Zwierzaki

Uwięziona sarna na terenie urzędu w Gdańsku

Najnowszy artukuł na ten temat

Pracownicy Zakładu Utylizacyjnego uratowali małego kota wyrzuconego na śmietnik

Nietypowy gość czekał we wtorek rano na pracowników Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku. W nocy na teren placówki przedostała się sarna. Interweniować musiała straż łowiecka.Czy napotykasz dziką zwierzynę w Trójmieście?

tak, nie ma tygodnia, abym jej nie zauważył(a) 45%
tak, ale sporadycznie, zazwyczaj przy lasach 47%
nie, ale wiem, że dzikie zwierzęta żyją w mieście 6%
nie, nigdy jej nie zauważyłem/am 2%
zakończona Łącznie głosów: 917
Takiej niespodzianki podczas wtorkowego poranku pracownicy urzędu przy ul. Okopowej zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku się nie spodziewali. Za budynkiem - po zagrodzonym dziedzińcu - biegała sarna.

- Na szczęście wszystko skończyło się szczęśliwie. Sarna została złapana przez Straż Łowiecką i odwieziona do lecznicy - mówi Mateusz Błażewicz, nasz czytelnik.
Zwierze jest bezpieczne i zapewne niebawem zostanie wypuszczone na wolność. Dlaczego zwierzyna pojawiła się w ścisłym centrum Gdańska? - pytamy w Nadleśnictwie Gdańsk.

- Winny tu jest rozwój aglomeracji, która rozrasta się na terenach dzikiej zwierzyny. Człowiek wkracza w ich środowisko. Z tego powodu można nawet powiedzieć, że są już gatunki, które przystosowały się do życia w mieście. Sarny, dziki czy jeże i borsuki nie powinny już nikogo dziwić - mówi Robert Schultka, leśniczy łowczy.
Jak zatem zachować się gdy na nasz teren wtargnie dzikie zwierzę?

- Nie należy go płoszyć czy przeganiać. Zwierzę pamięta drogę i spokojnie opuści działkę, ogród lub park. W innym razie taka na przykład sarna może się pokaleczyć, połamać, a nawet narobić szkód, bo uciekając w popłochu, wpadnie pod samochód - podkreśla Schultka.

Opinie (84) 2 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.