Zwierzaki

stat

Uratowali pisklęta, używając odkurzacza

artykuł czytelnika
Najnowszy artukuł na ten temat

Balkon przyjazny owadom: jakie wybrać rośliny?

Strażacy mieli odmówić pomocy, więc mieszkańcy i restauratorzy postanowili sami uratować pisklęta kaczki zakleszczone w gnieździe na drzewie w parku Oliwskim zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku. Akcję obserwował spacerowicz, który podzielił się opowieścią o jej przebiegu.Oto relacja pana Andrzeja:

W niedzielę, około godziny 13 przechodząc w Parku Oliwskim obok Pałacu Opatów zobacz na mapie Gdańska zauważyliśmy grupkę ludzi wpatrujących się w górną część rosnącego nieopodal drzewa. Jeden z mężczyzn wyjaśnił nam, że wewnątrz konara znajdują się pisklaki kaczki, ale gniazdo jest zbyt głęboko, by mogły one samodzielnie wyjść stamtąd. Prawdopodobnie bez pomocy szybko zdechną z głodu.

Pomagasz potrzebującym zwięrzętom?

tak, jestem wyczulony(a) na ich krzywdę 74%
tak, ale głównie kotom albo psom 5%
zdarza się, głównie zimą 13%
nie, są mi obojętne 8%
zakończona Łącznie głosów: 749
Powiedział również, że dzwonili na straż pożarną, ale odmówiono interwencji. Widząc, że na służby nie ma co liczyć, mieszkańcy spontanicznie postanowili wziąć sprawy w swoje ręce.

Ci, którzy mieszkali nieopodal przynieśli drabinę i po chwili jeden z panów wdrapał się na górę. Okazało się jednak, że młode są zbyt głęboko, aby można ich było dosięgnąć ręką. Zaczęto więc realizację kolejnych pomysłów. Do akcji przyłączyła się również pobliska restauracja.

Przyniesiono chochlę do zupy, następnie sitko z "przedłużką", jednak pisklaki uciekały z obydwu konstrukcji. Na koniec użyto odkurzacza. Koniec rury został zaślepiony szmatką, aby młode nie zostały wciągnięte do środka. Stało się to dopiero po nieudanej próbie, w której zdechła jedna kaczuszka.

Wyciągano zwierzaki jedno po drugim, a później oddawano je pod skrzydła matki, która postanowiła nie przeszkadzać i z zaciekawieniem oglądała akcję z trawnika.

Bilans akcji: 9 zdrowych maluchów, jedno martwe.

Ratownicy mogli odetchnąć z ulga w poczuciu, że zrobili dobry uczynek, zaś mama kaczka wesoło podreptała z małymi do pobliskiego jeziorka.

Baraszkujące szczury nad Potokiem Oliwskim

Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie.

Opinie (143) 8 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj