a jednak...

Tiger został oddany do schroniska w piątek 13. i od tamtej pory znów przebywa w Sopotkowie. Na początku bardzo czekał na swojego poprzedniego opiekuna. Nie rozumiał, co się stało. Dopiero po wielu dniach zaakceptował sytuację. Swoich ulubionych wolontariuszy poznał od razu - przywitał ich dużym całusem i wita za każdym razem, kiedy go odwiedzają. Poza tym dalej pozostaje pozytywnym i posłusznym psem, chętnym do treningów i otwartym na zdobywanie nowych umiejętności.

Tiger, ze względu na swoją przeszłość, potrzebuje doświadczonego domu. Niestety ma on tendencję do pilnowania domu i domowników, co może się objawić tym, że np. nie zechce wpuścić gości. Z Tigerem trzeba to przepracować, a konsekwencja w działaniu jest kluczowa. Dlatego szukamy dla niego opiekuna wyjątkowego, przygotowanego na to wyzwanie, który zechce poświęcić czas na treningi i który nie podda się przy pierwszym niepowodzeniu. Takiego, który pokocha go tak mocno, jak Tiger pokocha jego - miłością bezinteresowną. I wolontariusze, i pracownicy - opiekunowie zwierząt w Sopotkowie wierzą, że najlepsze jeszcze przed nim.

Osoby zainteresowane adopcją Tigera prosimy o zapoznanie się z procedurami adopcyjnymi oraz wypełnienie ankiety przedadopcyjnej -> tutaj
(ze względu na pandemię zmienił się proces adopcyjny).

Opinie wybrane


wszystkie opinie (53)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

Targi PupiLove
Targi PupiLove
targi
sie 1
niedziela, g. 11:00 - 17:00
Gdańsk, Galeria Morena
Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych
Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych
wystawa, zlot, pokaz
sie 14-15
sobota - niedziela
Sopot, Hipodrom Sopot