stat
Impreza już się odbyła

Tropem nowego domu - spacer podopiecznych gdańskiego schroniska

Co roku jesienią, ścieżkami Głównego Miasta maszerują podopieczni Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt Promyk, licząc, że wytropią swój nowy dom i udowodnią, ze pies ze schroniska może być wierny, kochany i nie trzeba obawiać się jego adopcji. Schroniskowym czworonogom towarzyszą też psy, które swoją rodzinę już znalazły. W trakcie spaceru prowadzona będzie zbiórka środków finansowych na rzecz podopiecznych Promyka.

Pokochaj Promyka! Nie kupuj - adoptuj, to jedno z głównych haseł, które co roku przyświeca organizatorom i uczestnikom spaceru Tropem nowego domu. Szósta edycja akcji rusza w sobotę 12 października 2019, o godzinie 12:00. Początek spaceru przy galerii Forum Gdańsk, ul. Targ Sienny 7.

Na spacer można przyjść ze swoim zwierzakiem, ale mile widziane są także osoby, które zwierzęcia nie mają, a chcą swoim uczestnictwem wyrazić wsparcie dla idei imprezy. Pojawi się także kilkoro czworonożnych przedstawicieli schroniska, dla których udział w tej imprezie będzie być może wstępem do znalezienia prawdziwego domu.

Wszyscy opiekunowie, którzy zechcą uczestniczyć w spacerze proszeni są o zaopatrzenie swoich zwierząt w obroże, smycze i jeśli jest taka potrzeba, również w kagańce oraz zapewnienie wody dla podopiecznych oraz woreczków na odchody. Przypominamy o tym, bo przecież chcemy się zaprezentować również jako odpowiedzialni właściciele psów żyjących w mieście.

Akcję Tropem nowego domu, przed sześciu laty, zainicjowało Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Promyk aby w ten sposób odczarować nieprawdziwy i krzywdzący, ale wciąż niestety obecny w świadomości wielu ludzi, obraz bezdomnego kota czy psa jako agresywnego czy nieposłusznego. Prawda jest taka, że zwierzęta ze schroniska nie są gorsze i jak wszystkie inne zasługują na kochające i odpowiedzialne domy. Co roku impreza przyciąga coraz więcej osób i jest to niezwykle budujące, że tak wielu mieszkańców miasta chce się angażować w pomoc bezdomnym zwierzętom.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Czytaj także

zobacz więcej»

Miejsca przyjazne zwierzętom

Forum zwierzęta - ciekawy temat

Karma Alkee OPINIA (9 postów)

Przestrzegam wszystkich przed karmą firmy Alkee! Skuszona podczas wystawy psów, w Gdańsku zdecydowałam się zamówić worek. Chciałabym podkreślić, że była to karma w wersji HIPOALERGICZNEJ. Szybko pożałowałam swojej decyzji, a mój bokser bardzo ją odchorował. Najpierw pojawiła się wysypka alergiczna, zostały podane sterydy, mimo tego w skutek rozdrapania wdało się zakażenie - gronkowiec. Włączyliśmy antybiotyki, do tego doszła grzybica. Pies miał łyse plamki. Musieliśmy robić wymazy na posiewy z krostek, stosować antybiotyki, leki przeciwgrzybicze, osłonowe na wątrobę, probiotyki oraz witaminy na sierść. Leczenie trwało ponad 6 tygodni, suplementacja trwa do dziś. Wydaliśmy ponad 1200 zł na wizyty u weterynarza oraz leki. Z początku nie winiłam producenta karmy, boksery jak wiadomo są alergikami. Dziś zmieniłam zdanie , to jest w 100% wina producenta. Karmę, która mi została oddałam przyjacielowi. Tydzień temu zaczął ją podawać. Jego pies jest dziś chory - ma ropne krosty. (Nie bokser). To nie jest zbieg okoliczności : ta karma to jakaś katastrofa ! Trucizna, która nie nadaje się, dla żadnego zwierzaka. Choroba drugiego psa potwierdza, że jest to karma toksyczna i bardzo, bardzo szkodliwa. Założyłam tutaj wątek, ponieważ firma usuwa niepochlebne komentarze na FB. Mam nadzieję, że choć kilka osób, które miałyby kupić to paskudztwo od tego odwiodę i ich zwierzaki na tym nie ucierpią.

Heban (4 tygodnie temu)

Daję swojemu psu. Czarna lśniąca sierść nie zauważyłem problemów.

więcej tematów »